DigiSport Special / Fotbal European / Fotbal Club / Saptamana de handbal

Ştiri Cupa Romaniei

Cupa Romaniei

Hagi: ”Nu mai contează meciul, când un copil pățește așa ceva. Bancu, să fii puternic!”

Hagi: ”Nu mai contează meciul, când un copil pățește așa ceva. Bancu, să fii puternic!” Gică Hagi, managerul tehnic al celor de la FC Viitorul, a fost extrem de trist la finalul partidei din Bănie, câștigată de CSU Craiova, scor

Șeroni, răvășit de accidentarea lui Bancu: ”Am urmărit mingea, am atins-o, nu știu cum s-a întâmplat!”

Șeroni, răvășit de accidentarea lui Bancu: ”Am urmărit mingea, am atins-o, nu știu cum s-a întâmplat!” Fotbalistul celor de la FC Viitorul a rămas fără cuvinte după ce a realizat gravitatea accidentării lui Nicușor Bancu. Fatidicul minut 96 din prima repriză

FOTO Accidentare horror la ultimul meci pe ”Ion Oblemenco”. Bancu, dus de urgență la spital!

FOTO Accidentare horror la ultimul meci pe ”Ion Oblemenco”. Bancu, dus de urgență la spital! Bancu a avut parte de o accidentare gravă la meciul dintre CS U Craiova și FC Viitorul (2-1, DETALII AICI). În prima repriză a prelungirilor,

CSU Craiova - Viitorul 2-1. Mateiu a adus golul decisiv în min. 112! Oaspeții au terminat meciul în nouă jucători

CSU Craiova - Viitorul 2-1. Mateiu a adus golul decisiv în min. 112! Oaspeții au terminat meciul în nouă jucători CSU Craiova s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei României. A trecut de Viitorul cu 2-1, într-un meci în care oaspeții au avut doi jucători

46 de fani ai Petrolului, interziși la meciul de Cupă de la Botoșani. Partida e joi, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

46 de fani ai Petrolului, interziși la meciul de Cupă de la Botoșani. Partida e joi, ÎN DIRECT la Digi Sport 1 Zeci de suporteri ai formaţiei Petrolului au interdicţie de a asista la partida din Cupa României care se desfăşoară, joi, pe Stadionul Municipal din Botoşani,

Omul care a calificat Steaua, la Iași, sărbătorește eliminarea lui Dinamo: ”Mă bucură orice eșec al lor!”

Omul care a calificat Steaua, la Iași, sărbătorește eliminarea lui Dinamo: ”Mă bucură orice eșec al lor!” Jucătorul stelist Nicuşor Stanciu a declarat, marţi seară, după victoria cu CSMS Iaşi, scor 1-0, că se bucură pentru orice eşec al rivalilor de la

VIDEO

VIDEO Barça-Espanyol 1-1 (4-2 d.l.d.). Trupa blaugrana a câştigat Supercupa Cataloniei VIDEO Barça-Espanyol 1-1 (4-2 d.l.d.). Trupa blaugrana a câştigat Supercupa Cataloniei

VIDEO Autogolul anului vine din Grecia. Execuția fundașului i-a surprins pe toți VIDEO Autogolul anului vine din Grecia. Execuția fundașului i-a surprins pe toți

VIDEO Cornella - Real Madrid 1-4. Deținătoarea Cupei a făcut spectacol și are 9 victorii consecutive VIDEO Cornella - Real Madrid 1-4. Deținătoarea Cupei a făcut spectacol și are 9 victorii consecutive

VIDEO Real Madrid și-a egalat recordul de victorii consecutive în Cupa Regelui VIDEO Real Madrid și-a egalat recordul de victorii consecutive în Cupa Regelui

VIDEO Un electrician i-a dat gol lui Real! ”Galacticii” au primit tot atâtea goluri în Cupă cât în ediția trecută VIDEO Un electrician i-a dat gol lui Real! ”Galacticii” au primit tot atâtea goluri în Cupă cât în ediția trecută

VIDEO Prima ”dublă” din cariera lui Varane! Francezul a marcat în Cupă 5 din cele 6 goluri ale sale la Real VIDEO Prima ”dublă” din cariera lui Varane! Francezul a marcat în Cupă 5 din cele 6 goluri ale sale la Real

VIDEO Ribery, atacat de un fan! Francezul a fost lovit cu un fular în Hamburg-Bayern VIDEO Ribery, atacat de un fan! Francezul a fost lovit cu un fular în Hamburg-Bayern

VIDEO Victorie muncită pentru Federer în primul meci de la Paris. Rezultatele zilei VIDEO Victorie muncită pentru Federer în primul meci de la Paris. Rezultatele zilei

VIDEO Man. City - Newcastle 0-2. Deținătoarea Cupei Ligii, eliminată în optimi VIDEO Man. City - Newcastle 0-2. Deținătoarea Cupei Ligii, eliminată în optimi

VIDEO Genoa - Juventus 1-0. Campioana, primul eșec al stagiunii la chiar ultima fază VIDEO Genoa - Juventus 1-0. Campioana, primul eșec al stagiunii la chiar ultima fază

VIDEO Radnicki - CSM DIGI Oradea 13-8, în turul play-off-ului Ligii Campionilor VIDEO Radnicki - CSM DIGI Oradea 13-8, în turul play-off-ului Ligii Campionilor

VIDEO România-Kosovo 36-24. Debut cu dreptul în calificările pentru Euro 2018 VIDEO România-Kosovo 36-24. Debut cu dreptul în calificările pentru Euro 2018

VIDEO Banvit - CSU Ploiesti 81-66. Prima înfrângere a prahovenilor în Eurocup VIDEO Banvit - CSU Ploiesti 81-66. Prima înfrângere a prahovenilor în Eurocup

VIDEO Dinamo Kiev, la fel ca Steaua! Ucrainenii s-au calificat în sferturile Cupei cu un gol în ultimul minut VIDEO Dinamo Kiev, la fel ca Steaua! Ucrainenii s-au calificat în sferturile Cupei cu un gol în ultimul minut

VIDEO Mario Balotelli a marcat primul său gol într-o competiție internă la Liverpool, după 9 meciuri! VIDEO Mario Balotelli a marcat primul său gol într-o competiție internă la Liverpool, după 9 meciuri!

VIDEO Gael Monfils, cel mai spectaculos jucător, în a doua zi la Mastersul de la Paris VIDEO Gael Monfils, cel mai spectaculos jucător, în a doua zi la Mastersul de la Paris

VIDEO Sassuolo-Empoli 3-1. Patru goluri, patru bare și un penalty ratat VIDEO Sassuolo-Empoli 3-1. Patru goluri, patru bare și un penalty ratat

VIDEO Shrewsbury-Chelsea 1-2. Echipa lui Mourinho s-a calificat cu emoții VIDEO Shrewsbury-Chelsea 1-2. Echipa lui Mourinho s-a calificat cu emoții

VIDEO Corona Braşov - HSC Csikszereda 3-1. Ardelenilor nu le-a purtat ghinion 13 VIDEO Corona Braşov - HSC Csikszereda 3-1. Ardelenilor nu le-a purtat ghinion 13

VIDEO Astra – Petrolul 0-0. Budescu a trimis în bară, direct din corner. Protasov, fără victorie cu giurgiuvenii VIDEO Astra – Petrolul 0-0. Budescu a trimis în bară, direct din corner. Protasov, fără victorie cu giurgiuvenii

VIDEO Specialiştii revenirilor! Contra Barçei, Real a întors pentru a treia oară scorul în acest sezon VIDEO Specialiştii revenirilor! Contra Barçei, Real a întors pentru a treia oară scorul în acest sezon

VIDEO Sevilla-Villarreal 2-1. Final dramatic: toate golurile s-au marcat după minutul 80! VIDEO Sevilla-Villarreal 2-1. Final dramatic: toate golurile s-au marcat după minutul 80!

VIDEO Torres a vrut să dea gol ca Ibrahimovic, dar a trimis dezamăgitor VIDEO Torres a vrut să dea gol ca Ibrahimovic, dar a trimis dezamăgitor

VIDEO Malaga – Rayo Vallecano 4-0. Gazdele, la cea de-a treia victorie consecutivă VIDEO Malaga – Rayo Vallecano 4-0. Gazdele, la cea de-a treia victorie consecutivă

VIDEO Getafe - Atletico 0-1. Mario Mandzukic a adus victoria campioanei Spaniei VIDEO Getafe - Atletico 0-1. Mario Mandzukic a adus victoria campioanei Spaniei

VIDEO ASA Târgu Mureș - Steaua 1-0. A doua înfrângere a roș-albaștrilor după un meci horror. Doi eliminați! VIDEO ASA Târgu Mureș - Steaua 1-0. A doua înfrângere a roș-albaștrilor după un meci horror. Doi eliminați!

VIDEO Guingamp - Nice 2-7. Scorul sezonului în Ligue 1! Eduardo a marcat de cinci ori VIDEO Guingamp - Nice 2-7. Scorul sezonului în Ligue 1! Eduardo a marcat de cinci ori

VIDEO Lyon - Marseille 1-0. Gourcuff a înscris și gazdele au urcat pe podium în Franța VIDEO Lyon - Marseille 1-0. Gourcuff a înscris și gazdele au urcat pe podium în Franța

VIDEO United - Chelsea 1-1. Van Persie a adus egalarea la ultima fază! Ivanovic, eliminat VIDEO United - Chelsea 1-1. Van Persie a adus egalarea la ultima fază! Ivanovic, eliminat

VIDEO Milan - Fiorentina 1-1. Echipa lui Inzaghi, la 7 puncte în spatele lui Juventus VIDEO Milan - Fiorentina 1-1. Echipa lui Inzaghi, la 7 puncte în spatele lui Juventus

VIDEO Cesena - Inter 0-1. Icardi a adus prima victoria a milanezilor după trei etape VIDEO Cesena - Inter 0-1. Icardi a adus prima victoria a milanezilor după trei etape

VIDEO Juventus - Palermo 2-0. Llorente, la primul gol al sezonului pentru torinezi VIDEO Juventus - Palermo 2-0. Llorente, la primul gol al sezonului pentru torinezi

VIDEO Savehof - Gyor 21-38. Deținătoarea trofeului Ligii Campionilor - punctaj maxim VIDEO Savehof - Gyor 21-38. Deținătoarea trofeului Ligii Campionilor - punctaj maxim

VIDEO CSM București - HCM Roman 23-20. Echipa lui Mette Klit a ajuns pe podium VIDEO CSM București - HCM Roman 23-20. Echipa lui Mette Klit a ajuns pe podium

VIDEO Victorie Marquez la Sepang! Două recorduri într-un weekend pentru campion VIDEO Victorie Marquez la Sepang! Două recorduri într-un weekend pentru campion

VIDEO Cele mai frumoase puncte din finala Turneului Campioanelor, ediția 2014 VIDEO Cele mai frumoase puncte din finala Turneului Campioanelor, ediția 2014

VIDEO Simona Halep - Serena Williams 3-6, 0-6! Ce revanșă pentru Serena la Singapore! VIDEO Simona Halep - Serena Williams 3-6, 0-6! Ce revanșă pentru Serena la Singapore!

VIDEO CSU Sibiu - CSM Oradea 86-84. Johnson, coș decisiv în ultimele secunde VIDEO CSU Sibiu - CSM Oradea 86-84. Johnson, coș decisiv în ultimele secunde

VIDEO Dinamo - Steaua 3-0. Roș-albaștrii n-au câștigat niciun set de la promovare VIDEO Dinamo - Steaua 3-0. Roș-albaștrii n-au câștigat niciun set de la promovare

VIDEO Real - Barcelona 3-1. Madrilenii au revenit și sunt la un punct în spatele catalanilor VIDEO Real - Barcelona 3-1. Madrilenii au revenit și sunt la un punct în spatele catalanilor

VIDEO Faza care a dinamitat derby-ul, hențul lui Pique, la 1-0: "Nu a fost intenționat!" VIDEO Faza care a dinamitat derby-ul, hențul lui Pique, la 1-0: "Nu a fost intenționat!"

VIDEO Benzema putea obține un penalty, dar a ales să continue faza și a tras în bară! VIDEO Benzema putea obține un penalty, dar a ales să continue faza și a tras în bară!

VIDEO Valencia - Elche 3-1. Piatti a contribuit decisiv la golurile gazdelor, din cornere VIDEO Valencia - Elche 3-1. Piatti a contribuit decisiv la golurile gazdelor, din cornere

VIDEO Botoșani - Rapid 3-0. Gazdele urcă pe locul 4! VIDEO Botoșani - Rapid 3-0. Gazdele urcă pe locul 4!

VIDEO Deportivo-Valencia 3-0. Prima înfrângere a sezonului pentru ”lilieci”. Succes istoric pentru gazde VIDEO Deportivo-Valencia 3-0. Prima înfrângere a sezonului pentru ”lilieci”. Succes istoric pentru gazde

TOP STIRI

BLOGURI

Alexandru Ghiurcau Alexandru Ghiurcau Când vrei un selecţioner şi primeşti patru De ceva timp încoace trăiam cu senzaţia că toate conferinţele de presă ale noului preşedinte FRF sunt desprinse dintr-un teatru absurd, în care poanta ne scapă la final. Domnul Burleanu

Dan Filoti Dan Filoti Aşteptându-l pe Bourceanu Steaua, victima arbitrajelor. Am ajuns s-o trăim şi pe asta. „Nu credeam să ni se întâmple aşa ceva în 2014”, se lamenta cineva din anturajul lor. Păi înainte de '89,

Andrei Niculescu Andrei Niculescu FRF și țara în care mereu se poate și mai rău Cred că știți cu toții foarte bine expresia ”mai rău de atât nu se poate”. Și cred că mulți dintre noi, după ce o rostim, conștientizăm într-un viitor mai mult

George Dobre George Dobre Renașterea Valenciei Cinci victorii. Două remize. 17 goluri marcate și doar 4 primite. Bilanțul Valenciei după 7 etape arată extraordinar. E adevărat, nu a înfruntat încă pe Real Madrid și Barcelona. Dar

Ionut Angheluta Ionut Angheluta Eşec european Steaua şi Astra au pierdut clar împotriva unor adversari care au arătat un fotbal mai bun, în timp ce la Londra, Vlad Chiricheş continuă să traverseze o pasă proastă în

Bogdan Socol Bogdan Socol Transferuri tardive O vorbă din popor spune că înţeleptul îşi face iarna car şi vara, sanie, dar şi că neînţeleptul pune boii înaintea cailor! Cam asta a fost strategia Stelei înaintea play-off-ului

Dan Stefanescu Dan Stefanescu Efectul Inzaghi În 10 secunde, Milan şi-a dezvăluit intenţiile pentru noul sezon. În perioada foarte scurtă trecută de la recuperarea lui Bonera, până la golul lui Honda, am văzut ce îşi doreşte