• Turneul WTA de la Eastbourne este transmis ÎN DIRECT la Digi Sport, în perioada 25 iunie - 1 iulie. Sorana Cîrstea - Katerina Siniakova (luni, 26.06, ora 13:00, Digi Sport 2)
  • Campionatul European U21: Anglia - Germania (marţi, 27.06, ora 19:00, Digi Sport 1) şi Spania - Italia (marţi, 27.06, ora 22:00, Digi Sport 1)

Ludogorets Razgrad, campioana Bulgariei, la care joacă românii Cosmin Moţi şi Claudiu Keşeru, va întâlni formaţia lituaniană Zalgiris Vilnius în turul al doilea preliminar al UEFA Champions League, potrivit tragerii la sorţi efectuate luni, la Nyon (Elveţia). Prima partidă va avea loc în Lituania, pe 11 sau 12 iulie, iar revanşa la Sofia, pe 18 sau 19 iulie.

Sunt de remarcat şi două dueluri din spaţiul ex-iugoslav, Partizan Belgrad (Serbia) - Buducnost Podgorica (Muntenegru) şi Zrinjski (Bosnia) - NK Maribor (Slovenia).

Tragerea la sorţi a meciurilor din turul al treilea preliminar din UCL va avea loc pe 14 iulie, la Nyon, ora 13:00, FC Viitorul urmând să fie repartizată pe ruta campioanelor, iar FCSB pe cea a non-campioanelor. Echipele calificate în play-off-ul UCL vor avea din start asigurată prezența în grupele Europa League, în timp ce echipele eliminate vor mai primi o șansă de a juca în play-off-ul pentru accederea în grupele EL. 

PROGRAMUL meciurilor din primele două tururi preliminare

Turul 1 preliminar
(27/28 iunie - prima manşă, 4-5 iulie - manşa a doua)

Víkingur (Feroe) - Trepca '89 (Kosovo)
Hibernians Paola (Malta) - FCI Tallinn (Estonia)
Alaşkert (Armenia) - FC Santa Coloma (Andorra)
The New Saints (Ţara Galilor) - Europa (Gibraltar)
Linfield Belfast (Irlanda de Nord) - La Fiorita (San Marino)

Turul 2 preliminar
(11/12 iulie - prima manşă, 18/19 iulie - manşa a doua) 

APOEL Nicosia (Cipru) - F91 Dudelange (Luxemburg)

FK Zalgiris Vilnius (Lituania) - Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria)

Qarabag Agdam (Azerbaidjan) - Samtredia (Georgia)

Partizan Belgrad (Serbia) - Buducnost Podgorica (Muntenegru)

Hibernians (Malta)/FCI Tallinn (Estonia) - FC Red Bull Salzburg (Austria)

Sheriff Tiraspol (R. Moldova) - Kukes (Albania)

FC Astana (Kazahstan) - Spartaks Jurmala (Letonia)

BATE Borisov (Belarus) - Alaşkert (Armenia)/FC Santa Coloma (Andorra)

MSK Zilina (Slovacia) - FC Copenhaga (Danemarca)

Hapoel Beer-Sheva (Israel) - Honved Budapesta (Ungaria)

HNK Rijeka (Croaţia) - The New Saints (Ţara Galilor)/Europa (GIB)

Malmoe FF (Suedia) - Vardar Skopje (Macedonia)

Zrinjski (Bosnia) - NK Maribor (Slovenia)

Dundalk FC (Irlanda) - Rosenborg Trondheim (Norvegia)

FH Hafnarfjoerdur (Islanda) - Víkingur (Feroe)/Trepca '89 (Kosovo)

Linfield Belfast (Irlanda de Nord)/La Fiorita (San Marino) - Celtic Glasgow (Scoţia)

IFK Mariehamn (Finlanda) - Legia Varşovia (Polonia)