Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016
UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!
Al Hilal v Al Nassr - Saudi Super Cup
A venit decizia: Cristiano Ronaldo, pedepsit de arabi după ce a vrut să-l bată pe arbitru!
marcel-raducanu-steaua
Exclusiv Marcel Răducanu nu vede cu ochi buni transferul lui Florinel Coman: ”Acolo te duci când ai 34-35 de ani!”

RapidRapid
1 - 1
Viitorul ConstanțaViitorul Constanța
28.07, ora 19:00, Digi Sport 1
Rapid Rapid
Viitorul Constanța Viitorul Constanța
    Meciul se încheie cu o remiză convenabilă pentru ambele echipe, la capătul unui meci plin de ocazii, în care niciuna n-a reușit să-și apropie toate punctele
  • 88 | OcaziiRapid
    Ionuț Șerban șutează iar, de această dată pe poartă, dar Drăghia reține în doi timpi
  • 87 | OcaziiRapid
    Fază cursivă de atac a oaspeților, încheiată cu șut alături al rezervei Șerban
  • 86 | Cartonaşe Galbene

Galben pentru Ciolacu, pentru întârzierea jocului

• 83 | Faze meciRapid
    Drăghia iese foarte inspirat dintre buturi, în fața lui Gavra, care ar fi rămas singur cu portarul
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Gavra intră în careu, ajunge în fața lui Drăghia, dar plonjează și vede cartonașul galben pentru simulare
  • 79 | Schimbări
    Iese de la Viitorul și Rusu, iar în locul său intră Gavra, tot un atacant
    Iese extenuat Pancu, intră în locul său Martin, pentru un plus de prospețime
  • 77 | Faze meciRapid
    Centrare periculoasă în careul rapidist, dar Daniel Lung rezolvă in-extremis, cu o degajare în aut
  • 73 | OcaziiRapid
    Vlad Rusu primește mingea la 17 metri, dar șutează peste poartă, cu un șut plasat
  • 69 | OcaziiRapid
    Pe contraatac, Rusu îi pasează lui Thiago în marginea careului, dar acesta șutează alături, deși a avut timp pentru preluare
  • 66 | Schimbări
    Iese Năstăsie și intră Șerban
  • 65 | OcaziiRapid
    Tibi Bălan, aproape de gol, la prima atingere de balon! A deviat spre poartă după un corner, dar balonul se scurge alături
  • 64 | Schimbări
    Iese Vali Negru, intră Tibi Bălan. Un plus la creație pentru giuleșteni
  • 62 | OcaziiRapid
    OCAZIE MARE PENTRU RAPID! Ciolacu a scăpat singur cu Vâtcă, dar s-a pierdut cu firea și a șutat în portar, în loc să dribleze în lateral. Ocazie mare irosită de gazde
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Vali Negru este și el avertizat pentru un fault brutal
  • 58 | Schimbări
    Iese Tănasă, intră Ciolacu. Schimbare post pe post la Rapid
  • 58 | OcaziiRapid
    Atac prelungit al Rapidului, încheiat cu un șut în blocaj al lui Păun, din marginea careului
  • 54 | Cartonaşe Galbene
    Benzar a scăpat pe contraatac, dar a fost busculat de Voicu înainte de a porni spre poartă, iar arbitrul nu a ezitat: cartonaș galben. Rapid joacă o idee mai bine decât în prima repriză, Viitorul a scăzut turația
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Bejan este avertizat pentru că l-a împiedicat pe Drăghia să degajeze mingea
    S-a reluat partida, fără schimbări în cele două echipe
    Cristi Balaj pune punct primei reprize. Fotbal frumos în Giulești după primele 45 de minute
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOL RAPID! M. Stoica preia o minge în marginea careului, pătrunde în forță, centrează în fața porții, de unde Bejan nu reușește degajarea și Păun îndeplinește o simplă formalitate. 1-1
  • 40 | OcaziiRapid
    Nikolov șutează puternic din marginea careului, iar mingea deviată a fost la un pas să intre în plasă! Corner
  • 37 | Faze meciRapid
    Pancu este angajat bine în careu, dar Puțanu îl marchează strâns și șutul giuleșteanului este modest
  • 31 | OcaziiRapid
    Mitrea șutează puțin peste poartă, din afara careului. Ocazii mari de gol pentru elevii lui Cătălin Anghel
  • 30 | OcaziiRapid
    Încă o șansă mare de gol! Dică reia cu capul alături după o centrare a lui Vlad Rusu, pe un atac supranumeric al oaspeților
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Coman primește galben pentru o intrare dură la Mitrea
  • 23 | OcaziiRapid
    OCAZIE MARE! Voicu centrează excelent în careu, dar lovitura de cap a lui Pancu întâlnește bara porții Viitorului
  • 17 | OcaziiRapid
    Păun driblează bine și ajunge în poziție de finalizare, dar șutul său este foarte slab și Vâtcă reține
  • 16 | Faze meciRapid
    Thiago putea scăpa singur cu portarul advers, dar Stoica l-a blocat în ultima clipă, iar arbitrul a dictat fault în atac
  • 9 | Goluri
    GOOOOOL VIITORUL! Benzar este angajat excelent în careu de veteranul Dică, iar mijlocașul Viitorului îl execută pe Drăghia, cu largul concurs al fundașilor centrali
  • 5 | OcaziiRapid
    Ocazie mare pentru Thiago, dar șutul său din careu este respins bine de Drăghia
  • 3 | Faze meciRapid
    Mitrea are prima ocazie de gol a meciului, dar lovitura sa de cap este reținută de Drăghia, după un corner
    Partida din Giulești a început. Doar femeile și copiii sunt în tribune, din cauza suspendării arenei rapidiste
Cătălin AnghelViitorul Constanța

VIDEO Rapid - Viitorul Constanța 1-1. Spectacol ofensiv pentru femei și copii, puncte pentru ambele echipe

Rapid şi Viitorul nu s-au menajat în Giuleşti în etapa a doua şi au terminat la egalitate, 1-1.

Ambele sunt la primul punct câştigat în acest sezon, iar rezultatul nu poate nemulțumi niciuna dintre tabere, având în vedere că ambele au avut ocaziile lor de a tranșa partida.

Rapid şi Viitorul au jucat deschis în Giuleşti şi s-au anulat reciproc. Oaspeţii au început partida în forţă. Brazilianul Thiago a avut prima ocazie, la şutul respins de Drăghia (5).

Viitorul a deschis scorul în minutul 9, atunci când Dică i-a pasat pe culoar lui Benzar, care a finalizat cu precizie. Rapid a avut o bară la execuţia lui Pancu, din centrarea lui Voicu (23).

Viitorul s-a năpustit din nou spre poarta gazdelor. Lui Dică i-a lipsit puţin să înscrie (30) şi imediat Mitrea putea marca golul începutului de sezon în Liga 1 (31). Apoi, şutul deviat  al lui Nikolov a produs din nou panică în defensiva giuleştenilor (40).

Ratările s-au răzbunat în minutul 41: pătrunderea lui Stoica a dus la degajarea nefericită a lui Bejan în Păun, aflat la locul potrivit. După pauză, Ciolacu a scăpat singur cu Vâtcă dar a fost blocat (62), iar de partea cealaltă Vlad Rusu a tras peste (73).

Pe final, Drăghia a avut intervenţia meciului în faţa lui Gavra (83). Rapid - Viitorul s-a terminat 1-1, rezultat stabilit încă de la pauză. În tribune au fost în jur de 1.000 de spectatori, numai femei și copii, deoarece arena din Giulești este suspendată.

Patronul formaţiei dobrogene este de părere că Viitorul mai are până să devină puternică în prima ligă. "Este un punct în deplasare. Până la urmă am întâlnit o echipă cu tradiţie. Am avut şi noi şansa noastră şi cred că puteam lua toate cele trei puncte, dar la fel şi ei puteau să le ia. Noi am greşit cărând mult mingea şi jucând individual, ceea ce nu trebuia să facem pe căldura asta. Suntem la început de drum, iar drumul e lung. Asta este Liga I şi mai avem până să devenim puternici", a explicat Hagi, care a menţionat că obiectivul în acest sezon este o clasare între locurile cinci şi zece.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!