• CUPA ROMÂNIEI (sferturi): ACS Poli Timişoara - CFR Cluj, marţi, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.
  • TENIS - MIAMI OPEN: Nadal - Mahut (în direct la Digi Sport 3, ora 22:00 cu aproximaţie) şi Federer - Bautista (în direct la Digi Sport 2, ora 00:00 cu aproximaţie)

Real Madrid a câştigat şi a doua etapă din Euroligă, 89-82 cu Maccabi, la primul sezon din istorie în care competiţia transmisă de Digi Sport aduce un nou format în care toate adversarele vor juca între ele.

În deplasarea cu Maccabi Tel Aviv, campioana de acum 2 ani a impus ritmul încă de la început şi şi-a asigurat un avans de 13 puncte după prima jumătate a partidei. Campioana Israelului a redus din diferenţă în sfertul al treilea, dar nu a reuşit să răstoarne rezultatul şi Real s-a impus cu 89-82.

Olympiacos - Anadolu Efes 90-66

La Pireu, Olympiacos şi-a făcut meciul uşor cu turcii de la Anadolu Efes încă din primul sfert, terminat cu un avantaj de 12 puncte. Până la final, diferenţa s-a dublat în favoarea finalistei de acum două sezoane, care şi-a trecut în cont primul succes în noua ediţie a Euroligii, scor 90-66.