Întrebat dacă a greșit în cazul lui Cole Palmer, Pep Guardiola a oferit un răspuns categoric
Premier League Chelsea v Burnley
"A greșit Guardiola că te-a lăsat să pleci de la City?" Cole Palmer a dat răspunsul pe loc
dan alexa
Dan Alexa a retrogradat în Liga 3, la o lună după ce a fost numit antrenor principal

Galatasaray Galatasaray
    Finalul meciului! Chelsea se califică fără emoții în sferturile UEFA Champions League
  • 90+2 | Schimbări
    Schimbare Chelsea: Iese Wilian, intră Kalas
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Inan vede cartonașul galben pentru un fault la Hazard
  • 88 | OcaziiChelsea
    Torres ajunge în poziție finalizare, dar trage slab și Muslera își salvează din nou echipa
  • 74 | Faze meci
    Chelsea nu mai forțează pe finalul meciului, în timp ce oamenii lui Mancini sunt incapabili să pună cu adevărat probleme
  • 50 | Faze meci
    INFO: Galata nu a tras niciun șut pe poartă până acum. De cealaltă parte, Chelsea a avut șase șuturi
    Începe repriza secundă
  • 45+3 | Final repriza 1
    Finalul primei reprize. Chelsea - Galata 2-0
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză este prelungită cu trei minute
  • 43 | Goluri
    GOOOL CHELSEA! Corner pentru gazde, Terry trimite periculos cu capul, Muslera respinge, însă Cahill este pe fază și reia în plasă din apropiere
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Oscar este avertizat pentru un fault dur la Selcuk Inan
  • 38 | OcaziiChelsea
    O nouă acțiune a lui Chelsea, Eto'o îi pasează lui Willian, însă acesta trimite modest, doar în brațele lui Muslera
  • 33 | OcaziiChelsea
    Lampard bate bine o lovitură liberă, iar Terry trimite apoi din careu peste poartă
  • 24 | OcaziiChelsea
    Hazard trage din afara careului, prinde însă Muslera
  • 22 | OcaziiChelsea
    Fază cursivă de atac a gazdelor, balonul ajunge în careu la Lampard, însă acesta nu reușește să prindă cadrul porții din poziție bună
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Felipe Melo vede primul avertisment al meciului, pentru o intrare dură la Willian
  • 12 | Faze meci
    Echipa lui Mancini încearcă să se apropie de poarta gazdelor, are deocamdată o posesie mai bună, dar Chelsea se închide perfect pe faza defensivă
  • 4 | Goluri
    GOOOL CHELSEA !!! Oscar îi pasează decisiv lui Eto'o, iar camerunezul deschide scorul cu o execuție din careu, profitând și de eroarea lui Muslera
  • 2 | Faze meci
    Felipe Melo are o intrare dură la Oscar, la centrul terenului, dar scapă de cartonașul galben
Roberto ManciniGalatasaray

VIDEO Chelsea – Galata 2-0. Eto'o și Cahill au înscris golurile, iar londonezii sunt în sferturile UCL

Chelsea s-a calificat fără probleme în sferturile UEFA Champions League! Oamenii lui Jose Mourinho au jucat perfect în returul cu turcii de la Galatasaray, după remiza de la Istanbul, scor 1-1. Practic, lucrurile s-au lămurit încă de la pauză, după golurile marcate de Eto'o, în startul partidei, iar apoi de fundașul Cahill, pe finalul reprizei.

Trupa lui Jose Mourinho a vrut să rezolve repede returul de pe Stamford Bridge și Eto'o a deschis scorul după numai 4 minute. Excelent lansat de Oscar, camerunezul a marcat cu toată opoziția portarului Muslera. Tot Chelsea a rămas mai periculoasă, însă Lampard  a reluat imprecis după o fază creată de Oscar și Hazard.

Londonezii s-au distanțat înainte de finalul primei reprize. Muslera a respins balonul la lovitura de cap a lui Terry, dar nu a mai avut ce face la reluarea lui Cahill, pentru 2-0. Chelsea a continuat atacurile și după pauză, însă șutul lui Willian a fost blocat de Muslera.

Nici Hazard nu a reușit să-l învingă pe portarul Galatei, dar a reușit o pasă de geniu pentru Fernando Torres, care a fost blocat de același Muslera. Singura ocazie a turcilor a venit în minutul 90, când Drogba a încercat să reia spre poarta lui Petr Cech, însă fără succes.

Chelsea s-a impus cu 3-1, scor general, iar acum așteaptă tragerea la sorți a sferturilor de finală, transmisă în direct la Digi Sport 1, vineri, de la ora 13:00.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Ce a spus Gică Hagi despre Constantin...