Remarcatul lui Dorinel Munteanu după Oțelul - Iași 1-0! Ce a spus despre ”cazul Daniel Niculae”
piturca captura
Se dezice Pițurcă de proiectul CSA Steaua? ”Au fost mințiți. Se cheltuie bani degeaba”
Romania V Montenegro: Nations League - League B Group 3, Bucharest - 14 Jun 2022
Ar fi transferul carierei: Cristi Manea, cale liberă către o echipă de Champions League!

• 85 | Faze meci
    Ljubinkovic a încercat să surprindă pe toată lumea cu un șut din afara careului, dar mingea n-a fost lovită cu putere și s-a scurs fără emoții pe lângă bara din dreapta porții lui Straton.
  • 78 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA VASLUI. A ieșit Buhăescu, a intrat N’DOYE.
  • 76 | Ocazii
    Astafei a pătruns pe flancul stâng, după ce a trecut de Milanov, a centrat, Straton a respins în lateral, mingea a ajuns la Marquinhos, care i-a pasat lui Giurgiu, dar reluarea ultimului din foarfecă s-a dus peste poartă.
  • 75 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Paraschiv, a intrat BĂJENARU.
  • 72 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Celeban, a intrat CORDOȘ.
  • 70 | Ocazii
    MONUMENTALĂ OCAZIE OȚELUL. Marquinhos a luat o fază pe cont propriu, a înaintat, a trecut lejer de Raul Costin după care a tras, dar mingea s-a izbit violent de transversală.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Buhăescu a primit un cartonaș galben ca urmare a unui fault.
  • 65 | Schimbări
    A DOUA SSCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Stromajer, a intrat MARQUINHOS.
  • 60 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA FC VASLUI. A ieșit Tendend, a intrat RAUL COSTIN
  • 58 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA OȚELUL. A ieșit Vancea, a intrat TUDORIE.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Costin a primit și el un cartonaș galben, pentru proteste
  • 54 | Ocazii
    Antal a fost la un pas de a realiza dubla, tot cu un șut de la distanță, dar de data aceasta mingea s-a scurs milimetric pe lângă stâlpul din stânga porții lui Grahovac.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Stromajer a fost avertizat cu un galben ca urmare a unui fault comis asupra lui Milanov.
  • 49 | Ocazii
    Gălățenii au cerut un penalty la faza în care Paraschiv a căzut în careu.
  • 47 | Cartonaşe Galbene
    Temwanjera a fost avertizat cu un cartonaș galben ca urmare a unui fault comis asupra lui Sergiu Costin.
  • 46 | Ocazii
    Oțelul putea egala chiar la prima fază de atac a primei reprize, prin Astafei, dar mijlocașul de bandă al gălățenilor a ratat șansa de a marca, după o centrare foarte bună a lui Stromajer.
    S-a reluat partida.
    Final de primă repriză.
  • 43 | Goluri
    GOOOOOL FC VASLUI: 1-0, ANTAL. Mijlocașul moldovenilor a marcat un gol superb, cu un șut direct la vinclu, de undeva din partea stângă a terenului, din colțul careului mare. Reușita lui Antal va candida la golul campionatului.
  • 38 | Faze meci
    Frumoasă ocazie de atac a vasluienilor, cu Milanov în prim plan. Până la urmă, bulgarul i-a pasat lui Temwanjera, iar acesta din urmă a tras, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 34 | Ocazii
    Oportunitate de gol a vasluienilor, dar Cojoc a blocat bine și reluarea cu capul a lui Tendeng n-a fost una în măsură să pună probleme.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Cojoc a fost avertizat cu un cartonaș galben, ca urmare a protestelor, după ce Avram a dictat un fault la duelul dintre el și Sălăgeanu.
  • 28 | Ocazii
    Vancea a marcat pentru Oțelul, dar golul n-a fost validat pe motiv de ofsaid.
  • 26 | Ocazii
    OCAZIE ULUITOARE FC VASLUI. Elevii lui Gabi Balint au avut nevoie de aproximativ 30 de minute pentru a bifa prima ocazie. Buhăescu, după o piruetă de efect, a tras, de la marginea careului de 16 metri, dar mingea a trecut milimetric pe lângă bara din stânga lui Grahovac.
  • 16 | Ocazii
    OCAZIE MARE OȚELUL. Filip a tras, de la aproximativ 30 de metri, dar mingea s-a oprit în transversala porții lui Straton
  • 10 | Ocazii
    Prima ocazie de gol a meciului le-a aparținut gălățenilor. Paraschiv a avut un șut-centrare, cu exteriorul, Straton a respins în față, s-a creat un haos în apărarea moldovenilor, dar Giurgiu n-a profitat și scorul rămâne același ca la început.
  • 1 | Faze meci
    Ljubinkovic s-a resimțit după ce a primit o minge în față de la Antal. Mijlocașul vasluienilor a încercat un dribling, dar l-a lovit involuntar pe fundașul stânga al gălățenilor.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut gălățenilor.

**VIDEO** FC Vaslui - Oțelul 1-0. Premiera moldovenilor din acest sezon

Vasluiul rămâne neînvinsă pe teren propriu în acest sezon. Echipa lui Gabi Balint s-a impus cu 1-0 în faţa Oţelului şi a ajuns la al 23-lea meci fără înfrângere.

Gălăţenii şi-au trecut în cont primele ocazii, dar Straton şi bara transversală au făcut ca tabelă să rămână neschimbată. Vasluiul a replicat prin Buhăescu, ajuns la meciul cu numărul 100 în Liga 1, dar acesta a trimis milimetric pe lângă poarta lui Grahovac.

În minutul 28, Vancea a reuşit să-l învingă pe Straton, dar de la margine s-a arătat ofsaid. Golul a venit însă cu două minute înainte de pauză. Fost campion cu Oţelul, Antal a reuşit o executie spectaculoasă şi a adus Vasluiul în avantaj.

Tot Antal ar fi putut dubla avantajul gazdelor în startul reprizei secunde, dar mingea a trecut pe lângă poartă. La cinci minute de la intrarea în teren, Marquinos ar fi putut egala, dar mingea a lovit transversala.

Oţelul rămâne astfel fără victorie la Vaslui, în timp ce moldovenii au bifat a treia victorie consecutivă, premieră în acest sezon.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...