Arsenal Arsenal
Ratare Penalty-uri
    Finalul meciului! Bayern se califică în sferturile UEFA Champions League
  • 90+2 | Ratare Penalty-uri
    Muller ratează penalty-ul! Balonul este blocat de Fabianski și se oprește apoi pe linia porții
  • 69 | OcaziiBayern Munchen
    Mandzukic preia o minge simplă în careu în loc să șuteze din poziție ideală, ratând o șansă mare de gol pentru Bayern
  • 59 | Schimbări
    Schimbare Bayern: Iese Gotze, intră Kroos
  • 57 | Goluri
    GOOOL ARSENAL !!! Podolski îl faultează în atac pe Lahm, pătrunde spre poartă și trimite apoi sub transversală, fără speranțe pentru Neuer
  • 55 | Goluri
    GOOOL BAYERN !!! Ribery trimite o pasă pentru Schweinsteiger, mijlocașul lui Bayern preia în careu și înscrie apoi fără emoții în poarta oaspeților
    Schimbare Arsenal: Iese Ozil, intră Rosicky
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45 | OcaziiBayern Munchen
    Gotze șutează periculos din careu, dar Fabianski este la post și evită golul
  • 39 | OcaziiBayern Munchen
    Gotze centrează bine pentru croatul Manduzkic, care trimite apoi din careu puțin peste poartă
  • 31 | OcaziiBayern Munchen
    Corner bătut de Ozil și Giroud reia periculos cu capul din careu, dar Neuer reușește să rețină
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Arteta este avertizat pentru un fault la Thiago Alcantara
  • 26 | OcaziiBayern Munchen
    Javi Martinez reușește să înscrie după o lovitură liberă, dar golul lui Bayern este anulat pentru offside
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Podolski este avertizat
  • 20 | OcaziiBayern Munchen
    Ribery centrează din banda stângă, iar Robben reia cu pământul din careu, peste poarta oaspeților
  • 15 | Faze meci
    INFO: Bayern are o posesie de 70% și își ține adversara departe de propria poartă
  • 9 | Faze meci
    Bayern începe mai bine returul cu Arsenal și recuperează foarte multe mingi la mijlocul terenului, dar până acum ocaziile mari au lipsit
Arsene WengerArsenal

VIDEO Bayern - Arsenal 1-1. Englezii sunt pentru a doua oară consecutiv eliminați de nemți, în optimile UCL

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Bayern a ajuns în sferturile UEFA Champions League, după ce nemții au eliminat-o iar pe Arsenal, cu scorul general de 3-1.

În tur, la Londra, oamenii lui Josep Guardiola s-au impus fără emoții, 2-0, iar marți seara, la Munchen, rezultatul a fost 1-1. Javi Martinez a trimis mingea în poartă în prima repriză de la Munchen, însă golul a fost anulat din cauza offside-ului în care se afla fundașul spaniol.

Schweinsteiger a deschis scorul la 10 minute de la reluare, dar Arsenal a egalat imediat. Lahm a cerut fault după duelul cu Podolski, însă arbitrul a lăsat jocul să continue și fostul jucător al lui Bayern l-a învins pe Neuer.

După cele două penalty-uri ratate la Londra, de Ozil și Alaba, Thomas Muller nu s-a descurcat nici el mai bine, de la punctul cu var. Fabianski a respins cu piciorul și i-a refuzat lui Muller șansa de a-l egala pe Giovane Elber în ierarhia golgheterilor bavarezi din UEFA Champions League.

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un...

profimedia-0868753464

Video&Foto Cum s-a comportat Dan Șucu la finalul...

sucu-14

Video ”Execuție” în 21 de minute! Ostapenko...

ostapenko

Exclusiv Mihai Stoica îl așteaptă la FCSB, dar...

MEDIA: Fotbal Club, ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• HANDBAL MASCULIN:DINAMO BUCURESTI-SPORTING LISABONA, EHF EUROPEAN LEAGUE (5.03.2024)

HANDBAL: Skjern - Dinamo, ora 19:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Chemnitz, Deutschland 15. November 2023: FIBA Europe Cup - 2023/2024 - Niners Chemnitz vs. Spojnia Stargrad Im Bild: Bas

BASCHET: Olympiacos - Barcelona, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• logo liga campionilor

FOTBAL: Bayern Munchen - Real Madrid, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Video Cea mai în formă jucătoare din lume, un car de nervi în meciul cu Jaqueline Cristian: ”Vino aici! Mai mult respect”

Exclusiv Gata! Dan Petrescu s-a răzgândit

Screenshot 2024-04-28 at 23.20.51

”Tatăl meu `a explodat`!” Fiica unui antrenor a spus totul: ”Eram minoră și e o infracțiune”. Cu ce se ocupă tânăra

nadia-jemez20

A făcut 5-4 în minutul 90+5 și a scris istorie! Echipa care, după 121 de ani, va juca în premieră în cupele europene