DigiSport Special / Fotbal European / Fotbal Club / Saptamana de handbal
stiri pe scurt
Fotbal: Mijlocașul grec Giannis Fetfazidis, transferat de la Genoa la Al Ahli cu 1,5 milioane de euro
Fotbal: Norwich l-a transferat pe portarul Jake Kean, de la Blackburn, liber de contract
Fotbal: Bastia l-a transferat pe atacantul camerunez Franck Etoundi, de la FC Zurich, cu 500.000 de euro
Handbal masculin: Franța, noua campioană mondială la U21, după 26-24 cu Danemarca în finală
Fotbal: Fundașul Alin Șeroni a marcat golul victoriei pentru Speranța Nisporeni, 3-2 la Academia Chișinău
Fotbal: Lampard a pierdut primul său meci la NY City, 2-3 în fața lui Montreal Impact, echipa lui Drogba
Fotbal: Gregory Van der Wiel: ”Vreau să rămân la PSG, dar clubul vrea ca eu să plec. Lucrurile sunt clare”
Fotbal: Malaga a învins Penarol Montevideo cu 3-1, la Copa Euroamericana, într-un meci amical
Tenis: John Isner și Marcos Baghdatis dispută finala turneului ATP de la Atlanta
Fotbal: MLS - Shaun Wright Phillips a debutat cu gol la New York red Bull, 3-1 cu Philadelphia
Box: Daniel Jacobs şi-a apărat centura WBA la cat. mijlocie, TKO cu Sergio Mora
Box: Demetrios Andrade, deposedat de centura WBO la cat. mijlocie, pentru că nu şi-a apărat-o de 13 luni
Fotbal: Sporting-AS Roma 2-0, într-un meci amical. Szczesny a debutat în poarta capitolinilor
Fotbal: CSMS Iași la primul eșec din sezon. Nicolo Napoli: "Cel mai slab joc de când sunt aici"
Fotbal: Sami Khedira a ieșit accidentat din partida amicală Olympique Marseille - Juventus 2-0
Fotbal: Liverpool s-a înțeles cu Internacional pentru transferul mijlocașului Allan (18 ani)
Fotbal: Atacantul Cristian Ianu (Schaffhausen) a deschis scorul în meciul cu Le Mont, 2-0
Fotbal: Marius Copil a ratat prezenţa în turul 3 al calificărilor, la Kitzbuhel
Tenis: Milana Spremo a câştigat turneul futures de la Târgu Jiu, 6-3, 7-5 cu Marine Partaud
Baschet masculin: România, învinsă şi de Elveţia la Campionatul European Under-18, Divizia B

Fotbal International

OFICIAL! Antal, prezentat oficial la Hapoel: ”Aș fi vrut să vin mai repede”

VIDEO Fluminense - Gremio 1-0. Ronaldinho a debutat cu o victorie împotriva fostei echipe

Live Video & Text

LIVE VIDEO&TEXT ASA - CS U Craiova (21:00, Digi Sport). Ardelenii, cu moralul la pământ!

LIVE VIDEO&TEXT ASA - CS U Craiova (21:00, Digi Sport). Ardelenii, cu moralul la pământ! În al doilea meci al zilei din Liga 1, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, ASA Târgu Mureș va primi vizita celor de la CS

LIVE VIDEO&TEXT Astra Giurgiu - Viitorul, de la ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Șumi, cu rezervele

LIVE VIDEO&TEXT Astra Giurgiu - Viitorul, de la ora 18:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Șumi, cu rezervele Astra Giurgiu a scos un rezultat remarcabil în fața lui West Ham, scor 2-2, iar partida cu Viitorul nu mai este una extrem de importantă

VIDEO FC Botoșani - Steaua 0-1. Gol în minutul 2 și apoi dominare totală a gazdelor. Campioana, cu rezervele

VIDEO FC Botoșani - Steaua 0-1. Gol în minutul 2 și apoi dominare totală a gazdelor. Campioana, cu rezervele Steaua a câştigat cu 1-0 la Botoşani chiar dacă a fost dominată tot meciul. Golul lui Iancu din lovitură liberă, a făcut diferenţa. Fără Chipciu

Guardiola a ratat primul trofeu al sezonului. Wolfsburg a învins Bayern, în Supercupă

Fotbal

MERCATO ÎN EUROPA. Toate transferurile verii sunt aici

Liga 1

VIDEO Iftime: “Am crezut că Tudor ține la prestigiul lui!” Leo Grozavu, reconfirmat

Liga 1

Grozavu acuză: "Alexandru Tudor m-a amenințat după meci! Probabil că supărăm multă lume!" VIDEO

Grozavu acuză:

VIDEO Stuttgart - Manchester City 4-2, după 4-0 la pauză! Maxim a jucat 35 de minute în amicalul din Germania

Champions League

VIDEO Partizan și-a odihnit 10 titulari din meciul cu Steaua și a suferit prima înfrângere din acest sezon în Serbia!

Tenis

Patricia Maria Țig poate reuși duminică o performanță unică în circuitul WTA, în 2015

Premier League

VIDEO Leeds - Everton 2-0. United a deschis scorul după un contraatac devastator

VIDEO Pandurii - CSMS Iași 3-0. Roman, "dublă" şi assist. Oaspeţii au înregistrat prima înfrângere a sezonului

VIDEO Pandurii - CSMS Iași 3-0. Roman, "dublă" şi assist. Oaspeţii au înregistrat prima înfrângere a sezonului CSMS Iaşi a suferit, în deplasarea de la Severin, prima înfrângere din acest sezon. Jucătorii antrenaţi de Edi Iordanescu au trecut la conducere în minutul

VIDEO Curiosul caz al lui Raț. "Cu antrenorul am vorbit ultima dată acum 10 zile. Mi-a zis că sunt jucător de bază"

VIDEO

VIDEO FC Botoșani - Steaua 0-1. Gol în minutul 2 și apoi dominare totală a gazdelor. Campioana, cu rezervele VIDEO FC Botoșani - Steaua 0-1. Gol în minutul 2 și apoi dominare totală a gazdelor. Campioana, cu rezervele

VIDEO Pandurii - CSMS Iași 3-0. Roman, "dublă" şi assist. Oaspeţii au înregistrat prima înfrângere a sezonului VIDEO Pandurii - CSMS Iași 3-0. Roman, "dublă" şi assist. Oaspeţii au înregistrat prima înfrângere a sezonului

VIDEO Pantilimon a salvat victoria lui Sunderland, cu un penalty apărat în minutul 89! Românul, elogiat VIDEO Pantilimon a salvat victoria lui Sunderland, cu un penalty apărat în minutul 89! Românul, elogiat

VIDEO Celtic - Ross County 2-0. Gazdele au sărbătorit al patrulea titlu consecutiv VIDEO Celtic - Ross County 2-0. Gazdele au sărbătorit al patrulea titlu consecutiv

VIDEO Buffon a "comis-o" în amicalul lui Juventus cu Olympique Marseille. A luat gol direct din centrare! VIDEO Buffon a "comis-o" în amicalul lui Juventus cu Olympique Marseille. A luat gol direct din centrare!

VIDEO Stuttgart - Manchester City 4-2, după 4-0 la pauză! Maxim a jucat 35 de minute în amicalul din Germania VIDEO Stuttgart - Manchester City 4-2, după 4-0 la pauză! Maxim a jucat 35 de minute în amicalul din Germania

VIDEO Hamburg - Verona 2-1. Olic şi Holtby au decis meciul VIDEO Hamburg - Verona 2-1. Olic şi Holtby au decis meciul

VIDEO Marseille - Juventus 2-0. Khedira s-a accidentat și a ieșit încă din minutul 20 VIDEO Marseille - Juventus 2-0. Khedira s-a accidentat și a ieșit încă din minutul 20

VIDEO Cel mai spectaculos și amuzant meci al turului! 10 faze memorabile la Chiajna-Petrolul VIDEO Cel mai spectaculos și amuzant meci al turului! 10 faze memorabile la Chiajna-Petrolul

VIDEO Concordia Chiajna - Petrolul 2-2. Ploieştenii au obţinut un punct în zece oameni, după un joc nebun! VIDEO Concordia Chiajna - Petrolul 2-2. Ploieştenii au obţinut un punct în zece oameni, după un joc nebun!

VIDEO CFR Cluj-Voluntari 2-0. Gazdele au acoperit repede punctele de penalizare. Prim eşec pentru ilfoveni în Liga 1 VIDEO CFR Cluj-Voluntari 2-0. Gazdele au acoperit repede punctele de penalizare. Prim eşec pentru ilfoveni în Liga 1

VIDEO Brazilianul Boldrin a marcat un gol fabulos la Londra! Rezumatul partidei West Ham - Astra VIDEO Brazilianul Boldrin a marcat un gol fabulos la Londra! Rezumatul partidei West Ham - Astra

VIDEO ASA Tg. Mureș - St. Etienne 0-3. Plusul de valoare și trei superexecuții au făcut diferența VIDEO ASA Tg. Mureș - St. Etienne 0-3. Plusul de valoare și trei superexecuții au făcut diferența

VIDEO Diomande a deschis scorul la Târgu Mureș cu o execuție fabuloasă! E doar al doilea său gol al carierei VIDEO Diomande a deschis scorul la Târgu Mureș cu o execuție fabuloasă! E doar al doilea său gol al carierei

VIDEO Trei goluri, trei bijuterii la Târgu Mureș! Hamouma a reușit o ”dublă” de generic cu ASA VIDEO Trei goluri, trei bijuterii la Târgu Mureș! Hamouma a reușit o ”dublă” de generic cu ASA

VIDEO Meciul FK Kukesi - Legia Varşovia, suspendat. Un jucător al oaspeţilor a fost lovit cu o piatră VIDEO Meciul FK Kukesi - Legia Varşovia, suspendat. Un jucător al oaspeţilor a fost lovit cu o piatră

VIDEO Carlos Tevez a marcat primul său gol la Boca, de la revenire! Lovitură liberă executată magistral VIDEO Carlos Tevez a marcat primul său gol la Boca, de la revenire! Lovitură liberă executată magistral

VIDEO Real a câștigat și ediția asiatică a ICC, după ce a învins-o pe Milan la 11 metri VIDEO Real a câștigat și ediția asiatică a ICC, după ce a învins-o pe Milan la 11 metri

VIDEO Manchester United - PSG 0-2. Matuidi și Zlatan au dat peste cap apărarea lui Van Gaal VIDEO Manchester United - PSG 0-2. Matuidi și Zlatan au dat peste cap apărarea lui Van Gaal

VIDEO Norwich City - West Ham United 0-1. Slaven Bilic a folosit și titularii, cu două zile înaintea duelului cu Astra VIDEO Norwich City - West Ham United 0-1. Slaven Bilic a folosit și titularii, cu două zile înaintea duelului cu Astra

VIDEO Poli Timișoara - FC Botoșani 1-0. Elek le-a adus bănățenilor primul succes de la revenirea în Liga 1 VIDEO Poli Timișoara - FC Botoșani 1-0. Elek le-a adus bănățenilor primul succes de la revenirea în Liga 1

VIDEO Haos înainte de Poli - Botoșani. Motivul amânării partidei. Doi fotbaliști, chemați urgent din tribună! VIDEO Haos înainte de Poli - Botoșani. Motivul amânării partidei. Doi fotbaliști, chemați urgent din tribună!

VIDEO Barcelona şi Bilbao au fost amendate, după ce fanii au fluierat imnul Spaniei VIDEO Barcelona şi Bilbao au fost amendate, după ce fanii au fluierat imnul Spaniei

VIDEO Cristiano, aproape de un gol de excepție în China! Handanovic, super paradă VIDEO Cristiano, aproape de un gol de excepție în China! Handanovic, super paradă

VIDEO Real - Inter 3-0. Gol senzaţional marcat de James! Răzvan Popa a intrat pe final VIDEO Real - Inter 3-0. Gol senzaţional marcat de James! Răzvan Popa a intrat pe final

VIDEO "Indirecta" acordată Stelei i-a iritat pe cei de la CFR. Crăciunescu a analizat decizia lui Cristi Balaj VIDEO "Indirecta" acordată Stelei i-a iritat pe cei de la CFR. Crăciunescu a analizat decizia lui Cristi Balaj

VIDEO New York Red Bulls – Benfica 2-1. Grella a marcat cel mai frumos gol al meciului VIDEO New York Red Bulls – Benfica 2-1. Grella a marcat cel mai frumos gol al meciului

VIDEO CS U Craiova - Astra 1-2. Oaspeții se impun după un gol marcat în prelungiri. Penalty ratat de olteni VIDEO CS U Craiova - Astra 1-2. Oaspeții se impun după un gol marcat în prelungiri. Penalty ratat de olteni

VIDEO CSMS Iași - Petrolul 1-0. Golubovic a adus pe final victoria. Moldovenii, la egalitate cu Tg. Mureș! VIDEO CSMS Iași - Petrolul 1-0. Golubovic a adus pe final victoria. Moldovenii, la egalitate cu Tg. Mureș!

VIDEO Anderlecht - Beveren 3-2. Gazdele au câștigat în prelungiri, cu un super gol VIDEO Anderlecht - Beveren 3-2. Gazdele au câștigat în prelungiri, cu un super gol

VIDEO Godoy Cruz - San Lorenzo 1-1. Două eliminări pentru oaspeți și un penalty acordat gazdelor VIDEO Godoy Cruz - San Lorenzo 1-1. Două eliminări pentru oaspeți și un penalty acordat gazdelor

VIDEO Manchester United - Barcelona 3-1. Fără Messi și Neymar, catalanii au avut 3 bare și un gol superb VIDEO Manchester United - Barcelona 3-1. Fără Messi și Neymar, catalanii au avut 3 bare și un gol superb

VIDEO Steaua - CFR Cluj 1-1. Oaspeții au trimis în bară în ultimul minut al prelungirilor VIDEO Steaua - CFR Cluj 1-1. Oaspeții au trimis în bară în ultimul minut al prelungirilor

VIDEO Viitorul - Dinamo 1-1. Al treilea egal consecutiv pentru echipa lui Gică Hagi VIDEO Viitorul - Dinamo 1-1. Al treilea egal consecutiv pentru echipa lui Gică Hagi

VIDEO Viitorul a cerut două penalty-uri în meciul cu Dinamo. Decizii controversate ale arbitrului Robert Dumitru VIDEO Viitorul a cerut două penalty-uri în meciul cu Dinamo. Decizii controversate ale arbitrului Robert Dumitru

VIDEO Gol de excepție înscris de Bogdan Stancu pentru Genclerbirligi, cu Twente VIDEO Gol de excepție înscris de Bogdan Stancu pentru Genclerbirligi, cu Twente

VIDEO River Plate - Colon de Santa Fe 3-1. "Milionarii" urcă pentru moment pe primul loc VIDEO River Plate - Colon de Santa Fe 3-1. "Milionarii" urcă pentru moment pe primul loc

VIDEO Kortrijk - Standard 2-1. Luxemburghezul Chanot, prima dublă din carieră VIDEO Kortrijk - Standard 2-1. Luxemburghezul Chanot, prima dublă din carieră

VIDEO AC Milan - Inter 1-0. Răzvan Popa a fost titular în echipa lui Mancini VIDEO AC Milan - Inter 1-0. Răzvan Popa a fost titular în echipa lui Mancini

VIDEO Eurogol marcat de fundașul francez Philippe Mexes, în amicalul AC Milan - Inter. Ce execuţie! VIDEO Eurogol marcat de fundașul francez Philippe Mexes, în amicalul AC Milan - Inter. Ce execuţie!

VIDEO ASA Tg. Mureș - Concordia 1-0. Gazdele păstrează primul loc în Liga 1 VIDEO ASA Tg. Mureș - Concordia 1-0. Gazdele păstrează primul loc în Liga 1

VIDEO Mircea Axente a făcut o preluare braziliană la golul victoriei cu Chiajna: “Îl facem golgheter!” VIDEO Mircea Axente a făcut o preluare braziliană la golul victoriei cu Chiajna: “Îl facem golgheter!”

VIDEO Fază rară în fotbal! Nici Vasile Miriuță n-a știut de ce a fluierat arbitrul VIDEO Fază rară în fotbal! Nici Vasile Miriuță n-a știut de ce a fluierat arbitrul

VIDEO Neinspirat, Marian Constantinescu a ratat la Tg. Mureș cel mai rapid gol al sezonului în Liga 1 VIDEO Neinspirat, Marian Constantinescu a ratat la Tg. Mureș cel mai rapid gol al sezonului în Liga 1

VIDEO Saint Trond - FC Bruges 2-1. Gazdele au revenit cu victorie în primul eşalon din Belgia VIDEO Saint Trond - FC Bruges 2-1. Gazdele au revenit cu victorie în primul eşalon din Belgia