FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Revenire importantă la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu Rapid! Mesaj războinic pentru giuleșteni: ”Locul 1 de la coadă”

• 120 | Lovituri departajareLudogorets
    Ratare Steaua! Moți a ghicit din nou colțul și a prins mingea cu siguranță la șutul lui Cornel Râpă
    GOOOOL Ludogorets! Fabio Espinho a șutat pe jos, în stânga lui Arlauskis, care nu a reușit să ajungă mingea, deși a ghicit colțul
    GOOOOL Steaua! Andrei Prepeliță a transformat și el
    GOOOOL Ludogorets! Dyakov a șutat foarte bine, lângă bară și l-a învins pe Arlauskis, care ghicise colțul
    GOOOOL Steaua! Fernano Varela eset primul stelist care l-a păcălit pe Moți și l-a trimis în colțul opus
    GOOOOL Ludogorets! Marcelinho șutează pe centrul porții și îl păcălește pe Arlauskis
    GOOOOL Steaua! Adi Popa a executat foarte frumos, chiar la rădăcina barei. Moți a ghicit din nou colțul, dar nu a putut ajunge
    GOOOOL Ludogorets! Junior Caicara a șutat la vinclu și a marcat. Bulgarii au din nou avantaj
    GOOOOL Steaua! Szukala transformă și el, cu un șut în stânga lui Moți, care ghicise și de această dată colțul, dar nu a putut ajunge
    GOOOOL Ludogorets! Hamza a șutat aproape la fel ca Pîrvulescu, dar mingea a trecut peste Arlauskis, care ghicise colțul
    Ratare Steaua! Moți a apărat excelent șutul lui Pîrvulescu, care a tras în dreapta lui, la înălțime
    Ratare Ludogorets! Arlauskis a plonjat în stânga și a prins fără probleme șutul slab trimis de Wanderson
    GOOOOL Steaua! Claudiu Keșeru a transformat cu un șut în stânga lui Moți, care ghicise colțul, dar nu a putut ajunge mingea
    GOOOOL Ludogorets! Cosmin Moți a fost primul executant pentru bulgari și a transformat fără probleme
  • 120+1 |
    Fluier final. Soarta calificării se decide la loviturile de departajare
  • 120 | Faze meciLudogorets
    Nicușor Stanciu a șutat bine din lovitura liberă, dar zidul a deviat în corner. Moți a respins centarea venită din lovitura de colț
  • 119 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare la Ludogorets! Portarul gazdelor, Stoyanov, l-a faultat pe Varela din postura de ultim apărător și a fost eliminat. Moți a intrat în poartă, fiindcă Ludogorets a rămas fără schimbări. Faza contraatacului a fost senzațională, Varela fiind deschis excelent în spatele liniei de apărători bulgari
  • 113 | Faze meciLudogorets
    Șut de la mare distanță trimis de Nicandro Breeveld, însă mingea trece peste poarta bulgarilor
  • 111 | Faze meciLudogorets
    Keșeru șutează pe jos, din afara careului, dar alături de stâlpul drept al porții apărate de Stoyanov
  • 106 |
    Începutul celei de-a doua reprize de prelungiri
  • 105 |
    Prima repriză de prelungiri se încheie
  • 102 | Faze meciLudogorets
    Keșeru trimite un șut-centrare în fața porții, dar mingea nu este atacată la colțul lung și iese în aut de poartă
  • 101 | Faze meciLudogorets
    Fabio Espinho șutează peste poartă din lovitura liberă care a rezultat după faultul lui Prepeliță
  • 100 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Andrei Prepeliță, după un fault direct pe piciorul adversarului. Căpitanul stelist putea chiar să fie eliminat
  • 97 | OcaziiLudogorets
    Ocazie pentru Ludogorets! Arlauskis a prins un șut trimis din prima de Hamza, din marginea careului, după un contraatac al campioanei Bulgariei
  • 97 | Faze meciLudogorets
    Steaua este aproape de un gol norocos, dar portarul Stoyanov reușește să respingă, deși dădea senzația că ar fi lovit mingea greșit la centrarea lui Adi Popa
  • 95 | Faze meci
    Început bun și în prelungiri pentru bulgari, care conduc jocul, în aceste momente
  • 92 | OcaziiLudogorets
    Ocazie pentru Ludogorets! Cosmin Moți a reluat cu capul o centrare din corner, dar Arlauskis a intervenit foarte bine și a respins de sub bară
  • 91 |
    Începutul primei reprize de prelungiri
    Fluier final al primelor 90 de minute. Ne așteaptă două reprize de prelungiri. Dacă scorul va rămâne neschimbat, calificarea se va decide în urma loviturilor de departajare
  • 90 | Faze meci
    De la margine se arată 3 minute de prelungire
  • 90 | GoluriLudogorets
    GOOOOL Ludogorets! Wanderson deschide scorul la doar câteva minute de la intrarea pe teren, cu un șut de zile mari. I-a reușit ireproșabil voleul de la 20 de metri, după o respingere a steliștilor după un corner
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la Ludogorets: iese Misidjan și intră Wanderson
  • 84 | OcaziiLudogorets
    Ratare imensă pentru Ludogorets! Bulgarii au recuperat o minge din piciorul lui Pîrvulescu, la colțul terenului, iar centrarea s-a dus pe jos, la 13 metri, de unde Hamza a șutat din prima, dar cu mult peste poartă
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Steaua: iese Lucian Sânmărtean și intră Lucian Filip
  • 78 | Faze meciLudogorets
    Lovitură de cap a lui Abalo, după o centrare pe spate a lui Hamza, dar Arlauskis a plonjat și a reținut cu siguranță
  • 77 | Schimbări
    Încă o modificare la gazde: iese Aleksandrov și intră Abalo
    Schimbare la Ludogorets: iese Bezjak și intră Younes Hamza
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Bezjak, după un fault tare comis asupra lui Pîrvulescu
  • 76 | OcaziiLudogorets
    Șansă mare de gol pentru bulgari! Marcelinho a pătruns cu mingea la picior până în mijlocul careului și a încercat să șuteze pe jos, dar Pîrvulescu a blocat mingea și i-a atenuat forța, iar Arlauskis a ieșit bine și a prins
  • 75 | Faze meciLudogorets
    Keșeru șutează cu mult peste poartă, din afara careului
  • 75 | OcaziiLudogorets
    Ocazie pentru Ludogorets! Arlauskis a prins din drumul către vinclu o minge șutată din afara careului de Terziev
  • 74 | OcaziiLudogorets
    Șut pe jos trimis de Dyakov, din afara careului, dar fără probleme pentru Arlauskis, care prinde cu siguranță
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru portarul Stoyanov, care a protestat energic la o decizie a arbitrului
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Nicandro Breeveld, din cauza unui fault tactic comis la mijlocul terenului, la momentul potrivit
  • 70 | OcaziiLudogorets
    Stanciu își face mingea foarte bine pe șut, dar trimite alături, cu dreptul, din marginea careului
  • 67 | Schimbări
    Schimbare la Steaua: iese Iasmin Latovlevici și intră Paul Pîrvulescu
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Fernando Varela
  • 63 | OcaziiLudogorets
    Bară pentru Steaua! Lukasz Szukala a reluat excelent cu capul o centrare trimisă de Sânmărtean din lovitura liberă rezultată la faza anterioară și doar intervenția lui Stoyanov a făcut ca mingea să lovească bara stângă
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Dyakov, după un fault din spate asupra lui Sânmărtean
  • 61 | Faze meciLudogorets
    Lucian Sânmărtean se descurcă excelent și în apărare, respingând frumos din fața lui Misidjan
  • 53 | Faze meci
    Un spectator a pătruns pe teren și a ajuns până în careul lui Ludogorets. Pare să fi venit din sectorul ocupat de suporterii bulgari. A fost scos de pe teren de mai mult de 10 stewarzi
  • 50 | OcaziiLudogorets
    Încă o șansă de gol pentru gazde! Ludogorets a reușit să pătrundă din nou pe flancul drept, de unde a venit o centrare excelentă pentru Misidjan, care a ratat lovitura de cap, lovind insuficient de puternic. Arlauskis a reușit să prindă balonul în marginea careului
  • 46 | OcaziiLudogorets
    Ocazie pentru Ludogorets! Misidjan a primit la colțul lung o centrare trimisă de pe dreapta de Junior Caicara și a reușit să reia cu capul de lângă Râpă, dar mingea s-a dus peste poartă
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Sofia, acolo unde Ludogorets și Steaua se află la egalitate, scor 0-0
  • 43 | OcaziiLudogorets
    Ocazie de zile mari pentru Ludogorets! Misidjan a trecut la numai câțiva centimetri de minge la 6 metri, după o centrare trimisă de Aleksandrov de pe dreapta. Steliștii răsuflă ușurați
  • 42 | OcaziiLudogorets
    Szukala a recentrat cu capul pentru Varela după o lovitură liberă din jumătatea de teren a bulgarilor, dar colegul său din apărare a fost în offside și oricum șutase prea slab pentru a-i pune probleme portarului Stoyanov
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Terziev încasează primul cartonaș galben al meciului, după un fault din spate comis asupra lui Keșeru, la mijlocul terenului
  • 36 | Faze meciLudogorets
    Bulgarii ajung din nou la finalizare, dar lovitura de cap trimisă puternic de Bezjak trece cu mult alături, după o nouă acțiune pe dreapta
  • 32 | OcaziiLudogorets
    Ocazie mare pentru Ludogorets! Portarul Arlauskis a respins senzațional, de lângă bară, un șut trimis chiar lângă bară dintr-o lovitură liberă de la circa 25 de metri
  • 30 | Faze meciLudogorets
    Momente bune de joc pentru Ludogorets. Ultima acțiune periculoasă s-a purtat pe stânga, dar centrarea slabă s-a oprit în brațele lui Arlauskis
  • 25 | Faze meciLudogorets
    Gol nevalidat al Stelei, Keșeru primește o pasă excelentă în careu și reușește să înscrie cu un șut pe jos, dar golul nu este validat, fiindcă atacantul Stelei se afla în offside
  • 22 | OcaziiLudogorets
    O nouă ocazie pentru Steaua! Lucian Sânmărtean a reușit o nouă cascadă de driblinguri în fața jucătorilor lui Ludogorets, a pătruns în careu și a șutat către vinclu, dar mingea a trecut cu puțin pe lângă și a lovit plasa laterală
  • 21 | OcaziiLudogorets
    Claudiu Keșeru șutează peste poartă, dintr-o lovitură liberă din marginea careului, rezultată după un fault al lui Moți asupra lui Adi Popa
  • 19 | OcaziiLudogorets
    Încă o șansă de gol pentru Steaua! Portarul Stoyanov a prins un șut deviat al lui Adi Popa, din afara careului, la capătul unui atac prelungit al oaspeților. Până la șutul lui Popa, Keșeru a ratat o lovitură de cap dintr-o poziție excelentă
  • 15 | OcaziiLudogorets
    Ocazie și pentru Ludogorets! Aleksandrov trimite primul șut pe spațiul porții steliste, cu o reluare din prima la o minge respinsă greu de un apărător al roș-albaștrilor, la capătul unei centrări din flancul drept
  • 12 | Faze meciLudogorets
    Fază fixă periculoasă a bulgarilor. Centrarea se duce înalt către colțul lung, acolo unde aștepta Cosmin Moți, dar Latovlevici respinge pe spate, în corner
  • 7 | OcaziiLudogorets
    Ocazie mare pentru Steaua! Lucian Sânmărtean a urcat excelent pe stânga și a centrat cu exteriorul pentru Keșeru, care s-a desprins cu greu, dar foarte bine din marcaj și a reluat cu dreptul de la colțul scurt, dar pe lângă poartă!
  • 5 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului este efectuată de antrenorul Stelei, Costel Gâlcă: Cristian Tănase nu mai poate continua și este schimbat cu Nicușor Stanciu
  • 3 | Faze meci
    Început destul de liniștit la Sofia. Tănase s-a lovit încă din primul minut, după un duel la mijlocul terenului. Decarul campioanei României pare să nu mai poată continua
    Fluier de start al meciului dintre Ludogorets și Steaua, din returul play-off-ului pentru accederea în grupele UEFA Champions League
Costel GâlcăSteaua

VIDEO Ludogorets - Steaua 1-0 (6-5 d. l. d.). Eliminați dramatic din UCL, roș-albaștrii merg în UEL

Steaua a ratat dramatic calificarea în grupele UEFA Champions League, fiind eliminată din play-off la loviturile de departajare de Ludogorets Razgrad, pentru care Cosmin Moți a apărat două penalty-uri, intrând între buturi după eliminarea portarului Stoyanov. Campioana României merge în grupele UEFA Europa League.

Paul Pîrvulescu și Cornel Râpă au fost cei ale căror șuturi de la 11 metri au fost blocate de Moți, în timp ce pentru bulgari a ratat Wanderson, tocmai brazilianul care a trimis meciul în prelungiri prin golul superb marcat în minutul 90.

Startul partidei a fost marcat de accidentarea lui Cristian Tănase, căzut la pământ încă de la prima fază, în a 27-a secundă de joc (DETALII AICI). A urmat, în minutul 7, ratarea mare a lui Keșeru, care a trimis alături de poartă din centrarea superbă a lui Sânmărtean, apoi Steaua a mai avut câteva momente bune, finalizate fără gol de Adi Popa (19) și același Sânmărtean (22), ultimul la capătul unei acțiuni personale de excepție.

După o jumătate de oră de joc, campioana României a cedat mijlocul terenului, iar Arlauskis a fost pus serios la încercare, scoțând de lângă bară o lovitură liberă executată periculos de bulgari. Cu două minute înainte de pauză, Misidjan a trecut la numai câțiva centimetri de o centrare de pe dreapta, la cea mai clară fază din care Ludogorets putea deschide scorul.

Gazdele au început bine și repriza secundă, prin Junior Caicara (46) și Misidjan (50), apoi Steaua a lovit bara, la lovitura de cap a lui Szukala (63). Arlauskis a apărat un nou șut, de această dată trimis de Terziev, către vinclu (75), apoi a scos și o lovitură de cap trimisă de Abalo (78). Golul a picat chiar în minutul 90, după o execuție de excepție a lui Wanderson, intrat în minutul 85. Brazilianul a punctat cu un șut din prima, de la circa 18 metri, la capătul unei mingi respinse în față de români.

În prelungiri, Hamza l-a pus la încercare pe Arlauskis (97), la una dintre puținele faze de poartă din cele două reprize suplimentare.

Românul Cosmin Moți a fost eroul bulgarilor. A intrat în poartă la ultima fază de joc, forțat de împrejurări, după ce portarul Stoyanov a fost eliminat direct pentru un fault din postura de ultim apărător. A avut o intervenție bună la o centrare, apoi au venit loviturile de departajare, unde Steaua pleca, teoretic, cu un avantaj, fiindcă avea în față un jucător de câmp, nu un portar veritabil. Tocmai Moți a fost primul executant și l-a învins pe Arlauskis, apoi a și apărat două șuturi de la 11 metri, în fața lui Pârvulescu și ultima dată în fața lui Râpă, la a șaptea lovitură.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!