• Tenis, Thailanda: Simona Halep - Johanna Konta (sâmbătă, ora 13:00, Digi Sport 2)
  • Spania, La Liga, Etapa 17: Real Madrid - Barcelona (sâmbătă, 23 decembrie, ora 14:00, Digi Sport 1)

Baschetbaliştii Clujului au început sfertul cu SCMU Craiova cu o victorie la 26 de puncte diferenţă, scor 100 - 74. Meciul doi se joacă tot pe arena aredelenilor, miercuri seară, în direct la Digi Sport 3, de la ora 20:00.

U-BT Cluj a început faza sferturilor de finală din play-off cu cea mai clară victorie a sezonului în faţa Craiovei. Liderul Ligii Naţionale din sezonul regulat şi al grupei locurilor 1-6 şi-a făcut viaţa uşoară încă din primul sfert, în care şi-a asigurat un avantaj de 12 puncte.

Diferenţa a crescut până la final, iar clujenii s-au impus cu 100-74. Şase jucători de la U-BT au terminat cu cel puţin zece puncte primul meci al seriei care se joacă după sistemul cel mai bun din cinci partide.

sursa foto: site oficial u-bt cluj