Rapid cere penalty la un duel în careu între Păun și Jumisse
  • 90+2 | Schimbări
    Schimbare Vaslui: Iese Sânmărtean, intră Buziuc
  • 87 | Ocazii
    Fundașii Rapidului greșesc în propriul careu după un corner, dar Celeban nu reușește să înscrie din poziție ideală
  • 83 | Cartonaşe Galbene
    Antal este avertizat și el pentru un fault
  • 82 | Ocazii
    Corner pentru Rapid, balonul ajunge la Păun, care lovește însă balonul greșit din careu
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Caue primește cartonașul galben
  • 72 | Ocazii
    Popovici scapă în poziție favorabilă, dar se precipită și este blocat de portarul Drăghia
  • 57 | Goluri
    GOOOL RAPID! Ciprian Tănasă preia la marginea careului, intră apoi în centru și îl învinge pe Straton cu un șut deviat, care îl păcălește pe goalkeeper-ul gazdelor
  • 46 | Ocazii

Pancu ajunge în poziție de gol, dar este blocat exact în momentul șutului, fostul rapidist cerând și penalty, pentru un henț comis în careu de Varela

Schimbare Rapid: Iese Martin, intră Tănasă
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45 | Ocazii
    Temwanjera scapă singur spre poartă, este blocat de fundașul Lung, iar apoi Lovrecic se precipită la finalizare
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului! Marian Stoica este avertizat pentru un fault la Antal
  • 39 | Ocazii
    Sălăgeanu oferă o centrare pentru Antal, însă acesta lovește greșit balonul printr-o lovitură de cap, care se duce apoi peste poarta lui Straton
  • 36 | Ocazii
    Lovrecic centrează pentru Antal, care trimite pe lângă poartă, printr-o lovitură de cap
  • 28 | Ocazii
    Temwanjera preia pe piept cu adversarul lângă el și apoi șutează puțin pe lângă poartă, de la marginea careului
  • 20 | Goluri
    GOOOL VASLUI! Sălăgeanu centrează perfect pentru Antal, iar acesta reușește să marcheze cu un șut plasat, din careu
  • 15 | Ocazii
    Ciolacu ajunge în poziție de finalizare, dar este înconjurat de mai mulți fundași ai gazdelor și este blocat în cele din urmă, în marginea terenului
  • 10 | Goluri
    GOOOL VASLUI! Antal îi pasează elegant în spate lui Sânmărtean, care înscrie cu un șut plasat din afara careului, fără speranțe pentru Drăghia
  • 2 | Ocazii
    Pancu trimite periculos de pe partea stângă o centrare șutată, balonul este deviat în corner, puțin pe lângă poartă

VIDEO FC Vaslui - Rapid 2-1. Elevii lui Rada au pierdut meciul în prima repriză

Vasluiul lui Ilie Stan a început perfect noul sezon. Jucătorii săi au învins, pe teren propriu, Rapidul, echipă la care Marian Rada a avut mari probleme în a alinia un prim 11.

Giuleştenii puteau da lovitura, prin Pancu, încă din primul minut. Căpitanul oaspeţilor a încercat un şut centrare, iar Jumisse a fost aproape de a-şi trimite mingea în proprie poartă. Golul a picat totuşi, repede, în poarta cealaltă. Sânmărtean, cu o execuţie deviată din afara careului, l-a învins pe Drăghia şi a deschis scorul. Moldovenii şi-au dublat avantajul în minutul 20, când centrarea lui Sălăgeanu l-a găsit pe Antal, iar fostul gălăţean nu i-a dat nicio şansă portarului advers.

Antal a continuat să pună mari probleme neexperimentatei defensive rapidiste, dar loviturile sale de cap nu au mai fost la fel de exacte. Antrenorul alb-vişiniilor l-a introdus la pauză pe nou venitul Ciprian Tănasă, iar vârful de 32 de ani a debutat cu gol. De 16 minute a avut nevoie Tănasă pentru a-l învinge pe Straton, portar care şi-a făcut junioratul în tricoul feroviarilor.

Şutul tânărului Ioniţă putea chiar să egaleze scorul pe tabelă, dar mingea nu a prins spaţiul porţii. Popovici şi Celeban au avut şansa de a reface avantajul de două goluri, dar au ratat incredibil şi meciul s-a încheiat 2-1 pentru Vaslui.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat