• La Liga, etapa 13: Real Madrid - Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 17:15) şi Valencia - Barcelona (duminică, Digi Sport 2, ora 21:45)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 19-a: Botoşani - Craiova (vineri, 20:45, Digi Sport 1) şi Astra - FCSB (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Săptămâna viitoare, pe 12 și 13 septembrie, nu se joacă doar primele meciuri din grupele Ligii Campionilor, ci și meciurile din turul al 3-lea al Cupei României, competiție transmisă pe canalele Digi Sport.

Federația Română de Fotbal a publicat, miercuri, programul partidelor din această fază, în care participă cele 29 de echipe care au câștigat meciurile din turul al doilea, 5 formații din Liga 3 și două din eșalonul secund: Știința Miroslava și Ripensia Timișoara.

Și-au aflat adversarele și Petrolul și Universitatea Cluj. Ploieștenii, care în turul precedent a eliminat-o pe Urban Titu, vor întâlni Flacăra Moreni, marți, 12 septembrie, de la ora 16:30, pe Stadionul Ilie Oană din Ploiești.

Calificată fără joc în această fază, Universitatea Cluj va întâlni o altă echipă din Liga a 3-a: ACS Fotbal Comuna Recea, din județul Maramureș, într-un meci programat miercuri, 13 septembrie, la ora 16:30.

Marți, 12 septembrie 2017, ora 16:30

CS Aerostar Bacău - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
AFCM Alexandria - ACS Viitorul Domnești
ACSO Filiași - CS Sporting Roșiori
ACS Petrolul 52 - CSM Flacăra Moreni
ACS Șirineasa - CS Atletic Bradu
CNS Cetate Deva - CSM Școlar Reșița
CS Șoimii Lipova - CS Național Sebiș
ACS Performanța Ighiu - ACF Metalurgistul Cugir 1939

Miercuri, 13 septembrie 2017, ora 16:30

CSM Roman - CS Știința Miroslava
ACS Olimpic Cetate Râșnov - AFC Hărman
CSM Focșani 2007 - CSM Râmnicu Sărat
AS Zimbrul Slobozia Conachi - CS Sporting Liești
ACS FC Delta Dobrogea Tulcea - AFC Unirea 04 Slobozia
FC Agricola Borcea - ACS Înainte Modelu
AS Voința Biled - AFC Ripensia Timișoara
AFC Unirea Alba Iulia - ACS Industria Galda
AS Unirea Cristuru Secuiesc - CS Sănătatea Servicii Publice Cluj
AS FC Universitatea Cluj - ACS Fotbal Comuna Recea

Programul fazelor Cupei României:

Faza a 4-a: 3-4 octombrie 2017
16-imi de finală: 25 octombrie 2017
Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
Sferturi de finală: 28 februarie 2018
Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
Semifinale (retur): 9 mai 2018
Finala: 27 mai 2018