FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (6.04.2024)
S-a accidentat și ratează meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj! Clubul l-a trimis pe jucător la “vraciul” Marijana

• 90+4 | Start a doua repriza
    S-a încheiat partida de pe Camp Nou cu victoria Barcelonei, scor 3-1!
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Sandro a închis tabela printr-un șut la colțul lung din interiorul careului
  • 90 | Faze meci
    Partida este prelungită cu 4 minute
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Riedewald primește un galben pentru un fault la Rakitic
  • 88 | Goluri
    GOOOOL AJAX! El Ghazi reduce din diferență printr-un șut la colțul scurt din careul mic
  • 76 | Schimbări
    Ultima schimbare a partidei: Iniesta iese, iar în locul său intră Rafinha
  • 75 | Faze meciBarcelona
    Klaassen a șutat din întoarcere, de la peste 20 de metri, dar mingea trece peste poartă
  • 63 | OcaziiBarcelona
    Milik a centrat în careu pentru Sigtorssson, dar Pique a intervenit și a respins. Catalanul a avut noroc, deoarece a lovit mingea greșit și aceasta a căzut pe plasa propriei porți
  • 61 | Schimbări
    Prima modificare Barcelona: Sandro îi ia locul lui Neymar, care este menajat pentru El Clasico
  • 56 | Schimbări
    Schimbare Ajax: Zimling îi lasă locul lui Riedewald
  • 55 | OcaziiBarcelona
    Prima ocazie a lui Ajax: șut al lui Van Rhijn, dintr-o poziție bună, dar în plasa laterală
  • 52 | OcaziiBarcelona
    Messi a combinat cu Dani Alves, a driblat trei adversari, dar șutul său a nimerit plasa laterală
  • 49 | OcaziiBarcelona
    Gol anulat pentru Barcelona! Pedro a tras spre poartă, Cillessen a respins în față, de unde Messi a împins balonul în plasă. Argentinianul se afla într-o poziție afară din joc, astfel că centralul nu a validat reușita
    Schimbare la oaspeți: Milik intră în locul lui Kishna
    A început repriza a doua
    S-a încheiat prima repriză
  • 39 | OcaziiBarcelona
    Iniesta s-a distrat cu apărarea oaspeților, a înșirat mai mulți adversari pe drum, dar șutul său la colțul lung a fost respins în corner de Cillessen
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Veltman a primit un cartonaș galben pentru un fault la Neymar
  • 29 | OcaziiBarcelona
    Messi l-a lansat excelent pe Pedro, dar vârful spaniol a trimis mingea în bară, de la 10 metri de poartă
  • 24 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Iniesta i-a pasat foarte bine în careu lui Messi, iar acesta l-a învins pe Cillessen printr-un șut la colțul scurt, chiar dacă a fost talonat de Viergever
  • 12 | OcaziiBarcelona
    Messi a șutat de la 12 metri, dar mingea a trecut peste poarta lui Cillessen
  • 7 | Goluri
    GOOOOL BARCELONA! Messi l-a servit excelent pe Neymar, care a deschis scorul printr-un șut plasat la colțul lung
Frank de BoerAjax

VIDEO Barcelona - Ajax 3-1. Messi și Neymar au înscris și au fost schimbați după minutul 60, pentru El Clasico

Cu patru zile înainte de El Clasico, Barcelona a făcut spectacol cu Ajax pe Camp Nou, în UEFA Champions League. Fără înfrângere acasă în istoria confruntărilor cu echipele din Olanda, catalanii au deschis scorul repede.

Golgheterul Neymar a marcat în minutul 7 cu un șut la coltul lung, după o pasă primită de la Messi. Argentinianul și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 24. Grație acestei reușite, decarul Barcelonei a ajuns la 69 de goluri în UEFA Champions League, la egalitate cu Cristiano Ronaldo și la două lungimi în urma lui Raul.

În acest sezon, Neymar și Messi au format cuplul letal pentru catalani – au fost implicați în 24 de goluri dintre cele 28 marcate de trupa azulgrana în acest sezon.

Pedro a fost aproape de golul de 3-0, însă a șutat în bară la capătul unui contraatac (29). Iniesta putea marca cel mai frumos gol al meciului, dar a fost blocat de Cillessen după ce driblase toată apărarea lui Ajax (39).

Aproape de jumătatea reprizei secunde, Pique a fost aproape de un autogol (63). Luis Enrique i-a înlocuit pe Neymar și pe Messi, iar “lancierii” au redus din diferență. Rezerva El Ghazi a adus suspansul pe Camp Nou în minutul 88, după un atac prelungit al lui Ajax.

Catalanii au rezolvat meciul în prelungiri, cu golul unei alte rezerve. Sandro a marcat cu un șut la colțul lung, la ultima fază a meciului (90+4).

Barcelona rămâne pe locul 2 în grupa F, după PSG, și are în față derby-ul cu Real Madrid, transmis ÎN DIRECT la Digi Sport 1, și pe site-ul digisport.ro, sâmbătă, de la ora 19:00.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat