• Italia etapa a 13-a: Napoli - Milan (ACUM, pe Digi Sport 2) şi La Liga, etapa a 12-a: Atletico Madrid - Real Madrid (ACUM, pe Digi Sport 1)
  • Tenis, Turneul Campionilor, semifinale: Dimitrov - Sock (ACUM, Digi Sport 3)

Condusă înaintea ultimului sfert, BCMU Piteşti a învins-o pe BC Mureş în turul primei faze din Cupa României, scor 72-63.

În meciul disputat cu o săptămână înainte de startul Ligii Naţionale, cele două echipe au fost egale după prima jumătate a partidei, apoi mureşenii şi-au asigurat un avans de 7 puncte înainte de startul ultimului sfert.

În ultimele 10 minute, Nicoară şi Troupe au întors soarta partidei în favoarea Piteştiului, care a câştigat cu 72-63. Cei doi au terminat întâlnirea cu 31 de puncte marcate împreună.

Returul de la Târgu Mureş este programat ÎN DIRECT pe Digi Sport 3, marţi, de la ora 18:00.