FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-PETROLUL PLOIESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (1.04.2024)
Reacția lui Grozav după ce s-a stat 9 minute înainte să se dea penalty în min. 90+13: ”Credeam că n-o să mai dea”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - UTA ARAD, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Câți copii o vor susține pe Dinamo în meciul cu Petrolul Ploiești
lunin
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

ACS PoliACS Poli
1 - 0
PetrolulPetrolul
09.09.2015, ora 19:00
ACS Poli ACS Poli
Petrolul Petrolul
    FINAL. ACS POLI TIMIȘOARA s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii după 1-0 cu Petrolul.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    ELEK. Arbitrul a considerat că atacantul a simulat un penalty după un duel cu Genev
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    PECANHA pentru proteste. Portarul a cerut un ofsaid la faza golului.
  • 68 | Goluri
    GOOOOOL POLI TIMIȘOARA: 1-0, ELEK. Golgheterul bănățenilor a trimis în poartă, după o fază care l-a avut protagonist ăe nou-intratul Hernandez. Acesta a reluat spre poartă, dintr-un unghi dificil, Pecanha a respins în lateral dar fundașii ”găzarilor” n-au avut reacție.
  • 66 | Faze meciACS Poli
    Moussa a reluat cu capul, pe spate, o centrare a lui Varga, din lovitură liberă, dar mingea s-a dus pe lângă stâlpul din stânga porții lui John Goossens
  • 64 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE LA POLI. A ieșit Goga, a intrat CURTEAN
  • 57 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE LA POLI. A ieșit Zicu, a intrat HERNANDEZ
  • 57 | Faze meciACS Poli
    Bărbuț a plecat excelent din spatele fundașilor de la Petrolul, a rămas singur cu Pecanha, în careul oaspeților, dar nu a fost decis și i-a permis portarului să rețină.
  • 55 | OcaziiACS Poli
    PLOIEȘTENII PUTEAU PRIMI PENALTI! Moussa a fost împins de Cânu cu mâna stângă, dar arbitrul nu a văzut nimic și a lăsat faza să continue.
    A început repriza a doua
    PAUZĂ
  • 43 | OcaziiACS Poli
    OCAZIE PETROLUL! Marinescu a șutat din afara careului, mingea a fost deviată de Cânu, periculos pentru propria-i poartă, dar Kirschstein cu un reflex uluitor a respins în corner.
  • 42 | Faze meciACS Poli
    Ropotan a șutat, de la peste 25 de metri, peste transversala porții lui Pecanha.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    BELU pentru un fault asupra lui Zoubir
  • 34 | OcaziiACS Poli
    OCAZIE POLI! Belu a recuperat un balon aproape de linia de margine, a trecut elegant de Faugh-Porret și de Varga, a intrat în careu după care a căutat vinclul de la colțul lung, dar mingea a trecut puțin peste transversală.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    ROPOTAN pentru un fault din spate asupra lui Goga
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    VARGA pentru un fault asupra lui Goga
  • 17 | OcaziiACS Poli
    OCAZIE PETROLUL. Moussa i-a pasat foarte bine lui Zoubir, acesta l-a deschis în careu, pe dreapta, pe Andrei Petelu, dar mijlocașul a întârziat puțin șutul, astfel că portarul bănățenilor a avut timp să iasă din poartă, să închidă unghiul și să respingă în corner.
  • 12 | OcaziiACS Poli
    OCAZIE PETROLUL! Faza a plecat de la Peteleu, care a plecat, umăr la umăr, cu Popescu, fundașul stânga i-a luat fața ploieșteanului, dar apoi acesta a lăsat mingea în ideea că aceasta va fi preluată și degajată de Cânu, aflat în zonă. Moussa a profitat de eroare lui Cânu și a șutat direct la poartă, pe colțul scurt, dar mingea s-a dus în plasa laterală.
  • 8 | Faze meciACS Poli
    Portarul bănățenilor, Kirschsteinși-a schimbat mănușile, nefiind deloc mulțumit de ”priza” pe care o avea cu perechea folosită din startul meciului.
  • 5 | Faze meciACS Poli
    Zicu a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, cu efect, prin dreapta zidului, dar Pecanha nu a putut fi învins.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Petrolul.
Eusebiu TudorPetrolul

VIDEO Poli - Petrolul 1-0. Bănățenii, în sferturile Cupei Ligii. Ploieștenii au cerut ofsaid la gol și un penalty!

Poli Timișoara a ajuns în sferturile Cupei Ligii, dar Petrolul a fost echipa cu ocaziile la Timişoara.

Primul pe lista ratărilor a fost Moussa, care a profitat de o nesincronizare în defensiva bănăţenilor, însă a tras în plasa laterală (12). A urmat şansa lui Peteleu, blocat de portarul advers (17).

Replica lui Poli a venit de la Belu, care a trecut uşor de Faugh-Porret, iar Varga a tras peste (34). Repriza s-a încheiat după reflexul lui Kirschstein, care a scos şutul lui Marinescu, deviat de Cânu.

În repriza a doua golul din minutul 68 a făcut diferenţa. Pecanha a respins şutul lui Hernandez, iar Elek a marcat, deşi se afla în ofsaid la execuţia spaniolului.

”Suntem mai uniți cu toții, mai atenți la anumite faze care în trecut ne-au costat. Cred că s-au reglat greșelile personale și nu mai luăm goluri”, a spus Robert Elek, autorul golului.

”S-a schimbat și antrenorul, din păcate a rămas aceeași meteahnă a noastră pentru că așa cum am spus, la fiecare meci avem ocazii clare, nu reușim și suntem taxați la puținele ocazii ale adversarilor”, a spus și Alexandru Benga, de la Petrolul.

A fost a doua victorie la rând în toate competiţiile pentru Timişoara, care s-a calificat în sferturile Cupei Ligii.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

• 12:00 Stirile Digi Sport
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”