• Liga Campionilor, handbal feminin: CSM Bucureşti joacă la Larvik "finala" pentru locul 2 în grupă. SÂMBĂTĂ, 18:00, pe Digi Sport 1
  • Duel crucial pentru prezența în play-off: Dinamo - Craiova e sâmbătă, de la ora 20:30, în direct pe Digi Sport 1

Meci spectacol în etapa a cincea a sezonului regulat din Euroligă - Anadolu Efes şi Panathinaikos au mers cap la cap în duelul de la Istanbul, deşi grecii erau cu nouă locuri mai sus în grupa de 16.

Câştigătorii Euroligii în 2011, oaspeţii s-au şi impus în primele două sferturi, iar la pauză conduceau cu 42 - 35. Diferenţa de şapte puncte a fost ştearsă în sfertul trei, tranşat de turci cu 18-11.

Cum ultima parte s-a terminat la egalitate, 17-17, s-a intrat în overtime. Acolo, Anadolu s-a distanţat abia în ultimele cinci minute şi, în final, s-a impus la opt puncte, 91-83.

A fost abia a doua victorie pentru turci în sezonul actual de Euroligă, în timp ce Panathinaikos, aflată în play off, a suferit al doilea eşec.