March 22, 2024, Bucuresti, Romania,2024 International Friendly, Länderspiel, Nationalmannschaft Romania vs Northern Irel
Giovanni Becali a dezvăluit totul: echipele din străinătate nu mai trimit scouteri pentru Dennis Man!

Steaua Steaua
Ceahlăul Piatra Neamț Ceahlăul Piatra Neamț
Start a doua repriza
  • 90+3 | Start a doua repriza
    Fluier final! Steaua se impune după o repriză secundă de mare luptă, în care Ceahlăul nu a reușit să dea lovitura decisivă. Trei puncte muncite pentru campionii sezonului trecut, în prima etapă a campionatului
  • 86 | Faze meciSteaua
    Georgievski și Adi Popa sunt la originea unei alte faze foarte periculoase de la poarta lui Jovic
  • 85 | OcaziiSteaua
    Popadiuc cere penalty la o intervenție neglijentă a lui Latovlevici, în colțul careului mic al lui Tătărușanu
  • 83 | Schimbări
    Cazan a intrat în locul lui Achim
  • 73 | OcaziiSteaua
    Adi Popa driblează în careu și șutul său deviat este respins și apoi reținut de Jovic
  • 71 | Schimbări
    Doru Popadiuc intră în locul lui Constantinescu. Debut oferit de Miriuță tânărului său fotbalist
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Crește tensiunea pe Ghencea. Nikolic protestează vehement la o fază banală și primește galben
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Marc protestează și este și el avertizat de arbitru
    Cânu primește cartonașul galben pentru intervenție
    Se formează un meleu din cauza unei intrări dure la Prepeliță, iar Adi Popa este avertizat pentru proteste
  • 63 | Faze meciSteaua
    Același Marc își încearcă șutul de la distanță, dar Tătărușanu nu are emoții
  • 60 | Schimbări
    Cristi Tănase este înlocuit de Răduț. Reghecampf a făcut toate schimbările post pe post
  • 59 | OcaziiSteaua
    Latovlevici primește mingea la marginea careului, dar șutul său pretențios se duce mult peste poartă
  • 54 | Schimbări
    Chitoșcă intră în locul lui Garcia, care nu mai poate din punct de vedere fizic. Meciul are un ritm foarte alert
  • 50 | OcaziiSteaua
    Emil Jula nu reușește să treacă mingea pe lângă Tătărușanu, ieșit excelent în întâmpinare, la marginea careului
  • 49 | Faze meciSteaua
    Iancu nu ajunge la o centrare excelentă venită din partea stângă, de la același Latovlevici
    Pintilii va fi odihnit pentru meciul cu Vardar: iese și este înlocuit cu Prepeliță
    Nicușor Stanciu îi lasă locul în teren lui Iancu
    S-a reluat partida din Ghencea
    Fluier final al primei reprize. Meci de mare calitate transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1. Se anunță o repriză secundă foarte disputată!
  • 44 | OcaziiSteaua
    Marc îl vede pe Tătărușanu ieșit dintre buturi și încearcă o execuție surprinzătoare, din afara careului, dar mingea se duce peste
  • 41 | Goluri
    GOOOOOOL CEAHLĂUL! Emil Jula punctează în plasa laterală, cu piciorul stâng, cu un șut din marginea careului. Execuție excelentă, care nu i-a lăsat nicio șansă lui Tătărușanu
  • 37 | Faze meciSteaua
    PENALTY NEACORDAT STELEI! Latovlevici a centrat din margine, balonul a lovit în braț un fundaș advers, dar centralul a dictat doar corner
  • 31 | OcaziiSteaua
    Bourceanu îl angajează în careu pe Nikolic, iar șutul acestuia din unghi este respins în corner
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Constantinescu îl trântește la pământ pe Adi Popa și primește avertismentul din partea centralului
  • 26 | Goluri
    GOOOOOL STEAUA! Georgievski marchează primul său gol în tricoul Stelei, cu o execuție calmă, de pe loc, pe sub portarul Ceahlăului. Început perfect de meci pentru campioni!
  • 23 | Faze meciSteaua
    Corner pentru Steaua, rezolvat de apărarea adversă. Gazdele domină jocul teritorial și Ceahlăul încă nu a fost periculoasă după deschiderea de scor
  • 11 | Goluri
    GOOOOOOL STEAUA! Adi Popa marchează din poziție de ofsaid, după centrarea venită de la Latovlevici și mingea deviată spre mijlocaș de Nikolic. Execuția lui Latovlevici a fost însă una de kinogramă
  • 9 | OcaziiSteaua
    Lucas șutează foarte bine de la distanță, dar balonul ocolește poarta lui Tătărușanu
  • 6 | Faze meciSteaua
    Adi Popa a avut o incursiune periculoasă în careul Stelei, dar centrarea sa la întâlnire a fost foarte slabă
Vasile MiriuțăCeahlăul Piatra Neamț

**VIDEO** Steaua - Ceahlăul 2-1. Reghe, victorie în fața prietenului Miriuță. Probleme mari de arbitraj

Steaua s-a chinuit la prima apariţie în Ghencea din acest sezon, chiar daca a inceput excelent meciul cu Ceahlăul. Aproape 10.000 de fani au venit în tribune pentru a-și susține favoriții la prima reprezentație din campionat.

În minutul 11 Latovlevici a centrat printr-o "rabona" de senzaţie, Nikolic a deviat pentru Adi Popa si acesta a înscris dintr-un ofsaid nesemnalizat. Peste un sfert de oră (26) Bourceanu i-a pasat ideal lui Georgievski, iar macedoneanul a marcat primul gol în tricoul Stelei, cu un șut calm pe sub portar.

Apoi, roş-albaştrii nu au primit 11 metri din partea lui Radu Petrescu, după henţul comis de Garcia (37), iar Ceahlăul a revenit în joc în minutul 40, când Emil Jula l-a lăsat fără replică pe Tătăruşanu. Noul atacant al nemţenilor a înscris din fața lui Gardoş, care a început titular după ce Chiricheş s-a accidentat la încălzire.

Până la pauză, Tătăruşanu a fost la un pas să fie pedepsit şi de execuţia surprinzătoare a lui Marc (44). În minutul 50, portarul Stelei şi-a salvat echipa in duel unu la unu cu Jula, iar la poarta cealaltă Jovic l-a blocat pe Nikolic (51). Spiritele s-au încins după un bodycheck al lui Cânu asupra lui Prepeliţă, iar fundașul moldovenilor, la fel ca Marc şi Adi Popa, a văzut galben (67).

În minutul 85 Radu Petrescu a trecut cu vederea intrarea violentă a lui Latovlevici la Popadiuc, în suprafaţa de pedeapsă. La poarta cealaltă, Adi Popa (86) a reluat din 6 metri, pe direcţia lui Jovic și meciul s-a terminat 2-1. Pe final a existat senzația că oaspeții ar fi putut obține mai mult, dar disciplina și valoarea individuală a elevilor lui Laurențiu Reghecampf a făcut în cele din urmă diferența.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano