De la margine se arată 5 minute de prelungiri
  • 90 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua: iese Alexandru Chipciu și intră Gabriel Iancu
  • 88 | Goluri
    GOOOOL Aktobe! Gazdele egalează din nou, de această dată prin Arzumanyan, care a taxat o eroare mare în apărarea Stelei, punctând cu un șut din partea dreaptă a careului
  • 84 | Schimbări
    A doua schimbare la Steaua: iese Adi Popa și intră Nicușor Stanciu
  • 83 | OcaziiAktobe
    Încă o ocazie pentru echipa din Kazahstan! Elevii lui Gazzaev au adus mingea foarte bine în careu, Varela a ratat respingerea, apoi Zenkovich a fost blocat în momentul șutului, când se pregătea să reia din centrul suprafeței de pedeapsă
  • 80 | OcaziiAktobe
    Șansă de gol și pentru Aktobe! Pizzelli a șutat de la distanță, dar Arlauskis a prins cu siguranță
  • 78 | Goluri
    GOOOOL Steaua! Andrei Prepeliță punctează cu un șut de la 40 de metri, la care mingea a fost deviată și l-a păcălit pe portarul Sidelnikov
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la Aktobe: iese Antonov și intră Zenkovich
  • 75 | OcaziiAktobe
    Ocazie pentru Steaua! Adi Popa a trimis un șut-centrare periculos, dar portarul Sidelnikov a reușit să respingă
  • 71 | Schimbări
    Schimbare la Steaua: iese Keșeru și intră Valentin Lemnaru, aflat la debutul în tricoul Stelei
  • 69 | OcaziiAktobe
    O nouă ocazie pentru gazde! Arlauskis a prins de lângă bară o minge trimisă cu capul de același Korobkin, care ar fi putut realiza dubla
  • 68 | OcaziiAktobe
    Încă o șansă mare de gol pentru Aktobe! Pizzelli a pătruns cu mingea la picior în careul Stelei, dar Prepeliță a împiedicat șutul cu un tackling excelent din spate
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Antonov
  • 64 | OcaziiAktobe
    Ocazie pentru Aktobe! Antonov a fost aproape de un gol care să le aducă pe gazde în avantaj, dar Arlauskis a prins excelent reluarea acestuia de la colțul scurt
  • 61 | Faze meciAktobe
    Șut peste poartă trimis de Chipciu dintr-o lovitură liberă de la distanță
  • 58 | Goluri
    GOOOOL Aktobe! Gazdele egalează la o fază curioasă. Korobkin este autorul golului din apropiere, care a avut nevoie să fie semnalizat de arbitrul de margine, mingea fiind respinsă cu capul de Râpă de după linia porții
  • 57 | OcaziiAktobe
    Șansă mare de gol pentru Aktobe! Latovlevici a blocat excelent o minge șutată din interiorul careului
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la Aktobe: iese Khayrullin și intră Kapadze
  • 52 | OcaziiAktobe
    Ocazie pentru Aktobe! Pizzelli a șutat în cros, din afara careului, dar mingea a trecut la mică distanță de stâlpul stâng la porții lui Arlauskis, care plonjase și închisese unghiul
  • 51 | Faze meciAktobe
    Keșeru pătrunde în careu, dar șutul său este blocat. Faza continuă, dar Adi Popa preia lung și iese cu mingea în aut de poartă
  • 50 | Faze meciAktobe
    Avântul celor de la Aktobe s-a domolit în această repriză. Steliștii au se descurcă din ce în ce mai bine în fața kazahilor și accelerează jocul către poarta lui Sidelnikov
  • 47 | OcaziiAktobe
    Ocazie pentru Steaua! Chipciu a șutat puternic din afara careului, către colțul lung, dar mingea a trecut cu puțin pe lângă vinclul porții lui Aktobe
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Aktobe, acolo unde Steaua conduce cu 1-0
  • 45 | Faze meciAktobe
    Korobkin are o intrare dură asupra lui Chipciu, apoi cade la pământ și are o reacție energică asupra acestuia, dar arbitrul dictează doar fault, fără a-l sancționa cu vreun cartonaș pe mijlocașul gazdelor
  • 44 | Goluri
    GOOOOL Steaua! Keșeru deschide scorul cu o reluare în vinclu, după ce portarul lui Aktobe a scăpat în față un șut puternic al lui Chipciu
  • 41 | Faze meci
    Jocul este echilibrat și se desfășoară mai mult la centrul terenului în aceste momente
  • 35 | Faze meciAktobe
    Ocazie pentru Steaua! Claudiu Keșeru are primul șut pe poarta kazahilor, dar mingea trimisă de atacantul stelist din afara careului este deviată și prinsă cu ușurință de portarul lui Aktobe
  • 31 | Faze meciAktobe
    Aktobe ajunge din nou periculos în careu și Antonov trimite în bară de la foarte mică distanță, dar este și el semnalizat în offside
  • 30 | Faze meciAktobe
    Steliștii reușesc o acțiune mai închegată și ajung în careul kazahilor, dar Adi Popa este semnalizat în offside
  • 29 | Faze meciAktobe
    Antonov a șutat cu mult peste poartă, dintr-o lovitură liberă din preajma careului stelist
  • 25 | OcaziiAktobe
    Încă o șansă de gol pentru Aktobe! Pizzelli a primit în marginea careului stelist și a tras cu stângul, din cădere, dar din nou pe direcția lui Arlauskis, care a prins cu siguranță
  • 23 | Faze meciAktobe
    Tănase pierde mingea lângă careul advers, kazahii pleacă pe contraatac, dar greșesc centrarea și steliștii pot răsufla ușurați
  • 21 | Faze meciAktobe
    Arlauskis respinge foarte bine în corner o centrare trimisă în forță din lovitura liberă care a rezultat la faza anterioară. Portarul Stelei are o intervenție bună și la următoarea centrare, trimisă din lovitura de colț
  • 20 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Latovlevici, după un fault în stânga propriuluui careu
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Primul cartonaș galben al meciului este încasat de, Muldarov, după un fault în jumătatea Stelei, prin care a împiedicat un contraatac stelist
  • 17 | Faze meci
    Șut de la mare distanță trimis de Varela, dar mingea trece cu mult alături
  • 15 | Faze meci
    Steaua a mai echilibrat jocul, după începutul bun al kazahilor. Încă are probleme la construcție și a ajuns foarte puțin la poartă, fiind vizibil incomodată de jocul agresiv și exact al celor de la Aktobe
  • 11 | OcaziiAktobe
    Ocazie pentru Aktobe! Pizzelli a pătruns bine în careu pe partea dreapta și a șutat cu stângul, dar a trimis pe direcția portarului Arlauskis, care a prins fără probleme
  • 8 | Faze meciAktobe
    Gazdele continuă momentul bun și domină jocul,pasând în mod repetat în jumătatea de teren a Stelei, care are serioase probleme în a ieși din preajma propriului careu
  • 3 | OcaziiAktobe
    Bară pentru Aktobe! Khayrullin a centrat periculos de pe partea stângă, iar mingea a luat o traiectorie ciudată și a lovit stâlpul stâng al porții lui Arlauskis, apoi a revenit în teren, de unde apărătorii Stelei au respins
    Fluier de start al meciului dintre Aktobe și Steaua, din manșa întâi a turului 3 preliminar din UEFA Champions League. Stadionul este plin, circa 12.800 de spectatori sunt prezenți la meci
Costel GâlcăSteaua

VIDEO Aktobe - Steaua 2-2. Roș-albaștrii au marcat prin Keșeru și Prepeliță, dar au plătit pentru erorile defensive

Steaua a avut probleme serioase în Kazahstan, unde a remizat cu Aktobe, scor 2-2 în manșa întâi din turul 3 preliminar al UEFA Champions League, într-un meci transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1.

Golurile campioanei României au fost marcat de Claudiu Keșeru (44) și Andrei Prepeliță (78), în timp ce pentru gazde au punctat Korobkin (58) și Arzumanyan (88).

La Aktobe, Steaua a avut o primă repriză infernală. Gazdele au lovit bara la întâia ocazie, în al treilea minut de joc, iar în primele 10 minute campioana României a ieșit rareori din propria jumătate, sub presiunea kazahă.

Primul șut pe poarta lui Sidelnikov a venit în minutul 35, din piciorul lui Keșeru, dar portarul gazdelor nu a avut probleme în a prinde balonul. Deși jocul a curs aproape în permanență către poarta stelistă, roș-albaștrii au fost cei care au deschis scorul, cu un minut înainte de pauză. Același Keșeru a punctat din apropiere, după ce portarul lui Aktobe a greșit, respingând în față la șutul lui Chipciu.

Tot Chipciu a avut și prima șansă din repriza secundă (47), dar golul a venit din partea gazdelor, după mai multe ocazii la poarta lui Arlauskis. Reușita din minutul 58 i-a aparținut lui Korobkin, cel care a scăpat de o eliminare în ultimul minut al primei reprize, după o reacție energică, după un fault comis din spate asupra șeptarului campioanei României (VIDEO și DETALII AICI).

Arlauskis l-a blocat pe Antonov la o ocazie bună de gol a kazahilor, apoi Prepeliță a avut un tackling de manual asupra lui Pizzelli, care a avut golul în picior (68). Korobkin a ratat șansa de a realiza dubla (69), Sidelnikov l-a blocat pe Adi Popa, apoi același Prepeliță a dat un gol de senzație, punctând cu un șut de la 40 de metri.

Ce-i drept, mingea a fost și deviată de un apărător advers și traiectoria l-a păcălit pe goalkeeper-ul lui Aktobe. Apărarea bucureștenilor s-a descurcat bine în fața lui Pizzelli (80) și Zenkovich (83), dar s-a arătat visătoare în minutul 88, când a oferit un spațiu imens, iar Arzumanyan a sancționat greșeala, egalând din nou pentru gazde.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano