DigiSport Special / Fotbal European / Fotbal Club / Saptamana de handbal

Steaua - Vardar Skopje, în turul II preliminar al UCL. Programul complet

**Steaua - Vardar Skopje**, în turul II preliminar al UCL. Programul complet

UPDATE 13:10: Steaua şi-a aflat adversara din turul II preliminar al UEFA Champions League. Conform tragerii la sorţi de la Nyon, elevii lui Reghecampf vor da piept cu Vardar Skopje, campioana Macedoniei.

Partidele din turul doi preliminar al Ligii Campionilor se vor disputa în două manşe, la 16-17 iulie, respectiv 23-24 iulie. Steaua joacă primul meci pe teren propriu.

Turul II preliminar din Champions League:

Grupa 1:

Grupa 2:

Grupa 3:

Turul I preliminar din Champions League:

FC Shirak (ARM) - SP Tre Penne (SMR)

FC Lusitans (AND) - EB/Streymur (FRO)


UPDATE 13:00: A început tragerea la sorţi de la Nyon.

 


UPDATE 11:08: Site-ul UEFA a anunţat grupele pentru tragerea la sorţi din UEFA Champions League. Steaua a aflat astfel lista cu cei 5 posibili adversari din turul II preliminar.

Turul II preliminar UCL:

Grupa 1

Capi de serie:

FC Steaua Bucureşti (ROU)
FC Viktoria Plzen (CZE)
FC Sheriff (MDA)
NK Maribor (SVN)
Neftci PFK (AZE)

Non-capi de serie (posibili adversari Steaua)

FK Zeljeznicar (BIH)
KS Skenderbeu (ALB)
Birkirkara FC (MLT)
FK Vardar (MKD)
FK Sutjeska (MNE)

Grupa 2

Capi de serie:

Celtic FC
Legia Warszawa (POL)
IF Elfsborg (SWE)
Molde FK (NOR)
HJK Helsinki (FIN)
FK Ekranas (LTU)

Non-capi de serie:

FH Hafnarfjordur (ISL)
The New Saints FC (WAL)
Sligo Rovers FC (IRL)
Cliftonville FC (NIR)
FC Daugava Daugavpils (LVA)
JK Nomme Kalju (EST)

Grupa 3

Capi de serie:

FC BATE Borisov (BLR)
GNK Dinamo Zagreb (CRO)
FK Partizan (SRB)
SK Slovan Bratislava (SVK)
Maccabi Tel-Aviv FC (ISR)
FC Dinamo Tbilisi (GEO)

Non-capi de serie:

Gyori ETO FC (HUN)
PFC Ludogorets Razgrad (BUL)
FC Shakhter Karagandy (KAZ)
CS Fola Esch (LUX)
Caştigătoare calificare meci 1
Câştigătoare calificare meci 2

Turul I preliminar:

Capi de serie:

EB/Streymur (FRO)
SP Tre Penne (SMR)

Non-capi de serie:

FC Lusitans (AND)
FC Shirak (ARM)


Astăzi, 24 iunie, începând cu ora 13:00, la Nyon, are loc tragerea la sorţi a primelor două tururi preliminare din UEFA Champions League şi UEFA Europa League.

În competiţia-regină a Europei va evolua campioana României, Steaua Bucureşti, care are al treilea coeficient valoric pentru tragerea la sorţi a turului II preliminar. În Europa League, unde vor evolua Astra Giurgiu, Pandurii Târgu Jiu şi Petrolul Ploieşti, giurgiuvenii vor intra în turul I preliminar, în timp ce Pandurii şi Petrolul vor intra direct în turul II.

Pe lista posibililor adversari ai Stelei se numără echipe din Georgia, Ungaria, Bulgaria, Malta, San Marino sau Luxemburg.



Citiţi şi

Cum poți viziona Digi Sport 1, 2 și 3 LIVE ONLINE

0 Comentarii

Ne rezervăm dreptul de a modera/elimina comentariile care nu respectă un limbaj civilizat, care conţin jigniri, injurii sau calomnii ori instigă la violență, la încălcarea legii sau îndeamnă la atacuri la persoane/institutii


REZULTATE

  • UEL
    • Tur 2 Preliminar
    • Tur 3 Preliminar
    • Play Off
    • Grupe
  • Romania
    • Liga 1
      • Etapa
      • Clasament
      • Etapa Urmatoare
      • Cupa
    • Liga 2
      • Sezon
        • Seria 1
          • Etapa
          • Clasament
          • Etapa Urmatoare
        • Seria 2
          • Etapa
          • Clasament
          • Etapa Urmatoare
    • Liga 3
      • Sezon
        • Seria 1
          • Etapa
          • Clasament
          • Etapa Urmatoare
        • Seria 2
          • Etapa
          • Clasament
          • Etapa Urmatoare
        • Seria 3
          • Etapa
          • Clasament
          • Etapa Urmatoare
        • Seria 4
          • Etapa
          • Clasament
          • Etapa Urmatoare
        • Seria 5
          • Etapa
          • Clasament
          • Etapa Urmatoare
  • Spania
    • Etapa
    • Clasament
    • Etapa Urmatoare
  • Anglia
    • Etapa
    • Clasament
    • Etapa Urmatoare
  • Italia
    • Etapa
    • Clasament
    • Etapa Urmatoare
  • Franta
    • Etapa
    • Clasament
    • Etapa Urmatoare
  • Germania
    • Etapa
    • Clasament
    • Etapa Urmatoare
  • UCL
    • Tur 2 Preliminar
    • Tur 3 Preliminar
    • Play Off
    • Grupe
Loading...
Program TV
  • DigiSport 1
    • Jo
    • Vi
    • Sa
    • Du
    • Lu
    • Ma
    • Mi
  • DigiSport 2
    • Jo
    • Vi
    • Sa
    • Du
    • Lu
    • Ma
    • Mi
  • DigiSport 3
    • Jo
    • Vi
    • Sa
    • Du
    • Lu
    • Ma
    • Mi
  • Digi24
    • Astazi
    • Maine
    • Ieri
  • DigiFilm
    • Astazi
    • Maine
    • Ieri
  • DigiLife
    • Astazi
    • Maine
    • Ieri
  • DigiWorld
    • Astazi
    • Maine
    • Ieri

TOP STIRI