Exclusiv "O să mergi să dai cu târnăcopul". Cum a fost Marius Lăcătuș la un pas să-și rateze cariera de fotbalist
Screenshot 2024-03-27 at 22.55.24
Comunicat dur al CSA Steaua! ”Nu puteți nega realitatea. Să ia măsuri cât se poate de rapid”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90+1 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Iancu șutează periculos, Stoyanov respinge în față, dar Moți este pe fază și respinge în corner în ultimul moment
  • 88 | Goluri
    GOOOL STEAUA! Sânmărtean trimite în careu, Szukala deviază până la Chipciu, jucătorul lui Gâlcă preia și șutează plasat din careu, marcând pentru 1-0
  • 80 | Faze meciSteaua
    Chipciu pătrunde spre poartă, însă este blocat excepțional de Minev, care îl deposedează chiar în momentul șutului decisiv
  • 74 | Faze meciSteaua
    Steaua presează pe finalul meciului și caută golul care să-i asigure un avantaj minim înaintea returului de la Sofia
  • 69 | OcaziiSteaua
    Replica Stelei vine prin nou-intratul Keșeru. Acesta șutează puternic de la 18 metri, însă pe centrul porții, Stoyanov reținând fără probleme
  • 68 | OcaziiSteaua
    Corner pentru Ludogorets, Arlauskis iese greșit din poartă, iar Marcelinho reia peste poartă printr-o lovitură de cap
  • 67 | OcaziiSteaua
    Caicara șutează periculos spre poartă, Szukala se interpune însă pe traiectoria execuției și trimite în corner
  • 60 | Faze meci
    INFO: Egalitate la șuturile pe poartă: 2-2
  • 57 | Schimbări
    Schimbare Steaua: Iese Stanciu și intră Keșeru (în aplauzele generoase ale fanilor)
  • 53 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Sânmărtean are o acțiune personală, pătrunde în careu și șutează pe jos, pe lângă poarta bulgarilor
  • 50 | OcaziiSteaua
    O nouă centrare din partea dreaptă, Hamza încearcă să reia spre poartă, însă Szukala îl blochează în ultimul moment și acordă corner
  • 48 | OcaziiSteaua
    OCAZIE LUDOGORETS! Prima șansă de gol a oaspeților. Aleksandrov reia o centrare din banda dreaptă și șutează periculos la colțul scurt, însă Arlauskis deviază inspirat în corner
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 45 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Incursiune a lui Chipciu și șut frumos la colțul lung, însă Stoyanov reușește să respingă în corner
  • 38 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Adi Popa șutează puțin peste poartă de la marginea careului, după pasa lui Chipciu
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Chipciu este avertizat
  • 34 | Ratare Penalty-uri
    PENALTY RATAT STEAUA! Chipciu nu înscrie de la punctul cu var, portarul advers ghicește colțul și respinge
  • 33 | Penalty-uriSteaua
    PENALTY STEAUA! Sânmărtean cade în careu după un duel cu Minev și Felix Brych acordă 11 metri pentru gazde
  • 31 | Faze meci
    Steaua domină teritorial, în timp ce echipa lui Moți încearcă să surprindă printre contre rapide
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Caicara este avertizat pentru un fault din spate la Adi Popa. Primul cartonaș galben al meciului!
  • 20 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Contraatac al Stelei, Stanciu îi pasează lui Sânmărtean, veteranul gazdelor rămâne în poziție bună și încearcă o execuție pretențioasă, însă balonul nu prinde cadrul porții
  • 12 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Corner pentru Steaua, Szukala se înalță de lângă Moți și trimite puțin pe lângă poartă din careu, printr-o lovitură de cap
  • 7 | Faze meci
    INFO: Moți este huiduit de fiecare dată când se află în posesia balonului. Fostul dinamovist a aplaudat ironic galeria Stelei înaintea meciului, după ce a fost înjurat de ultrași
  • 4 | OcaziiSteaua
    OCAZIE STEAUA! Chipciu șutează periculos din afara careului, puțin peste poarta oaspeților
  • 3 | Faze meciSteaua
    Bulgarii încep tare meciul de la București și au o posesie mai bună, pe fondul unui joc agresiv
  • 1 | Faze meci
    INFO: Pe Arena Națională sunt prezenți în jur de 30.000 de spectatori, bulgarii fiind susținuți de 2.500 de suporteri

VIDEO Steaua - Ludogorets 1-0. Alex Chipciu a adus victoria, în minutul 88

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Steaua a luptat până în ultimele minute pentru a câştiga în faţa lui Ludogorets. Alex Chipciu a adus o victorie dramatică, printr-un gol marcat în minutul 88.

Roş-albaştrii au început cu Keşeru pe bancă şi Chipciu în atac, în locul său, iar de partea cealaltă nu au lipsit Moţi şi Hamza. Chipciu a tras primul şut spre poarta lui Stoyanov, iar apoi Sânmărtean a finalizat dezamăgitor din poziţie excelentă.

Mijlocaşul Stelei s-a revanşat în minutul 33 când s-a agăţat de Mynev şi a obţinut lovitura de la 11 metri. A executat Chipciu, care a ratat de la punctul cu var, în minutul 34. În prelungirile reprizei acelaşi Chipciu s-a aflat în faţa golului, dar Stoyanov a parat.

Bulgarii au ieşit determinaţi de la cabine și Alexandrov a nimerit bara. În minutul 68, Marcelinho nu a putut înscrie în poarta lăsată descoperită de Arlauskis, iar apoi Minev a reuşit intervenţia serii, în faţa lui Chipciu.

Intrat în repriza a doua, Claudiu Keşeru a tras puţin pe lângă poartă, din lovitură liberă. Steaua a inscris, totuși, spre finalul partidei. În minutul 88, Chipciu şi-a păstrat sângele rece şi l-a executat pe Stoyanov. Putea fi chiar 2-0 pentru campioana României, dacă Moţi nu respingea pe final, din faţa porţii goale.

Ludogorets - Steaua este ÎN DIRECT la Digi Sport 1, miercuri, 27 august, de la ora 21:45. Fazele VIDEO sunt ÎN TIMP REAL pe digisport.ro și m.digisport.ro.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...