DigiSport Special / Fotbal European / Fotbal Club / Saptamana de handbal
stiri pe scurt
Fotbal: David Alaba a refuzat convocarea în naționala Austriei pentru meciul cu Rusia
Rugby: România e pe locul 18 în clasamentul mondial al echipelor naționale. Noua Zeelandă e prima
Fotbal: Michael Laudrup îl vrea pe Robin van Persie la echipa sa din Qatar, Lekhwiya
Fotbal: Liverpool s-a înțeles cu Benfica pentru transferul lui Eduardo Salvio, pentru 30 mil. €
Fotbal: Chelsea ar putea să plătească 28 de mil. € pentru Abdulrahman Baba, de la Augsburg
Fotbal: Nicolas Otamendi vrea să plece de la Valencia, Manchester United e gata să facă o ofertă
Tenis: Venus Williams a fost eliminată în primul tur la Roland Garros. 6-7, 1-6 cu Sloane Stephens
Fotbal: Slaven Bilic va pleca la finalul sezonului de la Besiktas. Clubul turc își caută antrenor
Fotbal: Fostul selecționer al Angliei, Steve McClaren, a fost demis de divizionara secundă Derby County
Tenis: Maria Sharapova – Vitalia Diatchenko 6-2, 6-4, în primul tur la Roland Garros
Tenis: Agnieszka Radwanska, favorită 14, eliminată în primul tur la Roland Garros de Annika Beck
Fotbal: Herve Renard este noul antrenor al formației franceze Lille. Contractul e valabil trei sezoane
Tenis: Horia Tecău şi Florin Mergea vor evolua şi în proba de dublu mixt la turneul de la Roland Garros
Fotbal: Fundașul dreapta Joao Cancelo (21 de ani) a fost cumpărat de Valencia de la Benfica Lisabona
Fotbal: Selecționerul Belgiei, Marc Wilmots, favorit să-l înlocuiască pe Roberto Di Matteo la Schalke
Fotbal: Galatasaray e campioană în Turcia, după ce Fenerbahce nu a învins pe Basaksehir

Europa League

FC Sevilla trebuie să se teamă. Nicio echipă din Ucraina n-a pierdut până acum vreo finală europeană

La Liga

Ancelotti, demis exact la un an de la sărbătorirea câștigării La Decima pe Bernabeu. Cifrele italianului

Serie A

VIDEO Coregrafie de zile mari pe Stadio Olimpico, înaintea marelui derby Lazio - Roma

Liga 1

Încă o "repatriere" la Steaua: vine şi Daniel Opriţa. Cum va arăta staff-ul lui Mirel Rădoi

Încă o

La Liga

Barcelona va trebui să-și modifice echipamentul cu steagul Cataloniei, pentru cupele europene

Fotbal

Știm cele 4 reprezentate ale Ligii 1 în cupele europene! FC Botoșani va juca în UEL. Ce traseu vor avea românii

Echipa Nationala

Lista preliminară a stranierilor convocaţi pentru meciul cu Irlanda de Nord. Pantilimon, chemat la lot

VIDEO

VIDEO Eroul celei mai frumoase faze din ultima etapă a La Liga a jucat ultimul meci acasă pentru echipa sa VIDEO Eroul celei mai frumoase faze din ultima etapă a La Liga a jucat ultimul meci acasă pentru echipa sa

VIDEO Lazio - AS Roma 1-2. Totti și colegii lui și-au asigurat locul 2 în Serie A și accesul direct în UCL VIDEO Lazio - AS Roma 1-2. Totti și colegii lui și-au asigurat locul 2 în Serie A și accesul direct în UCL

VIDEO Coregrafie de zile mari pe Stadio Olimpico, înaintea marelui derby Lazio - Roma VIDEO Coregrafie de zile mari pe Stadio Olimpico, înaintea marelui derby Lazio - Roma

VIDEO Steaua - FC Botoşani 2-0. În 9 oameni 30 de minute, Steaua revine pe locul 1 VIDEO Steaua - FC Botoşani 2-0. În 9 oameni 30 de minute, Steaua revine pe locul 1

VIDEO Astra - ASA Tg. Mureș 3-1. Oaspeţii au făcut rocada cu Steaua în clasament VIDEO Astra - ASA Tg. Mureș 3-1. Oaspeţii au făcut rocada cu Steaua în clasament

VIDEO Pandurii - CSMS Iași 5-2. Mihai Roman a înscris de 3 ori. Oltenii, matematic salvați VIDEO Pandurii - CSMS Iași 5-2. Mihai Roman a înscris de 3 ori. Oltenii, matematic salvați

VIDEO Ceahlăul - CSU Craiova 2-1. Gazdele s-au impus în minutul 90, dar oltenii au avut ocaziile VIDEO Ceahlăul - CSU Craiova 2-1. Gazdele s-au impus în minutul 90, dar oltenii au avut ocaziile

VIDEO Pintilii și-a depus candidatura la golul anului! Prima sa reușită în acest sezon, o bijuterie! VIDEO Pintilii și-a depus candidatura la golul anului! Prima sa reușită în acest sezon, o bijuterie!

VIDEO Budescu, assist de clasă pentru Alibec! Călcâi de senzație al ”decarului” Astrei VIDEO Budescu, assist de clasă pentru Alibec! Călcâi de senzație al ”decarului” Astrei

VIDEO Bourceanu a stat în teren doar 5 minute și a luat două ”galbene” într-un minut! VIDEO Bourceanu a stat în teren doar 5 minute și a luat două ”galbene” într-un minut!

VIDEO HC Odorhei a cucerit Cupa Challenge. Primul trofeu din istorie al harghitenilor VIDEO HC Odorhei a cucerit Cupa Challenge. Primul trofeu din istorie al harghitenilor

VIDEO Asesoft Ploiești, campioana României la baschet pentru a 11-a oară VIDEO Asesoft Ploiești, campioana României la baschet pentru a 11-a oară

VIDEO După câștigarea celui de-al 11-lea titlu, Burlacu vrea să-și amâne retragerea VIDEO După câștigarea celui de-al 11-lea titlu, Burlacu vrea să-și amâne retragerea

VIDEO CFR Cluj - Rapid 2-1. Giuleştenii pierd în superioritate numerică şi retrogradează matematic VIDEO CFR Cluj - Rapid 2-1. Giuleştenii pierd în superioritate numerică şi retrogradează matematic

VIDEO Mihai Mincă a fost senzațional în prima repriză a meciului CFR – Rapid! Cinci intervenții de excepție VIDEO Mihai Mincă a fost senzațional în prima repriză a meciului CFR – Rapid! Cinci intervenții de excepție

VIDEO Daniel Pancu își încheie cariera cu o eliminare. Două galbene în două minute VIDEO Daniel Pancu își încheie cariera cu o eliminare. Două galbene în două minute

VIDEO Ce ocazie! Daniel Niculae a ratat o șansă uriașă de a deschide scorul în meciul cu CFR VIDEO Ce ocazie! Daniel Niculae a ratat o șansă uriașă de a deschide scorul în meciul cu CFR

VIDEO Hamroun, Adrian Ilie algerian. Lob de generic al atacantului Oțelului, la ultimul meci acasă în Liga 1 VIDEO Hamroun, Adrian Ilie algerian. Lob de generic al atacantului Oțelului, la ultimul meci acasă în Liga 1

VIDEO Real - Getafe 7-3. "Galacticii" au încheiat un sezon fără trofee cu o victorie clară și titlul de golgheter VIDEO Real - Getafe 7-3. "Galacticii" au încheiat un sezon fără trofee cu o victorie clară și titlul de golgheter

VIDEO Barcelona - Deportivo 2-2. Dublă Lionel Messi și sărbătoare pe Camp Nou VIDEO Barcelona - Deportivo 2-2. Dublă Lionel Messi și sărbătoare pe Camp Nou

VIDEO Slabă consolare! CR7 a devenit pentru a treia oară golgheter în La Liga și a mai doborât câteva recorduri VIDEO Slabă consolare! CR7 a devenit pentru a treia oară golgheter în La Liga și a mai doborât câteva recorduri

VIDEO Vermaelen, debutant la Barcelona în acest sezon. A câștigat al doilea titlu jucând doar într-un meci! VIDEO Vermaelen, debutant la Barcelona în acest sezon. A câștigat al doilea titlu jucând doar într-un meci!

VIDEO Viitorul - Brașov 0-2. ”Stegarii” încă mai speră la salvarea de la retrogradare cu o rundă rămasă de jucat VIDEO Viitorul - Brașov 0-2. ”Stegarii” încă mai speră la salvarea de la retrogradare cu o rundă rămasă de jucat

VIDEO Oțelul Galaţi - U Cluj 2-1. Clujenii au retrogradat matematic în liga a doua  VIDEO Oțelul Galaţi - U Cluj 2-1. Clujenii au retrogradat matematic în liga a doua

VIDEO Camp Nou s-a cutremurat la ultimul meci al lui Xavi pentru Barcelona, în campionat VIDEO Camp Nou s-a cutremurat la ultimul meci al lui Xavi pentru Barcelona, în campionat

VIDEO Petrolul - Dinamo 0-3. "Lupii" au avut două bare, dar roş-albii s-au impus lejer VIDEO Petrolul - Dinamo 0-3. "Lupii" au avut două bare, dar roş-albii s-au impus lejer

VIDEO Dinamo a marcat două goluri în 97 de secunde. Gavrilă, execuție de senzație VIDEO Dinamo a marcat două goluri în 97 de secunde. Gavrilă, execuție de senzație

VIDEO Fai a făcut spectacol la Ploieşti! Cum a executat un aut pe finalul meciului VIDEO Fai a făcut spectacol la Ploieşti! Cum a executat un aut pe finalul meciului

VIDEO Gaz Metan - Chiajna 2-0. Gazdele, aproape salvate. Lupta continuă până la final VIDEO Gaz Metan - Chiajna 2-0. Gazdele, aproape salvate. Lupta continuă până la final

VIDEO Două faze dificile la Mediaș. Primul gol a fost precedat de un ofsaid clar VIDEO Două faze dificile la Mediaș. Primul gol a fost precedat de un ofsaid clar

VIDEO Stosur - Mladenovic, ultimul act de la Strasbourg! Prima finală din 2015 pentru australiancă VIDEO Stosur - Mladenovic, ultimul act de la Strasbourg! Prima finală din 2015 pentru australiancă

VIDEO CSM Bucureşti - Minaur Baia Mare 24-26. Oaspeţii pot realiza primul event după o pauză de 16 ani VIDEO CSM Bucureşti - Minaur Baia Mare 24-26. Oaspeţii pot realiza primul event după o pauză de 16 ani

VIDEO CSM Bucureşti - HCM Baia Mare 23-22. Finala nu e jucată, următoarele meciuri sunt în Maramureș VIDEO CSM Bucureşti - HCM Baia Mare 23-22. Finala nu e jucată, următoarele meciuri sunt în Maramureș

VIDEO Alexander Povetkin, victorie în 80 de secunde în gala de la Moscova VIDEO Alexander Povetkin, victorie în 80 de secunde în gala de la Moscova

VIDEO Gent a devenit în premieră campioana Belgiei! Etapă nebună: Anderlecht încheie sezonul în genunchi VIDEO Gent a devenit în premieră campioana Belgiei! Etapă nebună: Anderlecht încheie sezonul în genunchi

VIDEO România - Italia 60-47. Trei victorii în trei meciuri, înainte de Eurobasket 2015 VIDEO România - Italia 60-47. Trei victorii în trei meciuri, înainte de Eurobasket 2015

VIDEO Steliștii au sărbătorit trofeul alături de suporteri. Gâlcă a stat retras. Imagini cu bucuria campionilor VIDEO Steliștii au sărbătorit trofeul alături de suporteri. Gâlcă a stat retras. Imagini cu bucuria campionilor

VIDEO Steaua - Pandurii 3-0. Roș-albaștrii și-au adjudecat Cupa Ligii României. Goluri Iancu, Chipciu și Țucudean VIDEO Steaua - Pandurii 3-0. Roș-albaștrii și-au adjudecat Cupa Ligii României. Goluri Iancu, Chipciu și Țucudean

VIDEO Ofsaid nesancționat la faza care a dus la lovitura de la 11 metri obținută de Steaua VIDEO Ofsaid nesancționat la faza care a dus la lovitura de la 11 metri obținută de Steaua

VIDEO Momcilovic putea păstra suspansul în finala Cupei Ligii. Ratare uriașă a jucătorului Pandurilor! VIDEO Momcilovic putea păstra suspansul în finala Cupei Ligii. Ratare uriașă a jucătorului Pandurilor!

VIDEO Juventus - Lazio 2-1. Cupa Italiei este, după 20 de ani, la Torino! Max Allegri a reușit eventul! VIDEO Juventus - Lazio 2-1. Cupa Italiei este, după 20 de ani, la Torino! Max Allegri a reușit eventul!

VIDEO Ștefan Radu a deschis scorul în finala Cupei Italiei, cu Juventus! Execuție de vis VIDEO Ștefan Radu a deschis scorul în finala Cupei Italiei, cu Juventus! Execuție de vis