FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (6.04.2024)
S-a accidentat și ratează meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj! Clubul l-a trimis pe jucător la “vraciul” Marijana

• 84 | OcaziiReal Madrid
    Contraatac al gazdelor, Bale pătrunde în viteză în careu, dar șutează peste poartă
  • 83 | Faze meci

Dortmund forțează în ofensivă, însă absența lui Lewandowski cântărește extrem de greu în atac

• 70 | OcaziiReal Madrid
    Benzema pătrunde în poziție centrală, dar șutul său este reținut cu siguranță de Weidenfeller
  • 67 | Schimbări
    Schimbare Dortmund: Iese Piszczek, intră Schieber
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Dortmund: Iese Mkhitaryan, intră Hofmann
  • 61 | OcaziiReal Madrid
    Benzema este liber în careu și șutează periculos, scoate însă din nou formidabil Weidenfeller
  • 60 | OcaziiReal Madrid
    Dortmund are din nou ghinion! Mkhitaryan trage din careu, dar Pepe intervine magistral și evită un gol ca și făcut
  • 57 | Goluri
    GOOOL REAL !!! Apărarea lui Dortmund este prinsă iar pe picior greșit, Modric pasează pentru Ronaldo, care înscrie golul al treilea pentru gazde
  • 56 | Faze meci
    Plouă torențial la Madrid, în prima parte a reprizei secunde
  • 55 | OcaziiReal Madrid
    Dortmund este aproape de gol prin Mkhitaryan, care șutează pe lângă poartă din careu, după pasa oferită de Aubameyang
  • 54 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo trece foarte ușor de Hummels și pasează în fața porții pentru Benzema, însă Sokratis intervine excelent și acordă corner
  • 49 | OcaziiReal Madrid
    Replica lui Dortmund vine prin Aubameyang, care încearcă să înscrie cu un șut la colțul lung, dar trage pe lângă poartă
  • 48 | OcaziiReal Madrid
    Bale depășește apărarea oaspeților și trage periculos, însă Weidenfeller respinge
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 42 | OcaziiReal Madrid
    Aubameyang șutează puternic din afara careului, dar peste poarta lui Casillas
  • 38 | OcaziiReal Madrid
    Carvajal centrează pentru Benzema, care trimite apoi pe lângă poartă din careu, printr-o lovitură de cap
  • 36 | Faze meci
    Dortmund prinde mai mult curaj pe finalul reprizei, însă Real este extrem de sigură pe faza defensivă
  • 33 | OcaziiReal Madrid
    Dortmund scapă pe contraatac și Grosskreutz trage periculos din afara careului, însă Casillas este la post și respinge
  • 30 | OcaziiReal Madrid
    Bale bate bine o lovitură liberă, cu efect, însă Weidenfeller este din nou la post
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Kehl este avertizat
  • 27 | Goluri
    GOOOL REAL !!! Sokratis, Grosskreutz și Kehl greșesc nepermis, Isco este lăsat liber la 16 metri, iar mijlocașul marchează cu o execuție plasată
  • 25 | Faze meci
    Real a mai domolit puțin ritmul, iar în această perioadă cele două echipe își împart momentele de posesie
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Reus vede cartonașul galben pentru un fault la Coentrao
  • 14 | OcaziiReal Madrid
    Real continuă să preseze, iar Isco trage din afara careului, dar peste poartă
  • 12 | OcaziiReal Madrid
    Ronaldo bate excelent o lovitură liberă, Weidenfeller intervine însă perfect și respinge în corner
  • 8 | Faze meci
    Real domină clar meciul, Borussia fiind masată de ceva timp în propria jumătate de teren
  • 3 | Goluri
    GOOOL REAL !!! Apărarea oaspeților este surprinsă, Carvajal îi pasează lui Bale, iar jucătorul galez înțeapă balonul pe lângă Weidenfeller
  • 2 | Faze meci
    Dortmund are o posesie mai bună în debutul meciului, iar Aubameyang a avut o primă acțiune, rămasă însă fără niciun rezultat
Jurgen KloppBorussia Dortmund

VIDEO Real Madrid - Dortmund 3-0. Bale, Isco și Ronaldo i-au dus pe spanioli aproape de semifinalele UCL

Real Madrid a confirmat statutul de favorită în primul duel cu Borussia Dortmund, din sferturile UEFA Champions League. Nemții, fără 6 titulari, printre care golgheterul Lewandowski, au încasat primul gol în minutul 3: Bale a marcat din pasa lui Carvajal.

Real a continuat să atace și Cristiano Ronaldo a fost aproape de 2-0. Era prima intervenție excelentă a lui Weidenfeller. Portarul Borussiei nu a mai avut ce face în minutul 27, când echipa lui Ancelotti a punctat din nou: Isco, intrat în locul absentului de ultimă oră, Di Maria, a șutat perfect.

Weidenfeller a evitat golul trei al madrilenilor la lovitura liberă executată de Bale, dar nu a mai reușit să intervină salvator și în minutul 57. Ronaldo a ajuns la 14 goluri în actuala ediție a competiției și a egalat recordul de reușite într-un sezon din UEFA Champions League, deținut de Messi.

Peste două minute, Dortmund putea să înscrie un gol important în economia dublei manșe, dar Pepe a intervenit senzațional la șutul lui Mkhitaryan.

A urmat încă o paradă superbă a lui Weidenfeller, la execuția lui Benzema. Real Madrid s-a impus cu 3-0 în fața Borussiei Dortmund și este aproape să-și ia revanșa în fața echipei care o elimina în semifinalele ediției precedente.

Dortmund - Real este ÎN DIRECT la Digi Sport 1, marți, de la ora 21:45. Fazele video sunt pe digisport.ro și m.digisport.ro.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat