Leipzig, Sachsen, Deutschland, 13.02.2024: Red-Bull-Arena: Champions League: RB Leipzig - Real Madrid: Real-Trainer Carl
Toni Kroos a dezvăluit cum îi duce Carlo Ancelotti ”cu zăhărelul” pe jucătorii de la Real Madrid
Decizia luată de Real Madrid în privința lui Kylian Mbappe
sepsi-fcsb
Live Video&Text Sepsi - FCSB 0-1, ACUM pe DGS 1. ”Roș-albaștrii” încep perfect partida

Atletico Madrid Atletico Madrid
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci pe Bernabeu! Real Madrid se califică în semifinalele UEFA Champions League, graţie unui gol marcat pe final de meci de Chicharito Hernandez.
  • 90+4 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Koke, după un fault asupra lui Carvajal.
  • 90+3 | Schimbări
    Ultima modificare la gazde, Illarramendi l-a înlocuit pe Isco.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Arbeloa, abia intrat pe teren, a primit cartonaşul galben.
  • 90+2 | Schimbări
    A doua schimbare la Real. Autorul golului, Chicharito, i-a lăsat locul lui Jese.
  • 90+1 | Schimbări
    Prima schimbare la gazde. Arbeloa a intrat în locul lui Coentrao.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Real! Chicharito Hernandez înscrie un gol capital pentru echipa sa, după o acţiune a lui Cristiano Ronaldo, care a oferit pasa decisivă. Gazdele, la un pas de semifinalele UCL.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la Atletico. A ieşit Tiago şi a intrat Gimenez.
  • 80 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! O nouă şansă irosită de Chicharito. Mexicanul a fost excelent lansat de James Rodriguez, dar Oblak a reuşit din nou să intervină providenţial.
  • 76 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Oaspeţii au răms în 10. Arda Turan a fost eliminat, după un fault asupra lui Sergio Ramos, primind al doilea galben. Moment dificil pentru oaspeţi.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    Pepe a fost şi el avertizat, pentru proteste.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Raul Garcia primeşte cartonaşul galben, pentru lovirea lui Varane, şi va rata o eventuală primă manşă a semifinalelor.
  • 69 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Atletico! Una dintre puţinele şanse ale oaspeţilor. Koke a rămas singur într-o poziţie excelentă, după o centrare ideală a lui Arda Turan, dar lovitura sa de cap a fost slabă şi pe direcţia lui Casillas.
  • 65 | Schimbări
    A doua modificare la oaspeţi. Raul Garcia a intrat în locul lui Griezmann.
  • 62 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Sergio Ramos a trimis cu capul, după o centrare a lui Ronaldo, însă mingea s-a dus pe direcţia lui Oblak, care a prins uşor.
  • 49 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Chicharito a ratat incredibil, după o pasă senzaţională a lui Isco. Cea mai mare şansă a partidei până în acest moment.
    Prima schimbare a meciului. Saul a părăsit terenul, iar în locul său a intrat Gabi.
  • 46 | Faze meciReal Madrid
    #Real Madrid nu a mai terminat un meci de pe teren propriu cu un scor de 0-0 de trei ani. În aprilie 2012, pe Bernabeu, "galacticii" remizau fără goluri cu Valencia.
    Pauză pe Bernabeu! Real Madrid şi Atletico Madrid sunt în continuare la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care gazdele au ratat ocaziile importante.
  • 44 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cea mai mare ocazie a primei reprize este ratată de Ronaldo, care nu l-a putut învinge pe Oblak din poziţie de unu contra unu.
  • 32 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Cristiano Ronaldo a executat excelent o lovitură liberă, dar Oblak s-a întins şi a reuşit să respingă şutul portughezului.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Arda Turan primeşte primul galben al meciului, după un fault asupra lui Kroos.
  • 31 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Chicharito a trimis cu capul din apropiere, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 29 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Atletico! Jesus Gamez a recuperat o minge din picioarele lui Sergio Ramos şi a tras puternic de la distanţă, dar Casillas a prins fără probleme.
  • 27 | Faze meciReal Madrid
    James Rodriguez a executat o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, dar mingea trimisă de columbian a trecut peste poartă.
  • 20 | Faze meci
    #În primul sfert de oră, Real Madrid a avut o posesie de 71% şi a şutat de cinci ori spre poarta lui Oblak. Oaspeţii nu au avut niciun şut în această perioadă. Totuşi, elevii lui Diego Simeone au echilibrat jocul şi au avut câteva minute în care i-au ţinut pe "galactici" în propria jumătate de teren.
  • 14 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! O nouă şansă pentru echipa lui Ancelotti. Cristiano Ronaldo a tras fără să stea pe gânduri din marginea careului, dar mingea nu a prins spaţiul porţii lui Oblak.
  • 12 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real! Acţiune frumoasă a gazdelor, construită de James Rodriguez şi Chicharito Hernandez, însă mexicanul a tras în plasa laterală din poziţie favorabilă.
  • 5 | Faze meci
    Aşa cum era de aşteptat, Real deţine iniţiativa în primele minute. Echipa lui Carlo Ancelotti a monopolizat posesia, în timp ce Atletico încearcă să absoarbă presiunea şi să plece pe contraatac.
Diego SimeoneAtletico Madrid

VIDEO Real Madrid - Atletico 1-0. Campioana Europei s-a calificat dramatic în semifinalele UCL

În cel mai bun moment posibil, Real Madrid a pus capăt unei serii de şapte meciuri fără succes în faţa rivalei locale. În al doilea episod din reeditarea finalei de anul trecut, "galacticii" au învins-o la limită pe Atletico, scor 1-0, printr-un gol marcat de Chicharito Hernandez, şi s-au calificat în semifinalele UEFA Champions League pentru a cincea oară la rând.

Finala din sferturile UEFA Champions League a avut aceeaşi câştigătoare ca în ultimul act al sezonului trecut.

După egalul alb din tur, Cristiano Ronaldo a ameninţat primul poarta lui Oblak, după un sfert de oră de joc. Replica a venit de la Jesus Gamez, însă Casillas a fost la post.

Până la pauză, tot Cristiano Ronaldo, din lovitură liberă, şi apoi din situaţie unu contra unu cu portarul advers, a fost aproape de gol.

La nici cinci minute de la reluare, Chicharito Hernandez n-a reuşit să prindă poarta din lateral.

Cu un sfert de oră înainte de final, misiunea s-a complicat pentru Atletico, după ce Arda Turan a primit al doilea galben şi a fost eliminat.

În minutul 80, Chicharito a mai irosit o ocazie, înainte de a deveni eroul serii. Cristiano Ronaldo a pasat decisiv în careu şi mexicanul a marcat cel mai important gol al sezonului.

Real Madrid se impune cu 1-0, iar Atletico înregistrază prima dublă din istoria participărilor sale în UCL în care nu reuşeşte să marcheze.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după...