FCB team celebrate with fans after the victory in the match FC BAYERN MUENCHEN - FSV MAINZ 05 8-1 on Mar 9, 2024 in Muni
Antrenorul a dezvăluit totul: ”Bayern Munchen m-a contactat!”
Afacere între doi adversari din semifinalele Champions League. Real Madrid și Bayern pregătesc un schimb de jucători
gigi becali1
Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”

FC Porto FC Porto
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FINAL. Bayern s-a calificat a patra oară la rând în semifinalele UCL, după o primă repriză de vis contra portughezilor, și se gândește la ultimul act al competiției, găzduit de Berlin
  • 90 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA BAYERN. A ieșit Alcantara, a intrat DANTE
  • 88 | Faze meciBayern
    LOPETEGUI, ELIMINAT! Și antrenorul celor de la Porto a fost eliminat, dar pentru proteste. Spaniolul s-a enervat pentru eliminarea lui Marcano.
  • 88 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 6-1, XABI ALONSO. Mijlocașul a transformat impecabil o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, la semi-înălțime, fără nicio șansă pentru Fabiano.
  • 87 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    FC PORTO, în 10! MARCANO l-a faultat pe Thiago Alcantara și a primit cartonaș galben. Pentru că a fost al doilea, a fost eliminat.
  • 86 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA BAYERN. A ieșit Gotze, a intrat WEISER
  • 79 | Faze meciBayern
    Este meciul 100 al lui Guardiola la Bayern. Bilanț: 77 victorii, 12 egaluri, 11 înfrângeri
  • 79 | OcaziiBayern
    OCAZIE BAYERN. Nemții au răspuns imediat și au trecut pe lângă un nou gol, după șutul lui Lewandowski, care a trecut extrem de aproape de bara din dreapta porții lui Fabiano.
  • 77 | OcaziiBayern
    OCAZIE MARE FC PORTO. Martinez a rezistat atacurilor fundașilor de la Bayern, a intrat în careu după care a șutat în cros și mingea a trecut milimetric de bara din dreapta porții lui Neuer
  • 74 | Faze meciBayern
    Reușita lui Martinez reprezintă primul gol încasat de Bayern în UCL, în meciurile de acasă.
  • 73 | Goluri
    GOOOOOL FC PORTO: 5-1, MARTINEZ. Atacantul lusitanilor a finalizat cu capul din fața liniei porții. Cei de la FC Porto mai au nevoie de două goluri pentru a spera la calificare
  • 72 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA BAYERN. A ieșit Rafinha, care acuză ceva probleme medicale, a intrat RODE
  • 71 | Cartonaşe Galbene
    MARCANO pentru un fault asupra lui Lewandowski
  • 69 | Faze meciBayern
    Bayern Munchen nu a mai primit gol, în partidele de pe teren propriu, în UEFA Champions League, de șapte ore de joc
  • 67 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE LA PORTO. A ieșit Brahimi, a intrat EVANDRO
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    RICARDO pentru un fault asupra lui Bernat
  • 63 | Faze meciBayern
    GUARDIOLA, CU PANTALONII RUPȚI! La cât s-a agitat antrenorul celor de la Bayern, mai ales în prima repriză, pantalonii săi au avut serios de suferit
    PORTO, APROAPE DE AUTOGOL. Muller a centrat de pe dreapta, la bara a doua, acolo unde se aflau Lewandowski și Gotze, dar Maicon a respins riscant peste transversală.
  • 61 | OcaziiBayern
    Combinație a celor de la Bayern, mingea a ajuns la Bernat, care a șutat, dar mingea a fost deviată în corner.
  • 58 | OcaziiBayern
    Xabi Alonso a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea s-a dus puțin peste transversală.
  • 46 | OcaziiBayern
    Bavarezii au început repriza a doua cum au terminat-o pe prima. Gotze a șutat din interioul careului, la colțul lung, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
    A DOUA SCHIMBARE LA PORTO. A ieșit Quaresma, a intrat RUBEN NEVES
  • 45+2 | Faze meciBayern
    Este pentru a cincea oară, în istoria UCL, când se înregistrează scorul de 5-0 la pauză. De trei ori în această ipostază a fost chiar Bayern Munchen
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45+1 | Faze meciBayern
    Lahm a șutat și el la poartă, dar Fabiano a reținut de data aceasta.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    BADSTUBER pentru un fault asupra unui jucător de la Porto
  • 40 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 5-0, LEWANDOWSKI. Atacantul bavarezilor a izbutit dubla cu un șut din interiorul careului la colțul lung
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    MARTINEZ pentru o simulare de fault în careul celor de la Bayern
  • 36 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 4-0, MULLER. Atacantul a șutat de la distanță, mingea l-a atins și pe Martins Indi și l-a păcălit pe Fabiano.
  • 34 | Cartonaşe Galbene
    HERRERA pentru un fault asupra lui Lewandowski
  • 33 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA PORTO. A ieșit Reyes, a intrat RICARDO
  • 26 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 3-0, LEWANDOWSKI. Presiunea bavarezilor a fost răsplătită și de golul al treilea. Lahm a centrat foarte bine, Muller a prelungit spre Lewandowski și ultimul a ridicat tribunele în picioare.
  • 22 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 2-0, BOATENG. Xabi Alonso a executat un corner de pe stânga, Badstuber a prelungit cu capul, după care Boateng a finalizat cu capul. Plonjonul lui Fabiano a fost tardiv
  • 21 | OcaziiBayern
    Fază rapidă de atac a celor de la Bayern, mingea a ajuns la Muller, care a șutat din afara careului, dar Fabiano a reținut.
  • 14 | Goluri
    GOOOOOL BAYERN: 1-0, ALCANTARA. Bernat a centrat impecabil, de pe stânga, din fața lui Quaresma, după care mijlocașul a finalizat cu capul din careul de șase metri.
  • 12 | Faze meciBayern
    Martinez i-a pasat pe stânga lui Brahimi, acesta din urmă a trecut lejer de Rahinfa, după care a centrat, dar direct în brațele lui Neuer.
  • 10 | OcaziiBayern
    BARĂ BAYERN! Lewandowski l-a deschis excelent pe Muller, acesta a intrat în careu a șutat, Fabiano a respins în față, de unde Lewandowski a reluat, dar mingea a lovit stâlpul din dreapta porții lusitanilior.
  • 8 | Faze meciBayern
    Jucătorii de la Porto au fost înghesuiți în propria jumătate de teren în acest început de meci.
  • 4 | Faze meciBayern
    Fanii bavarezilor, care au umplut până la refuz tribunele, au afișat o coregrafie impresionantă. Nici nu concep ca favoriții să nu se califice în semifinale.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut portughezilor.
Julen LopeteguiFC Porto

VIDEO Bayern-FC Porto 6-1. Măcel în prima repriză! Bavarezii, a patra oară consecutiv în semifinale

Bayern Munchen a câștigat, fără drept de apel, în fața celor de la FC Porto, în returul sferturilor UEFA Champions League. Astfel, bavarezii au ajuns la a patra semifinală consecutivă și țintesc ultimul act al competiției, care va fi găzduit de Berlin.

După 1-3 în prima manșă, primele două goluri ale lusitanilor fiind marcate în primele 10 minute de joc, bavarezii au început în forță returul de pe ”Fussball Arena” și au întors repede soarta calificării.

Thiago Alcantara a deschis scorul, din centrarea perfectă a lui Bernat și calificarea nu mai părea doar o iluzie. Susținuți de un public fenomenal, elevii lui Guardiola au continuat recitalul, iar Boateng a dublat imediat avantajul.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Din minutul 27, scorul a căpătat proporții, iar lusitanii au început să realizeze că visul frumos s-a cam terminat. Lewandowski a finalizat o acțiune de excepție, după care reflectoarele s-au mutat pe Thomas Muller, care a reuşit al 6-lea gol din acest sezon. Atacantul a devenit și neamțul cu cele mai multe reuşite din competiția stelelor - 27.

Bayern nu s-a oprit însă aici. Lewandowski a reuşit dubla, iar la cabine, gazdele au intrat cu un liniştitor 5-0. Campioana Germaniei nu a mai forțat în actul secund, iar adversarii au profitat. Jackson Martinez a înscris golul de onoare, in minutul 73 și fanii lusitanilor au sperat la o minune.

Golgheterul lusitanilor o putea chiar readuce pe Porto în calculele calificării, dar a ratat cu puțin ținta. Totul s-a terminat atunci când Ivan Marcano a fost eliminat pe final și nu l-a putut urmări pe Xabi Alonso, care a tras cortina cu golul de 6-1.

Cu 7-4 la general, Bayern s-a calificat în careul de aşi al UEFA Champions League pentru al patrulea an consecutiv. Acum, bavarezii au drept obiectiv finala UCL de la Berlin, programată la 6 iunie.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar