• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

UPDATE 22:35: După alte 14 minute, Drăguș a adus din nou egalarea (2-2), cu o execuție minunată, cu călcâiul.

VIDEO CU GOLUL LUI DRĂGUȘ

VIDEO Botoșani - Viitorul. Minutul 64 al partidei a adus unul dintre cele mai frumoase goluri înscrise în această ediție a Cupei României.

Cristian Gavra a primit o minge la marginea careului, a făcut un stop și a șutat de pe loc. A fost o execuție lobată care s-a oprit aproape de vinclul porții lui Eduard Pap. A fost golul de 1-1.

Execuția l-a făcut și pe Hagi să aibă o reacție pe măsură! A dat din cap ca să le arate tuturor că a apreciat execuția care a semănat cu cele cu care ”Regele” își ridica fanii în picioare.