Conducerea celor de la Foresta Suceava ”s-a dat peste cap”, astfel că meciul cu Steaua, din faza ”16”-imilor Cupei României, se va disputa în nocturnă, de la ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Montarea instalației de nocturnă a fost definitivată miercuri seara, cu puțin timp înainte de startul antrenamentului oficial al celor de la Foresta, derulat de la ora de start a partidei.

În momentul în care elevii lui Cristi Popovici au intrat pe teren, aceștia au avut surpriza să constate că în tribune se afla un grup de fani. Aceștia i-au aplaudat pe jucători, după care au scandat minute în șir: ”Foresta bate pe Steaua, Foresta bate pe Steaua!”

În același timp, ultrașii au desfășurat un adevărat spectacol pirotehnic, cu torțe și fumigene, care i-au emoționat pe fotbaliști.

 

De altfel, interesul sucevenilor pentru acest meci este imens, mai ales că nu toate locurile din stadion sunt disponibile, din motive ce țin de ISU. Toate cele 6.000 de tichete au fost epuizate, dar cine mai dorește totuși un bilet poate apela la ”serviciile” bișnițarilor. Cu doar câteva ore înainte de startul partidei, un bilet a ajuns să coste între 100 și 150 de lei, asta în condițiile în care la case prețurile au variat între 30 și 50 de lei.

Programul și Rezultatele meciurilor din ”16”-imile Cupei României

Azi, joi, 27 octombrie

CS Afumaţi (L2) - FC Botoşani (ora 14:30) 

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (L3) - Astra Giurgiu (16:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1)

CS Baloteşti (L2) - FC Viitorul Constanţa (18:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1)

Foresta Suceava (L2) - Steaua (21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1)


Miercuri, 26 octombrie

Dinamo II (L3) - Dinamo 1-2
Au marcat: Tîrcoveanu 65 / Groza 55-autogol, P. Petre 79

Chindia Târgovişte (L2) - ACS Poli Timişoara 0-2
A marcat: Doman 30, 54

 

Unirea Tărlungeni (L2) - ASA TÂRGU MUREŞ 0-5
Au marcat: Ciprian Rus 9, 51, 65, Al. Ioniţă I 41, Deaconu 57

CSN Cetate Deva (L3) - GAZ METAN MEDIAŞ 1-7
Au marcat: Tecsi 21 / Bic 42, 57, Cr. Danci 45, Axente 52, 59, Al. Zaharia 79, Buziuc 86

Academica Clinceni (L2) - FC VOLUNTARI 1-5
Au marcat: C. Gheorghe (min.17) - Ad. Bălan (min.15, min.32), Cernat (min.21), G. Deac (min.63, min.71)

DACIA UNIREA BRĂILA (L2) - Concordia Chiajna 1-0
A marcat: C.Neagu 31 - penalty

Olimpia 2010 Satu Mare (L2) - CS MIOVENI (L2) 1-3
Au marcat: Luduşan 87 / Alin Popa 46, Ayza 59, Rădescu 68

Metalurgistul Cugir (L3) - CSM POLI IAŞI 0-2
Au marcat: Frăsinescu 52, Andrei Cristea 62.


Marți, 25 octombrie

CSM Rm. Vâlcea (L2) - CFR CLUJ 0-1
A marcat: Omrani 11.
Eliminați: C. Ene 70 și Omrani 90 (ambii de la CFR Cluj)

 

Metalosport Galaţi (L3) - LUCEAFĂRUL ORADEA (L2) 0-1
A marcat: 
Arnăutu 65

ASU Poli Timişoara (L2) - PANDURII TÂRGU JIU 0-3 
Au marcat: V. Alexandru 39, Obodo 47-penalty, Bunoza 90.

 

Sepsi OSK Sf. Gheorghe (L2) - CS U CRAIOVA 0-1 
A marcat: A. Ivan 100.
Eliminat: Ene 117