A general view of a corner flag at Anfield, Liverpool. Picture date: Thursday February 10, 2022.
O nouă eră la Liverpool: s-a trimis oferta de 80.000.000€ pentru înlocuitorul lui Mo Salah!
profimedia-0802303153
Record pe Santiago Bernabeu. Ce se va întâmpla la meciul Real Madrid - Manchester City din UCL
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (4.03.2024)
Arbitrul ”măcelărit” în trecut de Gigi Becali a fost delegat la partida Universitatea Craiova - Rapid

• 90+4 | Start a doua reprizaGalatasaray
    Fluier final, Real câștigă la scor de hochei la Istanbul după o repriză fabuloasă!
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOL REAL! Cristiano Ronaldo ridiculizează apărarea Galatei și reușește hat-trick-ul!
  • 89 | Faze meci
    Cristiano Ronaldo este oprit la limită pentru un ofsaid
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Riera este avertizat
  • 84 | Goluri
    GOOOOOL GALATASARAY! Umut Bulut reușește golul de onoare după o execuție frumoasă la colțul lung din șase metri
  • 81 | Goluri
    GOOOOOL REAL! Benzema intră practic cu mingea în poartă după o fază în care mingea a mai trecut pe la Gareth Bale și Cristiano Ronaldo. Scor de curtea școlii la Istanbul
  • 78 | Schimbări
    Yilmaz este schimbat cu Umut Bulut
  • 77 | Ocazii
    Bruma trimite peste poartă din marginea careului de 16 metri al lui Diego Lopez
  • 73 | Ocazii
    Gareth Bale are o acțiune periculoasă pe dreapta, dar galezul șutează pe direcția lui Muslera, care respinge
  • 72 | Schimbări
    Illaramendi intră în locul lui Modric
  • 66 | Goluri
    GOOOOOL REAL! Cristiano Ronaldo înscrie după o demarcare la limita ofsaidului, iar turcii sunt în genunchi
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Avertisment Amrabat
  • 64 | Schimbări
    Gareth Bale intră în locul lui Isco
  • 63 | Goluri
    GOOOOOL REAL! Cristiano Ronaldo înscrie din interiorul careului de șase metri și lămurește definitiv soarta meciului!
  • 62 | Schimbări
    Baytar îi lasă locul lui Bruma
  • 60 | Ocazii
    Cristiano Ronaldo are o execuție dezastruoasă din marginea careului, deși era scăpat singur!
  • 54 | Goluri
    GOOOOOL REAL! Scăpat singur din partea dreaptă, Benzema marchează pe sub Muslera la primul său șut pe poartă din meci
  • 48 | Ocazii
    Turcii au ocazia egalării prin Yilmaz, care a reluat cu capul puțin pe lângă poartă după centrarea lui Amrabat
  • 47 | Ocazii
    Șansă dublă pentru Real în aceeași fază!. Di Maria a ratat singur cu Muslera, pentru ca apoi Cristiano Ronaldo să reia din marginea careului, dar portarul să respingă din nou în lateral!
    Amrabat i-a luat locul la pauză lui Drogba, accidentat
  • 46 | Start a doua reprizaGalatasaray
    S-a reluat jocul
  • 45+6 | Final repriza 1Galatasaray
    Se termină prima repriză, care a avut șase minute de prelungiri, deși arbitrul de rezervă indicase doar patru
  • 45+3 | Ocazii
    Cristiano Ronaldo scapă pe stânga și șutează din unghi, deși Benzema era mult mai bine plasat
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Pepe vede cartonașul galben
  • 38 | Ocazii
    Burak Yilmaz trimite pe lângă poartă printr-o lovitură de cap
  • 33 | Goluri
    GOOOOOL REAL! Isco deschide scorul la primul șut pe poartă al lui Real, mingea lovind bara din dreapta lui Muslera, după o pasă de la Di Maria!
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    Felipe Melo este avertizat
  • 30 | OcaziiGalatasaray
    Șansă mare pentru gazde! Sneijder este găsit la limita ofsaidului, centrează în fața porții, de unde Ramos intervine in extremis! La reluare, Diego Lopez scoate incredibil de pe linia porții
  • 19 | Ocazii
    Di Maria ratează de puțin deschiderea scorului, trimițând peste poartă după o fază în care Real a cerut și penalty la Cristiano Ronaldo
  • 17 | OcaziiGalatasaray
    Gazdele au o nouă ocazie de gol, dar mingea ajunge cu șansă în brațele lui Diego Lopez după o învălmășeală în careul spaniolilor
  • 14 | Schimbări
    Casillas este nevoit să părăsească terenul, acuzând o lovitură recepționată în coaste de la coechipierul său Sergio Ramos
Carlo AncelottiReal Madrid

VIDEO Galatasaray - Real Madrid 1-6. Hat-trick Ronaldo și spectacol făcut de "galactici" la Istanbul!

Real Madrid a făcut scor pe Ali Sami Yen, într-o partidă în care l-a avut pentru prima dată titular pe Iker Casillas. Căpitanul “galacticilor” a fost însă schimbat după doar 14 minute, în urma unui contact cu coechipierul său, Sergio Ramos.

Real a deschis scorul prin Isco, la primul atac consistent al ibericilor şi după o dominare a gazdelor în prima jumătate de oră. A fost şi scorul pauzei, dar echipa lui Carlo Ancelotti s-a dezlănţuit în partea a doua, când, în decurs de numai 11 minute, a marcat de trei ori.

Mai întâi Benzema a profitat de o intervenţie neinspirată a lui Chedjou, apoi Ronaldo a fructificat centrarea lui Di Maria. Portughezul a reuşit apoi dubla, la numai două minute de la primul său gol stagional în Champions League. Cu opt minute înainte de final, Ronaldo şi Benzema au colaborat perfect pentru golul al cincilea al galacticilor.

Turcii au reacţionat târziu, la golul lui Umut Bulut din centrarea lui Amrabat. În prelungiri, Ronaldo a reuşit hat-trick-ul la finalul unei faze personale de toată frumuseţea.

Pentru Cristiano Ronaldo, a fost cel de-al doilea hattrick din UCL, după cel reuşit în poarta Ajaxului, sezonul trecut. El a marcat de 14 ori cel puţin două goluri într-un meci de UCL, la fel ca idolul madrilen Raul, dar cu două "duble" mai puţin decât rivalul Messi. CR7 şi Messi deţin însă recordul de goluri reuşite de un jucător în deplasare, în competiţia "regină": 26.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...