Cartonaşe Roşii
  • 90+6 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 90+1 | Goluri
    GOOOOOOL CONCORDIA!!!!! GOOOOOOL PURECE!!!! Mijlocaşul gazdelor driblează scurt în careu şi şutează fără nicio şansă pentru Pleşca.
  • 85 | Schimbări
    Dimitrov intră în locul lui Hadnagy.
  • 81 | Goluri
    GOOOOOOL CONCORDIA!!!! GOOOOOL RĂDUCANU!!!! Gazdele s-au desprind după un contraatac în care Lazăr i-a pasat perfect lui Răducanu în faţa porţii şi acesta a înscris fără probleme.
  • 80 | Schimbări
    Grădinaru intră în locul lui Serediuc.
  • 75 | OcaziiConcordia
    Bucurică ratează şi el desprinderea: şutează din unghi de la 8 metri, dar Pleşca respinge din nou.
  • 67 | OcaziiConcordia
    Purece primeşte o minge la 14 metri, în poziţie centrală, şutează în forţă, dar Pleşca respinge.
  • 67 | Schimbări
    Răducanu intră în locul lui Pena.
  • 59 | Cartonaşe Roşii
    Costin este eliminat după un fault făcut în postură de ultim apărător.
  • 56 | OcaziiConcordia
    Roşu primeşte o minge la limita careului şi şutează puternic la colţul scurt, dar Matache e la post şi respinge în corner.
  • 52 | Schimbări
    Raul Costin intră în locul lui Miron. Fundaşul oaspeţilor s-a accidentat şi a acuzat dureri la spate, după un duel cu Pena şi a avut nevoie de intervenţia ambulanţei pentru a fi transportat de pe gazon.
    A început actul secund.
    Roşu intră în locul lui Neziri.
    Pană intră în locul lui Cristescu.
    S-a terminat prima repriză.
  • 33 | Cartonaşe Galbene
    Giugiu vede primul cartonaș galben al partidei pentru un fault la mijlocul terenul
  • 26 | Ocazii
    Prima oportunitate importantă de a marca pentru oaspeți. Ivanovici a trimis o centrare din flancul stâng și Bordeianu a reluat din prima către colțul lung, dar balonul a trecut pe lângă bara porții lui Matache
  • 10 | Faze meci
    Popovici șutează din interiorul careului către colțul scurt dar mingea nu prinde cadrul porții
  • 1 | Goluri
    GOOOOOL CONCORDIA! Început excelent de partidă pentru gazde care deschid scorul în primele 20 de secunde. Cristescu a trimis cu capul către colțul lung o minge venită dintr-o centrare de pe partea dreapta a ofensivei ilfovene
Leo GrozavuFC Botoșani

VIDEO Chiajna-Botoșani 3-0. Ilfovenii s-au calificat în sferturile Cupei Ligii! Gol în secunda 16

La primul meci de la instalarea lui Cornel Ţălnar, Concordia Chiajna a reuşit cel mai rapid gol al sezonului - în secunda 16, Marian Cristescu a deschis scorul împotriva celor de la FC Botoşani.

Imediat dupa pauză, Miron de la oaspeţi a fost scos cu ambulanţa de pe teren: s-a lovit la spate într-un duel cu Pleşca. Moldovenii au replicat târziu, cu şutul lui Roşu scos de portarul advers. Intrat pe teren de 7 minute, Raul Costin a fost eliminat direct de arbitrul Mladinovici. A comis fault din postură de ultim apărător la Vali Lazăr.

Mijlocaşul împrumutat de la Dinamo şi-a mai ajutat încă o dată echipa cu 10 minute înainte de final - i-a pasat decisiv puştiului Robert Răducanu, care a marcat primul gol la seniori la 4 zile după ce a împlinit 19 ani.

S-a terminat Concordia - FC Botoşani 3-0 după golul căpitanului Purece din prelungiri şi Chiajna s-a calificat în sferturile Cupei Ligii.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!