• Tenis WTA, New Haven: Ana Bogdan-Elena Vesnina, 17:00, Digi Sport 2
  • Liga 1: Botoșani - Concordia (azi, 18:30, Digi Sport 1) și Dinamo - Sepsi (azi, 21:00, Digi Sport 1)

APOEL - Viitorul 4-0. Echipa lui Gică Hagi a demonstrat încă o dată că nu rezistă presiunii meciurilor disputate în deplasare, în cupele europene.

Aceasta a fost a doua partidă oficială disputată în Europa, iar bilanțul este unul umilitor: nouă goluri primite și zero marcate, în 210 minute, ținând cont că la Nicosia s-au disputat și prelungiri.

Precedenta deplasare a avut loc anul trecut, în Europa League, atunci când Viitorul a fost învinsă fără drept de apel de Gent, cu 0-5. În retur, a fost 0-0.

De această dată a fost invers: Hagi și jucătorii lui au sperat la calificarea în play-off-ul UEFA Champions League, după 1-0 pe teren propriu. Totuși, Viitorul va ajunge doar în play-off-ul Europa League, după căderea suferită în actul secund în ultimele 75 de minute.