Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Ratare Penalty-uri
Gol din Penalty
    FINAL! Real învinge greu, 2-1, după ce Ludogorets a deschis scorul!
  • 90+2 | Ocazii
    STOYANOV!!! Bale șutează după un atac rapid al Realului, mingea e deviată, se duce cu boltă spre gol dar Stoyanov se întinde și respinge incredibil!
  • 87 | Cartonaşe Galbene
    Anicet vede galben pentru un fault asupra lui Ronaldo.
  • 84 | Faze meci
    Illarramendi îl trage pe Misidjan de mână, în careu, dar nu se dictează nimic.
  • 82 | Schimbări
    Iese Espinho, intră Anicet.
    Iese M. Aleksandrov, intră Misidjan.
  • 81 | Ocazii
    Marcelo îl lansează pe Benzema în careu, francezul se întoarce, scoate în spate și Kroos șutează din poziție bună, peste.
  • 77 | Goluri

GOOOOOL REAL! GOOOOOL BENZEMA! Mrcelo centrează de pe stânga, A. Alexandrov cade, Benzema rămâne singur și cu latul marchează de la 6 metri. Ludogorets - Real 1-2!

• 76 | Schimbări
    Iese Isco, intră James Rodriguez.
  • 73 | Schimbări
    Iese Modric și intră Kroos.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Sergio Ramos vede galben pentru o intrare cinică la mijlocul terenului.
  • 70 | Schimbări
    Iese Marcelinho, intră Wanderson.
  • 68 | Ocazii
    OCAZIE IMENSĂ REAL! Ronaldo șutează, Stoyanov e bătut, dar Minev apare oportun și respinge de pe linia porții.
  • 67 | Schimbări
    Iese Chicharito și intră Benzema.
  • 66 | Ocazii

Marcelinho șutează de la 22 de metri, Casillas respinge excelent.

• 64 | Cartonaşe Galbene
    Fabio Espinho vede galben pentru proteste.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Dani Abalo vede galben pentru un fault întârziat.
  • 56 | Ocazii
    OCAZIE URIAȘĂ REAL! Isco pătrunde pe stânga, centrează în fața porții, Stoyanov e depășit, dar Chicharito reia greșit din fața porții goale și trimite paralel cu linia porții.
  • 55 | Ocazii
    Espinho șutează de la distanță, Casillas respinge de sub transversală.
  • 52 | Ocazii
    FABULOS! Stoyanov respinge miraculos o minge trimisă cu capul de Bale, din interiorul careului, după o centrare a lui Isco.
    PAUZĂ!
  • 42 | Ocazii
    Isco reușește să-i trimită în careu lui Chicharito, care reia din prima, cu latul, nu foarte tare, mingea ducându-se puțin pe lângă bara porții bulgarilor.
  • 30 | Ocazii
    Dani Abalo primește mingea pe dreapta, în marginea careului, șutează la colțul lung și Casillas respinge cu dificultate.
  • 25 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL REAL! GOOOOOOL RONALDO! Ronaldo trimite tot în dreapta lui Stoyanov, care ghicește colțul, dar nu mai ajunge la balon! Ludogorets - Real 1-1!
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Moți vede galben pentru proteste.
  • 24 | Penalty-uri
    PENALTY REAL! Ronaldo cade teatral lângă Moți și se acordă lovitură de la 11 metri.
  • 22 | Faze meci
    Moți reia cu capul după un corner de pe stânga, dar trimite din poziție dificilă peste transversală.
  • 14 | Ocazii
    Ronaldo a marcat, dar golul a fost anulat eronat, portughezul fiind semnalizat greșit în off side.
  • 11 | Ratare Penalty-uri

RATARE! Stoyanov respinge șutul de la 11 metri trimis slab de Ronaldo!

• 10 | Cartonaşe Galbene
    Minev vede galben pentru faultul asupra lui Chicharito.
  • 10 | Penalty-uri

PENALTY REAL! Minev îl faultează pe Chicharito în careu.

• 7 | Goluri

GOOOOOOL LUDOGORETS! GOOOOOOOL MARCELINHO! Corner de pe stânga, Moți deviază cu capul de la colțul scurt și Marcelinho înscrie de la 2 metri, cu poarta goală. Ludogorets - Real 1-0!

• 6 | Ocazii

OCAZIE LUDOGORETS! Fază perfectă de atac a campioanei Bulgariei, cu mingea ajunsă la Marcelinho, în marginea careului. Șutul acestuia a fost respins în corner.

A început meciul. Stadionul din Sofia e arhiplin!

VIDEO Ludogorets - Real 1-2. Moți, pasă de gol! CR7, gol și penalty ratat

Real a învins pe Ludogorets la limită, după ce a fost condusă încă din minutul 6, campioana Europei fiind surprinsă la Sofia de replica adversarilor și de propria ușurință de a trata disputa. Privindu-i de sus pe elevii lui Georgi Dermendjiev, Real a avut nevoie să trimită piesele grele pe teren, în a doua repriză, pentru a rezolva meciul.

Marcelinho a deschis scorul repede, din devierea lui Moți, în minutul 6. Trei minute mai târziu Ronaldo a ratat un penalty, iar după încă trei minute i-a fost anulat eronat un gol și Ludogorets a păstrat avantajul, cu șansă. Numai că în minutul 24 arbitrul scoțian Craig Thompson a mai dictat o lovitură de la 11 metri, eronat de această dată, la o cădere a lui Ronaldo de lângă Moți.

Portughezul n-a mai greșit a doua oară și cu egalitatea refăcută madrilenii au redus iar turația. Carlo Ancelotti a trimis pe teren o formație experimentală, cu Isco, Illaramendi și Chicharito titulari, ultimul fiind șters, irosind ocazia meciului, singur cu poarta goală trimițând paralel cu linia porții, și a sfârșit înlocuit la jumătatea reprizei secunde.

A intrat Benzema și a adus victoria cu un gol simplu la care gazdele au acuzat fault în atac.

Victoria Realului ar putea fi contestată mai ales de curajul și disponibilitatea de a juca arătate de Ludogorets, o formație în care brazilienii Marcelinho și Espinho și spaniolul Dani Abalo au alergat mult și au combinat cu folos. De remarcat și așezarea tactică a formației bulgare, care a citit bine Realul, dar valoarea individoală superioară a elevilor lui Ancelotti a fost decisivă.

Fără să forțeze și fără să tremure, în ciuda scorului strâns, Real a câștigat și s-a instalat în fruntea grupei, fiind favorită clară la calificarea mai departe.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”