113 lucruri despre Real Madrid, la cea de-a 113-a aniversare: recorduri, borne istorice și povești memorabile

113 lucruri despre Real Madrid, la cea de-a 113-a aniversare: recorduri, borne istorice și povești memorabile Real Madrid, unul dintre cel mai titrate cluburi din istoria fotbalului, sărbătoreşte vineri, 6 martie 2015, 113 de existenţă, pe parcursul cărora a cucerit un

Liga 1

Liga 1

VIDEO Cerlincă: ”Nu știam dacă e bine să semnez cu Rapid”. Ce reacție a avut când l-a întâlnit pe Pancu

VIDEO Cerlincă: ”Nu știam dacă e bine să semnez cu Rapid”. Ce reacție a avut când l-a întâlnit pe Pancu Andrei Cerlincă, cel mai tânăr transfer al Rapidului din această pauză competițională a povestit pentru Digi Sport cum a ajuns în atenția echipei din Grant.

Fotbal International

Liga 1

AUDIO Arlauskis a decis ce va face de la vară. Răspunsul pe care l-a dat conducătorilor Stelei

AUDIO Arlauskis a decis ce va face de la vară. Răspunsul pe care l-a dat conducătorilor Stelei Giedrius Arlauskis a revenit în poarta Stelei după două partide în care a fost ”exilat” de către patron, pe motiv că nu este de acord

Champions League

Liga 1

VIDEO CFR Cluj are doar o victorie în 21 de meciuri cu Steaua. Trică speră: "N-ar fi o surpriză dacă învingem!"

VIDEO CFR Cluj are doar o victorie în 21 de meciuri cu Steaua. Trică speră: "N-ar fi o surpriză dacă învingem!" CFR Cluj a câştigat o singură dată în cele 21 de meciuri jucate contra Stelei de la promovarea din 2004. Statistica nu îi sperie pe

VIDEO

VIDEO Juve - Fiorentina 1-2. Oaspeţii sunt la un pas de finala Cupei. Tătăruşanu, nici măcar rezervă VIDEO Juve - Fiorentina 1-2. Oaspeţii sunt la un pas de finala Cupei. Tătăruşanu, nici măcar rezervă

VIDEO Golul începutului de an din Italia, opera lui Salah! Egipteanul, peste Cuadrado VIDEO Golul începutului de an din Italia, opera lui Salah! Egipteanul, peste Cuadrado

VIDEO Juve şi-a încheiat recordul de invincibilitate acasă. Prima înfrângere după aproape 2 ani! VIDEO Juve şi-a încheiat recordul de invincibilitate acasă. Prima înfrângere după aproape 2 ani!

VIDEO Gol senzaţional marcat de Torstenson. Execuţie rar întâlnită în handbalul feminin VIDEO Gol senzaţional marcat de Torstenson. Execuţie rar întâlnită în handbalul feminin

VIDEO CSM București - HCM Baia Mare 29-23. Gazdele au relansat lupta pentru titlu VIDEO CSM București - HCM Baia Mare 29-23. Gazdele au relansat lupta pentru titlu

VIDEO HC Odorhei-CSM București 27-26. Harghitenii rămân pe primul loc VIDEO HC Odorhei-CSM București 27-26. Harghitenii rămân pe primul loc

VIDEO Villarreal-Barcelona 1-3. Catalanii, pentru a 37-a oară în finala Cupei Spaniei. ”Dublă” Neymar VIDEO Villarreal-Barcelona 1-3. Catalanii, pentru a 37-a oară în finala Cupei Spaniei. ”Dublă” Neymar

VIDEO Victorii pentru Barca, Steaua Roșie și Fenerbahce, în Euroligă VIDEO Victorii pentru Barca, Steaua Roșie și Fenerbahce, în Euroligă

VIDEO După ce ”l-a rupt” pe Busquets, Pina a fost eliminat pentru un fault la Neymar VIDEO După ce ”l-a rupt” pe Busquets, Pina a fost eliminat pentru un fault la Neymar

VIDEO Accidentare horror a lui Busquets. Pina l-a călcat involuntar și mijlocașul a fost scos pe targă. UPDATE VIDEO Accidentare horror a lui Busquets. Pina l-a călcat involuntar și mijlocașul a fost scos pe targă. UPDATE

VIDEO Neymar a marcat o ”dublă” și a ajuns la 26 de goluri în acest sezon la Barca VIDEO Neymar a marcat o ”dublă” și a ajuns la 26 de goluri în acest sezon la Barca

VIDEO Espanyol - Bilbao 0-2. Bascii o vor întâlni pe Barca în finala Cupei Regelui VIDEO Espanyol - Bilbao 0-2. Bascii o vor întâlni pe Barca în finala Cupei Regelui

VIDEO Mirel Rădoi a marcat primul său gol la Al Arabi, cu un șut sub transversală VIDEO Mirel Rădoi a marcat primul său gol la Al Arabi, cu un șut sub transversală

VIDEO HCM Constanța - Steaua 36-31. Gazdele au ajuns pe podium în Liga Națională VIDEO HCM Constanța - Steaua 36-31. Gazdele au ajuns pe podium în Liga Națională

VIDEO "CSM București - HCM Baia Mare este ca Real - Barcelona!". Meciul e joi, de la ora 18:00, pe Digi Sport 1 VIDEO "CSM București - HCM Baia Mare este ca Real - Barcelona!". Meciul e joi, de la ora 18:00, pe Digi Sport 1

VIDEO Alba Berlin-Zalgiris Kaunas 80-72. Nemții rămân pe locul 5 în grupa E VIDEO Alba Berlin-Zalgiris Kaunas 80-72. Nemții rămân pe locul 5 în grupa E

VIDEO Energia Tg. Jiu - Steaua 79-67. Miloșevic a fost MVP, cu 18 reușite VIDEO Energia Tg. Jiu - Steaua 79-67. Miloșevic a fost MVP, cu 18 reușite

VIDEO BC Mureș - CSU Sibiu 89-76. Oaspeții au ajuns la a 6-a înfrângere în 7 meciuri VIDEO BC Mureș - CSU Sibiu 89-76. Oaspeții au ajuns la a 6-a înfrângere în 7 meciuri

VIDEO Lazio - Napoli 1-1. Gabbiadini păstrează misterul în prima semifinală a Cupei VIDEO Lazio - Napoli 1-1. Gabbiadini păstrează misterul în prima semifinală a Cupei

VIDEO Ştiinţa Bacău - Atom Trefl Sopot 0-3. Șanse minime pentru campioane de mai prinde Final Four VIDEO Ştiinţa Bacău - Atom Trefl Sopot 0-3. Șanse minime pentru campioane de mai prinde Final Four

VIDEO Rapid - Viitorul 0-0. Cu doi eliminați, giuleştenii au câştigat un punct VIDEO Rapid - Viitorul 0-0. Cu doi eliminați, giuleştenii au câştigat un punct

VIDEO Giuleștenii au pierdut doi titulari în doar trei minute. Decizii corecte ale arbitrului George Găman VIDEO Giuleștenii au pierdut doi titulari în doar trei minute. Decizii corecte ale arbitrului George Găman

VIDEO FC Viitorul putea primi un penalty în prima repriză. ”Nici nu se uită la minge!” VIDEO FC Viitorul putea primi un penalty în prima repriză. ”Nici nu se uită la minge!”

VIDEO Probleme cu nocturna în Giuleşti. Meciul Rapidului, afectat de o pană de curent VIDEO Probleme cu nocturna în Giuleşti. Meciul Rapidului, afectat de o pană de curent

VIDEO Tg. Mureș - Ceahlăul 3-0. ASA a câştigat fără emoţii şi rămâne neînvinsă acasă VIDEO Tg. Mureș - Ceahlăul 3-0. ASA a câştigat fără emoţii şi rămâne neînvinsă acasă

VIDEO Premieră pentru Zicu în tricoul mureșenilor de la ASA. Bafta lui a fost Manolov VIDEO Premieră pentru Zicu în tricoul mureșenilor de la ASA. Bafta lui a fost Manolov

VIDEO Buden, eliminat gratuit în meciul cu ASA. Ciocnirea dintre fundaș și Stăncioiu l-a păcălit pe ”central” VIDEO Buden, eliminat gratuit în meciul cu ASA. Ciocnirea dintre fundaș și Stăncioiu l-a păcălit pe ”central”

VIDEO Roma - Juventus 1-1. Liderul îşi păstrează avansul de 9 puncte VIDEO Roma - Juventus 1-1. Liderul îşi păstrează avansul de 9 puncte

VIDEO Golul etapei în La Liga! Șut superb la vinclu, de la 25 de metri VIDEO Golul etapei în La Liga! Șut superb la vinclu, de la 25 de metri

VIDEO Faza zilei în handbal! Două adversare au rămas blocate una de alta, după ce li s-a încâlcit părul VIDEO Faza zilei în handbal! Două adversare au rămas blocate una de alta, după ce li s-a încâlcit părul

VIDEO Luis Suarez dă câte un assist la fiecare 136 de minute. E cel mai bun din La Liga la acest capitol VIDEO Luis Suarez dă câte un assist la fiecare 136 de minute. E cel mai bun din La Liga la acest capitol

VIDEO CSU Craiova - Steaua 0-0. Doar un punct pentru roș-albaștri în 2015 VIDEO CSU Craiova - Steaua 0-0. Doar un punct pentru roș-albaștri în 2015

VIDEO Adi Popa a fost oprit eronat dintr-o fază de gol! Mijlocașul Stelei era singur cu Bălgrădean VIDEO Adi Popa a fost oprit eronat dintr-o fază de gol! Mijlocașul Stelei era singur cu Bălgrădean

VIDEO Gabi Tamaș a debutat în tricoul Stelei! A jucat ultimele 10 minute ale meciului cu Craiova VIDEO Gabi Tamaș a debutat în tricoul Stelei! A jucat ultimele 10 minute ale meciului cu Craiova

VIDEO&SONDAJ La Craiova, Steaua a cerut două penalty-uri. Țucudean, busculat! VIDEO&SONDAJ La Craiova, Steaua a cerut două penalty-uri. Țucudean, busculat!

VIDEO Finala Cupei Ligii: Chelsea - Tottenham 2-0. Primul trofeu al sezonului pentru "the blues" VIDEO Finala Cupei Ligii: Chelsea - Tottenham 2-0. Primul trofeu al sezonului pentru "the blues"

VIDEO Real-Villarreal 1-1. Primul egal al madrilenilor! Liderul mai are două puncte avans în fața Barçei VIDEO Real-Villarreal 1-1. Primul egal al madrilenilor! Liderul mai are două puncte avans în fața Barçei

VIDEO CR7 scrie istorie! E primul jucător care reușește această performanţă în 5 sezoane la rând VIDEO CR7 scrie istorie! E primul jucător care reușește această performanţă în 5 sezoane la rând

VIDEO Valencia - Real Sociedad 2-0. "Liliecii" au câştigat în faţa bascilor după şapte meciuri VIDEO Valencia - Real Sociedad 2-0. "Liliecii" au câştigat în faţa bascilor după şapte meciuri

VIDEO Braşov - Astra 1-1. Vicecampioana rămâne cu două puncte în 2015 VIDEO Braşov - Astra 1-1. Vicecampioana rămâne cu două puncte în 2015

VIDEO Tembo, la primul gol de la revenirea la Astra! Nu mai marcase de doi ani! VIDEO Tembo, la primul gol de la revenirea la Astra! Nu mai marcase de doi ani!

VIDEO CFR Cluj - Pandurii 0-4. Umilință în Gruia și fosta campioană se menține pe ultimul loc al Ligii 1 VIDEO CFR Cluj - Pandurii 0-4. Umilință în Gruia și fosta campioană se menține pe ultimul loc al Ligii 1