Exclusiv Gigi Becali a primit răspunsul în direct, după ce a anunțat ce fotbalist din SuperLigă vrea să transfere

Cartonaşe Roşii
  • 90+7 | Final repriza 2
    S-A TERMINAT PARTIDA. Dinamo - FC Vaslui 2-0!
  • 90+6 | Ocazii
    Bălgrădean a comis o gafă impardonabilă și Tudor a dictat lovitură liberă indirectă din careu pentru Vaslui. Faza a rămas fără niciun rezultat.
  • 90+5 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 2-0, MATEI. Mijlocașul a schimbat colțul și a marcat de data aceasta.
  • 90+4 | Ocazii
    MATEI RATEAZĂ PENALTY-UL. Antal a RESPINS!!! Dar penalty-ul se va repeta pentru că, în momentul execuției, au intrat jucătorii în careu.
  • 90+3 | Cartonaşe Roşii
    Contraatac fulgerător al lui Dinamo, Balint a scăpat singur cu Straton l-a driblat pe acesta după care a fost faultat. PENALTY DINAMO. În poartă la Vaslui a intrat ANTAL.
  • 90+2 | Ocazii
    CEA MAI MARE OCAZIE DE GOL A VASLUIENILOR. Celeban a prins o “ghiulea“ din afara careului, dar Bălgrădean a respins în corner.
  • 90 | Faze meci
    S-au arătat cinci minute de prelungiri
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Și Curtean a primit cartonaș galben, din cauza unui fault asupra lui Caue
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Rus a fost și el sancționat cu un cartonaș galben.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Popovici a primit un galben pentru că l-a ținut de tricou pe Matei
  • 75 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Pape și a intrat Balint.
  • 73 | Ocazii
    Rus a tras din afara careului, foarte puternic și direct la poartă, dar Straton a plonjat și a respins în corner.
  • 71 | Ocazii
    Dănciulescu a reluat cu capul
  • 70 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA VASLUI. A ieșit Sânmărtean, a intrat BUZIUC.
  • 64 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA FC VASLUI. A ieșit Lovrecic, a intrat POPOVICI.
  • 57 | Goluri
    GOOOOOL DINAMO: 1-0, ROTARIU. Jucătorul dinamovist a profitat de greșeala uluitoare a lui Cordoș și Caue, și a înscris cu un gol la vinclul colțului lung.
  • 55 | Ocazii
    Vasluienii au marcat, prin lovitura de cap a lui Celeban, peste Bălgrădean ieșit mult în față, dar Tudor n-a validat golul pe motiv de fault în atac la Cordoș.
  • 52 | Faze meci
    Prima ocazie de gol a vasluienilor. Sânmărtean s-a distrat pur și simplu cu fundașii dinamoviști a intrat în careu, dar fundașii roș-albilor au respins în ultima clipă.
  • 50 | Faze meci
    Elton a încercat o reluare din prima spre poarta lui Straton, dar execuția a fost una slabă.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Varela a primit un galben pentru că a întârziat repunerea mingii in joc.
  • 46 | Ocazii
    Dinamo a început tare partea a doua a partidei. Centrarea lui Matei a fost respinsă în corner.
    PRIMA SCHIMBARE LA DINAMO. A ieșit Thomas, a intrat DORIN ROTARIU
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | Faze meci
    Acțiune în viteză a dinamoviștilor, mingea a ajuns la Filip, care a încercat un șut la colțul lung, dar mingea s-a dus cu mult pe lângă poartă.
  • 37 | Ocazii
    Acțiune de atac a vasluienilor, mingea a ajuns la Temwanjera, care a pivotat și a tras, dar n-a nimerit spațiul porții.
  • 34 | Faze meci
    Thomas parcă l-a copiat la indigo pe Antal. Atacantul a tras din afara careului dar și pe lângă stâlpul din stânga porții lui Straton.
  • 32 | Faze meci
    Antal și-a încercat șansa, cu un șut de la distanță, dar și mingea s-a dus lejer peste transversală
  • 27 | Ocazii
    Dinamoviștii și-au mai trecut în cont o ocazie. Matei i-a pasat cu călcâiul lui Rus, acesta din urmă a centrat bine în careu, de unde Pape a reluat cu capul dar Straton a devit în corner.
  • 26 | Faze meci
    Dinamoviștii au mari probleme cu gazonul de pe Arena Națională. Așa s-a întâmplat și la o fază petrecută cu puține minute mai devreme, când Matei a alunecat și a ieșit cu mingea afară.
  • 25 | Faze meci
    În tribunele Arenei Naționale sunt prezenți 10684 de spectatori
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Și Fai a primit un cartonaș galben
  • 21 | Faze meci
    Bălgrădean a prins o minge centrată de Sălăgeanu din lovitură liberă, dar a fost și bruscat în acel moment de Caue.
  • 19 | Ocazii
    Matei a alergat după un balon ce părea pierdut și a reușit să centreze chiar de pe linia de corner, dar Straton a respins în corner.
  • 16 | Cartonaşe Galbene
    Filip a fost avertizat de Tudor pentru că a comis deja al doilea fault, de data aceasta asupra lui Antal.
  • 9 | Ocazii
    CEA MAI MARE OCAZIE DE GOL a lui DINAMO. Roș-albii au reușit un contraatac, Pape a deviat excelent pentru Matei, care a scăpat singur pe dreapta a centrat perfect în careu, de unde același Pape a ratat lamentabil reluarea deși era singur cu poarta goală!
  • 6 | Faze meci
    Momentan, ambele echipe evoluează prudent. Nu a fost nicio ocazie clară de gol, niciun atac concret. Se joacă mai mult la mijlocul terenului.
  • 2 | Faze meci
    În tribunele Arenei Naționale se află și Marius Alexe, fostul atacant al roș-albilor care joacă acum pentru nou promovata în Serie A, Sassuolo.
    Lovitura de start le-a aparținut dinamoviștilor.
Ilie StanFC Vaslui

VIDEO Dinamo - Vaslui 2-0. Roș-albii au întrerupt seria moldovenilor, care aveau șapte victorii consecutive!

Dinamo a spart gheaţa în noul sezon, început cu înfrângere în faţa nou promovatei ACS Poli Timişoara - a obţinut primele puncte cu Mulţescu pe bancă.

La prima apariţie în tricoul alb-roşu, Pape Ndaw a ratat incredibil din câţiva metri, deşi tot el combinase perfect cu Cosmin Matei. Apoi africanul şi-a mai trecut în cont o ratare în minutul 27. La reluare, moldovenii au dat impresia că s-au trezit din amorţeală. După ce Sânmârtean a dat emoţii defensivei lui Mulţescu, Cordoş a trimis in plasa cu capul, însă centralul Tudor nu a validat golul pe motiv de fault in atac.

Introdus la pauză, Dorin Rotariu nu i-a dat motive de regret antrenorului sau.

În minutul 57, puștiul, care a împlinit 18 ani, în ziua imediat următoare meciului, și care a fost extrem de aproape de un transfer la FC Vaslui în pauza de vară, a deschis scorul cu un şut la vinclu, după o bâlbâială în defensiva moldovenilor.

Un sfert de oră mai târziu, Laurenţiu Rus nu a reuşit să mărească diferenţa, apoi Bălgrădean s-a opus egalării la execuţia lui Celeban. În prelungiri, Valentin Balint a scos un penalty la primul său meci pentru Dinamo.

Portarul vasluian Straton a fost eliminat, iar Antal a intrat în poartă. Cosmin Matei a transformat pentru 2-0, din a doua încercare, pentru că lovitura s-a repetat, după ce Antal o apărase pe prima, dar colegii sai au intrat prea devreme în suprafața de pedeapsă.

Dinamo bifează astfel primul succes după o serie de șapte înfrângeri la rând în fața vasluienilor și așteaptă cu interes meciul din runda viitoare, contra Viitorului. O altă echipă în fața căreia roș-albii vor să-și ia revanșa ca urmare a eșecului din sezonul trecut. (DETALII AICi)

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...