Finalul meciului
90+2 |
Schimbare Steaua: Iese Sânmărtean, intră Filip
90+1 |
OCAZIE STEAUA! Iancu șutează periculos, Stoyanov respinge în față, dar Moți este pe fază și respinge în corner în ultimul moment
88 |
GOOOL STEAUA! Sânmărtean trimite în careu, Szukala deviază până la Chipciu, jucătorul lui Gâlcă preia și șutează plasat din careu, marcând pentru 1-0
80 |
Chipciu pătrunde spre poartă, însă este blocat excepțional de Minev, care îl deposedează chiar în momentul șutului decisiv
74 |
Steaua presează pe finalul meciului și caută golul care să-i asigure un avantaj minim înaintea returului de la Sofia
69 |
Replica Stelei vine prin nou-intratul Keșeru. Acesta șutează puternic de la 18 metri, însă pe centrul porții, Stoyanov reținând fără probleme
68 |
Corner pentru Ludogorets, Arlauskis iese greșit din poartă, iar Marcelinho reia peste poartă printr-o lovitură de cap
67 |
Caicara șutează periculos spre poartă, Szukala se interpune însă pe traiectoria execuției și trimite în corner
60 |
INFO: Egalitate la șuturile pe poartă: 2-2
57 |
Schimbare Steaua: Iese Stanciu și intră Keșeru (în aplauzele generoase ale fanilor)
53 |
OCAZIE STEAUA! Sânmărtean are o acțiune personală, pătrunde în careu și șutează pe jos, pe lângă poarta bulgarilor
50 |
O nouă centrare din partea dreaptă, Hamza încearcă să reia spre poartă, însă Szukala îl blochează în ultimul moment și acordă corner
48 |
OCAZIE LUDOGORETS! Prima șansă de gol a oaspeților. Aleksandrov reia o centrare din banda dreaptă și șutează periculos la colțul scurt, însă Arlauskis deviază inspirat în corner
46 |
Începe repriza secundă
45 |
Finalul primei reprize
45 |
OCAZIE STEAUA! Incursiune a lui Chipciu și șut frumos la colțul lung, însă Stoyanov reușește să respingă în corner
38 |
OCAZIE STEAUA! Adi Popa șutează puțin peste poartă de la marginea careului, după pasa lui Chipciu
35 |
Chipciu este avertizat
34 |
PENALTY RATAT STEAUA! Chipciu nu înscrie de la punctul cu var, portarul advers ghicește colțul și respinge
33 |
PENALTY STEAUA! Sânmărtean cade în careu după un duel cu Minev și Felix Brych acordă 11 metri pentru gazde
31 |
Steaua domină teritorial, în timp ce echipa lui Moți încearcă să surprindă printre contre rapide
27 |
Caicara este avertizat pentru un fault din spate la Adi Popa. Primul cartonaș galben al meciului!
20 |
OCAZIE STEAUA! Contraatac al Stelei, Stanciu îi pasează lui Sânmărtean, veteranul gazdelor rămâne în poziție bună și încearcă o execuție pretențioasă, însă balonul nu prinde cadrul porții
12 |
OCAZIE STEAUA! Corner pentru Steaua, Szukala se înalță de lângă Moți și trimite puțin pe lângă poartă din careu, printr-o lovitură de cap
7 |
INFO: Moți este huiduit de fiecare dată când se află în posesia balonului. Fostul dinamovist a aplaudat ironic galeria Stelei înaintea meciului, după ce a fost înjurat de ultrași
4 |
OCAZIE STEAUA! Chipciu șutează periculos din afara careului, puțin peste poarta oaspeților
3 |
Bulgarii încep tare meciul de la București și au o posesie mai bună, pe fondul unui joc agresiv
1 |
INFO: Pe Arena Națională sunt prezenți în jur de 30.000 de spectatori, bulgarii fiind susținuți de 2.500 de suporteri

VIDEO Steaua - Ludogorets 1-0. Alex Chipciu a adus victoria, în minutul 88

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Steaua a luptat până în ultimele minute pentru a câştiga în faţa lui Ludogorets. Alex Chipciu a adus o victorie dramatică, printr-un gol marcat în minutul 88.

Roş-albaştrii au început cu Keşeru pe bancă şi Chipciu în atac, în locul său, iar de partea cealaltă nu au lipsit Moţi şi Hamza. Chipciu a tras primul şut spre poarta lui Stoyanov, iar apoi Sânmărtean a finalizat dezamăgitor din poziţie excelentă.

Mijlocaşul Stelei s-a revanşat în minutul 33 când s-a agăţat de Mynev şi a obţinut lovitura de la 11 metri. A executat Chipciu, care a ratat de la punctul cu var, în minutul 34. În prelungirile reprizei acelaşi Chipciu s-a aflat în faţa golului, dar Stoyanov a parat.

Bulgarii au ieşit determinaţi de la cabine și Alexandrov a nimerit bara. În minutul 68, Marcelinho nu a putut înscrie în poarta lăsată descoperită de Arlauskis, iar apoi Minev a reuşit intervenţia serii, în faţa lui Chipciu.

Intrat în repriza a doua, Claudiu Keşeru a tras puţin pe lângă poartă, din lovitură liberă. Steaua a inscris, totuși, spre finalul partidei. În minutul 88, Chipciu şi-a păstrat sângele rece şi l-a executat pe Stoyanov. Putea fi chiar 2-0 pentru campioana României, dacă Moţi nu respingea pe final, din faţa porţii goale.

Ludogorets - Steaua este ÎN DIRECT la Digi Sport 1, miercuri, 27 august, de la ora 21:45. Fazele VIDEO sunt ÎN TIMP REAL pe digisport.ro și m.digisport.ro.