ucl
UEFA a dezvăluit cum se vor împarți banii în noul format al Ligii Campionilor
Screenshot 2024-03-24 194304
Mihai Pintilii, spectator de la lux la CSM București - Krim! Alături de cine a urmărit meciul
George Becali to Sell FCSB Soccer Team, Bucharest, Romania - 24 Apr 2023
Ofertă de ȘASE milioane de euro! Gigi Becali a dat răspunsul pe loc: ”Cu Dumnezeu nu negociezi”

Astra GiurgiuAstra Giurgiu
1 - 1
FC CopenhagaFC Copenhaga
27.07, 20:30
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
FC Copenhaga FC Copenhaga
    Final de joc la Giurgiu! Astra și Copenhaga încheie la egalitate, scor 1-1!
  • 90+2 | Schimbări
    Ultima schimbare la Astra! Iese Daniel Niculae și intră Florea!
  • 90 | Faze meci
    Partida se prelungește cu 3 minute.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Florin Lovin primește și el cartonașul galben.
  • 80 | Schimbări
    Verbic este înlocuit de Amankwaa!
  • 79 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie uriașă pentru danezi! Verbic scapă de marcajul fundașilor de la Astra, dar ratează lovitura de cap.
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Vangjeli vede cartonașul galben!
  • 75 | Faze meciAstra Giurgiu
    Copenhaga continuă să pună presiune pe Astra. Delaney creează din nou preicol în careul giurgiuvenilor însă Geraldo reușește să-l blocheze.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare ofensivă la Astra. Iese Seto și intră De Amorim.
  • 69 | Faze meci
    Arbitrul acordă o nouă pauză de hidratare!
  • 64 | Goluri
    Goolll Copenhaga! Delaney reușește egalarea printr-un șut din apropierea careului de 6 metri!
  • 61 | Schimbări
    Schimbare și la Copenhaga, Toutouh îi lasă locul lui Falk.
  • 59 | Schimbări
    Prima schimbare la Astra! Săpunaru debutează pentru giurgiuveni, intrând în locul lui Boudjemaa!
  • 57 | Faze meciAstra Giurgiu
    Copenhaga domină jocul și forțează egalarea, fără a-și creea însă ocazii de gol.
  • 53 | Faze meciAstra Giurgiu
    Campioana României începe bine repriza secundă. Astra scapă pe contraatac, dar finalizarea lui Seto lasă de dorit.
  • 49 | Faze meciAstra Giurgiu
    Astra reușește prima fază buna a reprizei secunde, centrarea lui Daniel Niculae nu ajunge însă la Boudjemaa, fiind respinsă de fundașii danezi.
    A început repriza a doua! Astra a avut lovitura de începere!
  • 45+2 | Final repriza 1
    Arbitrul maghiar fluieră finalul primei reprize. Astra conduce cu 1-0 la pauză!
  • 43 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie mare pentru Copenhaga. Lung Jr. iese riscant la o minge pe care nu o reține, iar danezii reia spre poarta giurgiuvenilor, balonul este însă ajuns și trimis în corner, de Geraldo.
  • 41 | Faze meci
    Selecționerul echipei naționale, Christoph Daum, se află și el la meci, alături de secundul său, Ionuț Badea
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Takayuki Seto este primul jucător al Astrei care vede cartonașul galben.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Kvist este și el avertizat de arbitrul Istvan Vad!
  • 35 | Faze meciAstra Giurgiu
    Vangjeli a suferit o accidentare după un duel cu atacantul danezilor, Cornelius. Fundașul Astrei a revenit însă pe gazon după ce a primit îngrijiri medicale.
  • 31 | Faze meci
    La meci asistă și fostul căpitan al Astrei, Constantin Budescu!
  • 26 | OcaziiAstra Giurgiu
    Ocazie importantă pentru danezi. Delaney pătrunde în careul giurgiuvenilor, însă șutul său se duce peste poarta lui Lung Jr.
  • 24 | Faze meci
    Arbitrul întâlnirii acordă pauză pentru hidratare.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Verbic vede primul cartonaș galben al jocului, după o intrare dură asupra lui Geraldo.
  • 18 | Faze meci
    Copenhaga a preluat controlul jocului și încearcă să restabilească egalitatea, Astra se apără însă destul de bine.
  • 7 | Goluri
    Goooolllllll Astra! Teixeira a deschis scorul cu un șut din interiorul careului. Portughezul a trimis minge în plasa porții lui Olsen, după o pasă primită de la Boudjemaa.
  • 2 | Faze meciAstra Giurgiu
    Primul șut pe poartă, al partidei, aparține danezilor. Augustinsson execută o lovitură liberă de la 25 de metri, fără probleme însă pentru Silviu Lung Jr.
    A început jocul! Copenhaga a avut lovitura de începere!
Stale SolbakkenFC Copenhaga

Astra - Copenhaga 1-1. Danezii păstrează prima șansă la calificarea în play-off-ul UCL

Astra a încheiat la egalitate cu FC Copenhaga primul meci din turul trei preliminar UEFA Champions League. Meciul de la Giurgiu s-a terminat 1-1, iar danezii sunt favoriţi la calificarea în play-off.

Astra a început perfect meciul cu danezii de la FC Copenhaga! Campioana a deschis scorul după şapte minute de joc, atunci când Teixeira a şutat plasat după pasa lui Boudjemaa. Oaspeţii s-au apropiat greu de poarta lui Silviu Lung, dar au reuşit să-și creeze două situaţii periculoase până la pauză.

Delaney a pătruns în careu dar a preferat şutul unei centrări în faţa porţii. Pe finalul primei reprize, danezii au fost aproape de egalare după o aruncare lungă de la margine. Sub ochii selecţionerului Christoph Daum, Lung junior a ieşit greșit din poartă, însă a fost salvat de coechipieri iar Astra a terminat prima parte cu avantaj limită.

Campioana Danemarcei a dominat jocul în repriza secundă și egalitatea a fost restabilită la jumătatea reprizei secunde. Căpitanul Delaney a înscris pentru danezi după pasa rezervei Rasmus Falk. Verbici putea da lovitura pentru FC Copenhaga, însă a ratat lovitura de cap după ce s-a desprins din marcaj.

Astra Giurgiu - FC Copenhaga s-a încheiat 1-1, scor care îi face pe danezi favoriţi înaintea returului de săptămâna viitoare.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...