Bădic este avertizat
  • 85 | Schimbări
    Schimbare Iași: Iese Onofraș, intră Herghelegiu
  • 79 | Goluri
    GOOOL FC BRAȘOV! Păun centrează perfect din corner, iar Machado reia în plasă printr-o lovitură de cap din careu
  • 76 | Ocazii
    Pătulea ajunge în poziție bună de finalizare, însă este blocat excelent în momentul șutului și nu reușește să trimită spre poartă
  • 74 | Ocazii
    Tătar încearcă o execuție pretențioasă din afara careului, dar execuția sa cu latul nu prinde cadrul porții
  • 60 | Faze meci
    Penalty refuzat celor de la FC Brașov. Păun este faultat în careu de fundașul Mitrea
  • 42 | Goluri
    GOOOL BRAȘOV! Viveiros centrează perfect din careu pentru Tătar, iar acesta reia în plasă din careu, printr-o lovitură de cap plasată
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Milea primește cartonașul galben
  • 24 | Ocazii
    Ocazie importantă pentru oaspeți, Viveiros reia puțin pe lângă poartă, din cădere, o centrare de pe partea stângă
  • 19 | Goluri
    GOOOL IAȘI! Onofraș îi pasează lui Moutinho, care trimite apoi decisiv pentru Pătulea, atacantul gazdelor îndeplinind o simplă formalitate
  • 9 | Ocazii
    Moutinho îl fentează pe Madeira și trage periculos de la aproximativ 20 de metri, puțin pe lângă poartă
  • 8 | Schimbări
    Schimbare Brașov: Iese Munteanu, intră Moraru
  • 6 | Ocazii
    Țigănașu trage puternic de la marginea careului, însă balonul ocolește spațiul porții lui Mutu
Adrian SzaboFC Brașov

**VIDEO** CSMS Iași - FC Brașov 1-2. Debut cu stângul pentru Cîrțu, în fața fostei echipe

Sorin Cîrţu a debutat cu o înfrângere pe banca tehnică a lui CSMS Iaşi, 1-2 cu FC Braşov. Gazdele au deschis scorul după 19 minute. Onofraş l-a găsit excelent pe Moutinho, iar pasa portughezului a fost reluată în plasă de Pătulea, aflat la al 5-lea gol din acest sezon.

Viveiros putea egala peste numai cinci minute, însă reluarea sa a trecut pe lângă poartă. Portughezul s-a revanşat cu trei minute înainte de pauză, atunci când l-a servit excelent pe Tătar, pentru golul de 1-1.

Oaspeţii au cerut penalty în minutul 62, la duelul dintre Mitrea şi Păun, dar Marius Avram a lăsat jocul să continue. Onofraş putea face 2-1 în minutul 75, dar şutul său a ocolit spaţiul porţii lui Mutu. Au marcat în schimb braşovenii, peste doar patru minute. Păun a centrat din corner, iar Ricardo Machado a înscris cu o lovitură de cap.

Herghelegiu putea salva un punct pentru ieşeni, dar reluarea sa nu a prins cadrul porţii. Scor final 1-2, iar CSMS Iaşi se află la cinci puncte în spatele Viitorului Constanţa, echipă aflată pe ultimul loc care asigură prezenţa şi în următorul sezon de Liga 1.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...