'74
'85
'89
'90+4
90+4 Centralul fluieră finalul partidei de pe Cluj Arena. Pandurii - Hapoel se termină 1-1 și israelienii au prima șansă în returul de săptămâna viitoare
90 team Breeveld primește cartonașul galben pentru un fault dur la Safuri
89 team Damari încearcă un lob din unghi dar mingea trece peste poarta gorjenilor
88 team Vermouth este avertizat pentru un fault la Brata
85 team Eric șutează puțin peste transversala porții lui Amos din lovitură liberă
82 team Buleică trage de la 20 de metri dar mingea trece pe lângă poarta lui Amos
79 team Gordana este înlocuit cu Abutbul
78 team Safuri șutează din poziție centrală mult peste poarta lui Stanca
74 team Matulevicius trage peste poartă din poziție excelentă
72 team Eric pasează excelent pentru Matulevicius, atacantul gorjenilor rămâne singur cu Amos, încearcă driblingul dar pierde mingea și cere penalty. Centralul nu acordă nimic
71 team Zaguri este înlocuit cu Safuri
71 team Vermouth intră în locul lui Sacha
63 team A doua schimbare la Pandurii. Brata intră în locul lui Anton
63 team Anton vede cartonașul galben
58 team Schechter trage puternic din interiorul careului, Stanca scoate de sub transversală
57 team Schechter șutează peste poarta lui Stanca după o acțiune personală a lui Gordana
52 team Momcilovic șutează puternic din interiorul careului după un corner executat de Eric dar Amos are un reflex de zile mari și respinge
49 team Amos respinde excelent în corner șutul lui Eric, după un corner executat de Nistor
47 team Schechet trimite peste poarta lui Stanca după o centrare venită de pe partea dreaptă a atacului israelian
46 A început repriza a doua a partidei de pe Cluj Arena
45 Arbitrul pune capăt primelor 45 de minute. La pauză cele două formații sunt la egalitate, 1-1.
44 team Shimon centrează excelent pentru Gerzicich dar mingea trece peste poarta lui Stanca
40 team Schechter trece ușor de Anton și Paraschevas, șutează puternic din unghi dar Stanca respinge
36 team Matulevicius cere penalty dar centralul lasă jocul să continue
34 team Pustai efectuează prima modificare. Buleică intră în locul lui Nicoară
30 team GOOOOL HAPOEL! Sacha aduce egalarea pentru oaspeți cu un șut în vinclu direct din lovitură liberă
28 team Ungurușan vede galben după un fault la marginea careului
26 team Schechter lasă excelent pentru Damari dar șutul acestuia din interiorul careului este reținut de Stanca
24 team

Damari trage pe lângă poarta lui Stanca după o pasă a lui Schechter

22 team Schechter cere penalty dar primește galben pentru simulare
18 team Eric șutează de la 25 de metri, Amos reține în doi timpi
14 team Eric trimite o pasă la întâlnire pentru Nistor dar portarul oaspeților iese excelent și reține
6 team Paraskevas cere penalty după un duel în careu cu un fundaș advers dar centralul nu acordă nimic
4 team GOOOOL PANDURII! Nistor deschide scorul cu largul concurs al goalkeeperului advers
A Ran Ben Shimon

VIDEO Pandurii - Hapoel Tel Aviv 1-1. Oaspeții pornesc cu prima șansă la calificare

În fața a doar 5.000 de spectatori veniți pe Cluj Arena, Pandurii lui Pustai n-au reușit decât un egal, 1-1, în partida cu Hapoel Tel Aviv din preliminariile Europa League.

Gorjenii au început în forță meciul și au deschis scorul încă din minutul 4. Matulevicius a așezat cu capul o minge pentru Nistor și mijlocașul gorjenilor a deschis scorul și cu ajutorul goalkeeperului advers. După doar două minute, Paraskevas a cerut penalty dar centralul a lăsat jocul să continue.

Israelienii și-au revenit din pumni și au împins jocul spre poarta lui Stanca. După câteva ocazii ratate de Schechter, oaspeții au reușit egalarea în minutul 30. Sacha l-a învins pe Stanca direct din lovitură liberă și cele două formații au intrat la egalitate la cabine.

Mitanul secund a început sub o notă de dominare a echipei lui Pustai. Amos s-a revanșat după gafa de la golul lui Nistor și a respins în două rânduri de sub transversală, șuturile lui Eric (minutul 49) și Momcilovic (minutul 52).

Goalkeeperul lui Hapoel s-a mai remarcat o dată în minutul 72, când rămas singur cu Matulevicius, l-a blocat excelent pe atacantul gorjenilor. Finalul de meci i-a găsit în atac pe oaspeți, dar fără mari realizări. Pandurii - Hapoel s-a terminat 1-1 și calificarea se joacă în meciul retur, programat pe 8 august, la ora 20:00

Video rezumat: Pandurii - Hapoel Tel Aviv