1 - 1
Hapoel Tel Aviv logo Hapoel Tel Aviv
Joi, 1 august, ora 21:00
90+4 |
Centralul fluieră finalul partidei de pe Cluj Arena. Pandurii - Hapoel se termină 1-1 și israelienii au prima șansă în returul de săptămâna viitoare
72 |
Eric pasează excelent pentru Matulevicius, atacantul gorjenilor rămâne singur cu Amos, încearcă driblingul dar pierde mingea și cere penalty. Centralul nu acordă nimic
58 |
Schechter trage puternic din interiorul careului, Stanca scoate de sub transversală
57 |
Schechter șutează peste poarta lui Stanca după o acțiune personală a lui Gordana
52 |
Momcilovic șutează puternic din interiorul careului după un corner executat de Eric dar Amos are un reflex de zile mari și respinge
49 |
Amos respinde excelent în corner șutul lui Eric, după un corner executat de Nistor
47 |
Schechet trimite peste poarta lui Stanca după o centrare venită de pe partea dreaptă a atacului israelian
46 |
A început repriza a doua a partidei de pe Cluj Arena
45 |
Arbitrul pune capăt primelor 45 de minute. La pauză cele două formații sunt la egalitate, 1-1.
44 |
Shimon centrează excelent pentru Gerzicich dar mingea trece peste poarta lui Stanca
40 |
Schechter trece ușor de Anton și Paraschevas, șutează puternic din unghi dar Stanca respinge
36 |
Matulevicius cere penalty dar centralul lasă jocul să continue
34 |
Pustai efectuează prima modificare. Buleică intră în locul lui Nicoară
30 |
GOOOOL HAPOEL! Sacha aduce egalarea pentru oaspeți cu un șut în vinclu direct din lovitură liberă
28 |
Ungurușan vede galben după un fault la marginea careului
26 |
Schechter lasă excelent pentru Damari dar șutul acestuia din interiorul careului este reținut de Stanca

14 |
Eric trimite o pasă la întâlnire pentru Nistor dar portarul oaspeților iese excelent și reține
6 |
Paraskevas cere penalty după un duel în careu cu un fundaș advers dar centralul nu acordă nimic
4 |
GOOOOL PANDURII! Nistor deschide scorul cu largul concurs al goalkeeperului advers

Video rezumat: Pandurii - Hapoel Tel Aviv

VIDEO Pandurii - Hapoel Tel Aviv 1-1. Oaspeții pornesc cu prima șansă la calificare

În fața a doar 5.000 de spectatori veniți pe Cluj Arena, Pandurii lui Pustai n-au reușit decât un egal, 1-1, în partida cu Hapoel Tel Aviv din preliminariile Europa League.

Gorjenii au început în forță meciul și au deschis scorul încă din minutul 4. Matulevicius a așezat cu capul o minge pentru Nistor și mijlocașul gorjenilor a deschis scorul și cu ajutorul goalkeeperului advers. După doar două minute, Paraskevas a cerut penalty dar centralul a lăsat jocul să continue.

Israelienii și-au revenit din pumni și au împins jocul spre poarta lui Stanca. După câteva ocazii ratate de Schechter, oaspeții au reușit egalarea în minutul 30. Sacha l-a învins pe Stanca direct din lovitură liberă și cele două formații au intrat la egalitate la cabine.

Mitanul secund a început sub o notă de dominare a echipei lui Pustai. Amos s-a revanșat după gafa de la golul lui Nistor și a respins în două rânduri de sub transversală, șuturile lui Eric (minutul 49) și Momcilovic (minutul 52).

Goalkeeperul lui Hapoel s-a mai remarcat o dată în minutul 72, când rămas singur cu Matulevicius, l-a blocat excelent pe atacantul gorjenilor. Finalul de meci i-a găsit în atac pe oaspeți, dar fără mari realizări. Pandurii - Hapoel s-a terminat 1-1 și calificarea se joacă în meciul retur, programat pe 8 august, la ora 20:00