profimedia-0843415471
Umilința cu Arsenal a umplut paharul! Ce mesaj i-au transmis lui Mauricio Pochettino conducătorii lui Chelsea
Arsenal v Chelsea - Premier League - Emirates Stadium
Record negativ înregistrat de ”Albaștri” după umilința din Arsenal - Chelsea 5-0
gigi
Exclusiv Gigi Becali a intrat în direct și a dezvăluit cine îl va înlocui pe Radunovic cu Farul

• 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci la Monte Carlo! Arsenal câştigă cu 2-0, dar insuficient pentru a merge mai departe. Echipa lui Wenger părăseşte competiţia în optimile de finală pentru al cincilea an la rând.
  • 86 | Schimbări
    Ultima schimbare la monegasci. Elderson a intrat în locul lui Dirar.
  • 83 | OcaziiAS Monaco
    Ocazie uriaşă pentru oaspeţi! Giroud a trimis spre poartă din câţiva metri, dar Subasic a respins miraculos de pe linie.
  • 83 | Schimbări
    Ultima schimbare la Arsenal. Gibbs a intrat în locul lui Monreal.
  • 80 | Faze meciAS Monaco
    #Monaco nu s-a mai calificat în sferturile de finală ale UCL din sezonul 2003/04, atunci când a jucat finala, pierdută în faţa lui FC Porto.
  • 79 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL, 2-0 Arsenal! Ramsey o aduce pe Arsenal la un singur gol de o calificare istorică. Înainte de reuşita galezului, Walcott a trimis în bară.
  • 72 | Schimbări
    A doua schimbare la englezi. A ieşit Welbeck şi a intrat Walcott.
  • 69 | Schimbări
    O altă schimbare la Monaco. Bernardo Silva i-a luat locul lui Berbatov.
  • 63 | OcaziiAS Monaco
    Şansă bună pentru Ozil, care a tras tare, din prima, dar pe lângă poarta lui Subasic.
  • 63 | Schimbări
    O modificare şi la Arsenal. Coquelin i-a lăsat locul lui Ramsey.
  • 59 | Schimbări
    Prima schimbare la gazde. Ferreira-Carrasco a intrat în locul lui Martial.
  • 53 | OcaziiAS Monaco
    Ozil a executat excelent o lovitură liberă de la aproximativ 20 de metri, dar Subasic a respins superb de sub bară.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Kondogbia a primit cartonaşul galben, după un fault comis asupra lui Alexis Sanchez.
  • 47 | Faze meci
    #Monaco a tras un singur şut în prima repriză, iar acesta nu a prins spaţiul porţii. De cealaltă parte, Arsenal a avut patru şuturi pe poartă.
  • 46 | Faze meci
    #În era Champions League, doar două echipe s-au calificat după ce au pierdut meciul tur pe teren propriu - Ajax (1996) şi Inter Milano (2011). Ambele au fost învinse de Panathinaikos, respectiv Bayern Munchen cu 1-0.
    Pauză la Monte Carlo! Arsenal conduce cu 1-0, graţie golului marcat de Giroud, prima reuşită a francezului în actuala ediţie a UEFA Champions League. Totodată, a fost primul gol primit de Monaco pe teren propriu în acest sezon al competiţiei.
  • 45+1 | OcaziiAS Monaco
    Giroud, aproape de dublă. Devierea din câţiva metri a francezului, după o centrare foarte bună a lui Welbeck, a fost prinsă uşor de Subasic.
  • 45 | Faze meciAS Monaco
    #Arsenal a marcat cel puţin trei goluri în doar două dintre ultimele 21 de meciuri din deplasare în UCL. De fiecare dată, împotriva unor echipe din Turcia, Fenerbahce şi Galatasaray.
  • 42 | Cartonaşe Galbene
    Alexis Sanchez a primit cartonaşul galben, pentru simulare.
  • 38 | OcaziiAS Monaco
    Ocazie uriaşă pentru Arsenal de a face 2-0. Şutul lui Welbeck, din marginea careului, a fost deviat în corner în de Abdennour.
  • 36 | Goluri

GOOOOOOOOOOOOL, 1-0 Arsenal! Olivier Giroud deschide scorul pe Stade Louis II, cu un şut sub transversală, după ce, iniţial, Subasic reuşise să blocheze în faţa atacantului francez.

• 30 | Faze meciAS Monaco
    #Mijlocaşul portughez al gazdelor, Joao Moutinho, joacă în al 42-lea meci consecutiv în UCL, record între jucătorii aflaţi în activitate. Lusitanul a evoluat de 20 de ori pentru Sporting, de 14 ori pentru Porto şi de 8 ori pentru Monaco.
  • 14 | OcaziiAS Monaco

Arsenal trece pe lângă gol după aproape un sfert de oră de la debutul meciului. Giroud a trimis periculos cu capul din 6 metri, însă mingea a trecut pe lângă poartă.

• 10 | Faze meciAS Monaco
    #Arsene Wenger nu a câştigat niciodată în precedentele şapte meciuri împotriva lui Monaco (4 egaluri şi 3 înfrângeri). Managerul "tunarilor" a pregătit-o în trecut şi pe adversara sa din această seară.
  • 5 | Faze meciAS Monaco
    #Monaco a eliminat de fiecare dată echipele din Anglia, în ultimele trei dueluri directe - Newcastle (1996/97), Manchester United (1997/98), Chelsea (2003/04)
  • 3 | OcaziiAS Monaco
    Gazdele au prima ocazie a meciului, prin Moutinho, care a tras peste poartă din marginea careului.
Arsene WengerArsenal

VIDEO Monaco - Arsenal 0-2. "Tunarii", eliminaţi în optimi pentru al cincilea an la rând

Arsenal îşi încheie din nou în optimi parcursul în UEFA Champions League. Învinsă în tur de AS Monaco cu 3-1, echipa lui Arsene Wenger s-a impus cu 2-0 pe Stade Luis II, însă a ratat calificarea din cauza golurilor marcate de monegasci la Londra.

Monaco a avut prima şansă a partidei, după patru minute de joc. Berbatov a întors foarte bine pentru Moutinho, însă portughezul a şutat peste.

Arsenal a răspuns prin Giroud, care a reluat cu capul puţin pe lângă, după o centrare a lui Bellerin.

"Tunarii" au deschis scorul cu zece minute înainte de pauză. Subasic a reuşit să apere şutul iniţial al lui Giroud, însă atacantul francez a revenit şi a înscris cu un şut sub bară.

Două minute mai târziu, Welbeck putea marca al doilea gol al londonezilor, însă Abdennour a respins din faţa porţii goale-

Arsenal a reluat asediul la poarta lui Subasic în repriza secundă. Ozil, din lovitură liberă, a fost aproape de a marca al doilea gol al serii, însă portarul croat a intervenit spectaculos.

Introdus în repriza a doua, Ferreira-Carrasco a avut cea mai mare şansă de gol a monegascilor, dat şutul său din unghi a fost blocat de Ospina.

Oaspeţii au marcat al doilea gol al serii cu 11 minute înainte de final. Wallcot a tras în bară, iar mingea ajuns la Ramsey, care a majorat diferenţa cu un şut la colţul lung.

Putea fi 3-0 – scor de calificare – pentru Arsenal, dar Subasic l-a blocat incredibil pe Giroud în minutul 84.

S-a terminat 2-0 pentru Arsenal, însă londonezii ratează calificarea din cauza celor trei goluri încasate pe teren propriu. Echipa lui Wenger se opreşte astfel în optimi pentru al cincilea sezon consecutiv.

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar