adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”

• 90+1 | Final repriza 2
    FINAL. BAYERN s-a calificat în sferturi, după ce a trecut cu 7-0 de Șahtior.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 7-0, GOTZE. Mijlocașul bavarezilor a finalizat cu un șut din întoarcere, din interiorul careului.
  • 79 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA ȘAHTIOR. A ieșit Douglas Costa, a intrat NEM
  • 75 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 6-0, LEWANDOWSKI. Atacantul bavarezilor a evitat poziția de ofsaid, a preluat pe piept, și a marcat cu toată opoziția lui Srna și a lui Pyatov.
  • 69 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA ȘAHTIOR. A ieșit Teixeira, a intrat ILSINHO
  • 67 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA BAYERN. A ieșit Badstuber, a intrat DANTE
  • 63 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 5-0, BADSTUBER. Fundașul central a finalizat cu capul, din interioul careului, din centrarea lui Rafinha. Pyatov a încercat să respingă mingea, dar n-a reușit decât să o devieze în bara din dreapta, după care a intrat în plasă.
  • 62 | OcaziiBayern Munchen
    Bernat a avut șansa de a face 5-0, dar Pyatov s-a opus salvator
  • 59 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA BAYERN. A ieșit Ribery, accidentat la gleznă, a intrat BERNAT
  • 55 | OcaziiBayern Munchen
    Luiz Adriano a avut șansa de a marca golul de onoare, după o centrare a lui Shevchuk, Neuer era bătut, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 4-0, MULLER. Atacantul bavarezilor a finalizat simplu, cu un șut din interioul careului, după ce Ribery a centrat de pe linia de corner
  • 49 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 3-0. RIBERY. ”Șeptarul” bavarezilor a combinat frumos cu Alaba, mingea i-a revenit după care a finalizat la colțul lung
  • 46 | Faze meci
    ȘAHTIOR, GOLUL 100 ÎN UCL. Reușita lui Boateng, din meciul Bayern - Șahtior, a reprezentat golul cu numărul 100 primit de ucraineni în Champions League
    PAUZĂ
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    BOATENG a primit și el un cartonaș galben pentru că a vrut să fie ”avocatul” lui Ribery și s-a luat de Costa
    DOUGLAS COSTA a primit un cartonaș galben pentru un fault comis asupra lui Ribery
  • 36 | OcaziiBayern Munchen

OCAZIE MARE BAYERN. Muller a reluat cu capul, din interiorul careului, de lângă Fred, dar mingea a trecut milimetric de bara din dreapta porții lui Pyatov.

• 34 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 2-0, BOATENG. Fundașul central al bavarezilor a finalizat ca la antrenament, cu un șut din interioul careului, după o fază la care a contribuit și Lewandowski
  • 28 | OcaziiBayern Munchen
    OCAZIE BAYERN. Ribbery a șutat bine, din interioul careului, Pyatov n-a prins balonul, l-a scăpat din mână, după care tot portul a revenit și a respins cu piciorul
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    BADSTUBER a primit cartonaș pentru un fault comis asupra lui Fred
  • 24 | OcaziiBayern Munchen
    BARĂ BAYERN! Rafinha a centrat foarte bine de pe dreapta și Lewandowski, din careu, nederanjat de nimeni, a reluat cu capul, dar mingea s-a lovit de bara din stânga porții lui Pyatov
  • 19 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA BAYERN. Robben, care a acuzat ceva dureri la coapsă, a ieșit, a intrat RODE
  • 9 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA ȘAHTIOR. A ieșit Taison, a intrat KRYVTSOV
  • 8 | OcaziiBayern Munchen

OCAZIE BAYERN. Lewandowski a scăpat pe stânga, a intrat în careu a pasat în fața porții spre Robben, dar olandezul a ratat șansa de a face 2-0.

• 4 | Gol din Penalty
    GOOOOOL BAYERN: 1-0, MULLER. Atacantul bavarezilor a transformat impecabil lovitura de la 11 metri
  • 3 | Cartonaşe Roşii
    ȘAHTIOR, ÎN 10! KUCHER a fost eliminat pentru un fault în careu asupra lui Gotze
  • 3 | Penalty-uriBayern Munchen
    PENALTY BAYERN! Gotze a fost faultat în careu de Kucher
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut ucrainenilor.
Mircea LucescuSahtior Donetsk

VIDEO Bayern-Șahtior 7-0. Bavarezii au făcut instrucție cu ucrainenii, care au jucat în 10 din minutul 3

Debutul returului din optimi, de la Munchen, a fost de coşmar pentru echipa lui Mircea Lucescu. După doar trei minute, Kucher a comis cel mai rapid penalty din UEFA Champions League, a fost eliminat, iar Thomas Muller a deschis scorul.

În minutul 34, Jerome Boteng a făcut 2-0 pentru campioana Europei de acum două sezoane. Dezastrul a continuat pentru Şahtior, care a încasat trei goluri în 14 minute din debutul reprizei secunde.

În minutul 49, Ribery şi Alaba au combinat în careul oaspeţilor, iar francezul a finalizat. Trei minute mai târziu, Muller a realizat dubla şi a făcut 4-0 pentru vedetele lui Guardiola.

Bayern nu s-a oprit. S-a făcut 5-0 după reuşita fundaşului Badstuber, aflat la primul gol din decembrie 2009. În ultimul sfert de oră, Lewandowski şi Gotze au urcat scorul la 7-0, rezultat care marchează cea mai grea înfrângere pentru Mircea Lucescu în Europa.

Pentru Bayern, este a doua oară în ultimele patru sezoane când se califică în sferturile UEFA Champions League după o victorie cu 7-0.

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat cu sufletul la gură de toți fanii FCSB-ului

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar