Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30
"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid
profimedia-0859819437
România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FCSB, SUPERLIGA SUPERBET (9.03.2024)

• 90+2 | Final repriza 2
    Fluier final. România - Beroe Stara Zagora 2-1, în ultimul meci amical al cantonamentului selecționatei divizionare.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ivanov, după un fault asupra lui Florin Tănase.
  • 81 | Faze meciRomânia
    Reluare frumoasă, acrobatică a lui Florin Tănase, din interiorul careului, dar un apărător advers se pune în calea șutului său și reușește să blocheze.
  • 80 | Schimbări
    Schimbare la România: iese Ropotan și intră Nedelcearu.
  • 75 | Faze meciRomânia
    Ratare imensă a României! Hora a pătruns pe stânga, a intrat în careu și i-a socs la șut lui Florin Tănase, în centrul suprafeței de pedeapsă, dar acesta a ratat total execuția și a trimis foarte de parte de poartă.
  • 68 | Goluri
    GOOOOL România! Ioan Hora aduce selecționata divizionară pentru prima dată în avantaj în această seară, cu un golmarcat din apropiere.
  • 65 | OcaziiRomânia
    Din nou pericol la poarta bulgarilor! Cristian Săpunaru a reluat periculos cu capul o centrare venită dintr-un corner de pe stânga, dar nu a reușit să trimită îndeajuns de tare și portarul a reușit să prindă.
  • 61 | Schimbări
    O nouă înlocuire la naționala noastră: iese Răduț și intră Romario Benzar.
  • 62 | Schimbări
    Încă o modificare la tricolori: iese Mateiu și intră Dragoș Nedelcu
    Schimbare la România: iese Alibec și intră Dorin Rotariu.
  • 53 | Faze meciRomânia
    România începe bine și această repriză. Are inițiativa și bulgarii ajung în jumătatea de teren a tricolorilor doar prin contraatacuri.
  • 47 | Faze meciRomânia
    Florin Tănase primește mingea în dreapta, pătrunde în careu și șutează cu stângul, pe jos, dar portarul advers prinde fără probleme.
    Încă o modificare la tricolori: iese Andrei Ivan și intră Ioan Hora.
    Schimbare la România: iese Păun și intră Florin Tănase.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză în Antalya, la meciul dintre România și Beroe Stara Zagora.
  • 43 | Faze meci
    Joc echilibrat pe acest final de repriză.
  • 35 | Goluri
    GOOOOL România! Denis Alibec egalează cu un șut frumos, din careu, după ce a primit o pasă foarte utilă din partea lui Răduț.
  • 31 | Goluri
    GOOOOL Beroe! Delev a deschis scorul la prima fază periculoasă a bulgarilor. Atacantul a scăpat singur cu Găman, pe centru, l-a driblat și a finalizat cu un șut pe lângă portarul Buzbuchi.
  • 29 | Faze meciRomânia
    Enache a urcat bine pe dreapta, în viteză și a trimis în 6 metri, la semi-înălțime, dar la capătul centrării nu era niciun atacant român. Portarul a prins cu greu, în doi timpi, dar nu a fost amenințat de niciun adversar.
  • 28 | Faze meciRomânia
    Șut bun al lui Sarmov, dar apărarea României reușește să devieze mingea în corner.
  • 20 | Faze meci
    O primă jumătate de repriză bună pentru tricolori, care construiesc bine, se apără organizat și ies cu mingea la picior din propria jumătate. Bulgarii s-au apropiat foarte puțin de careul lui Buzbuchi, chiar dacă în ultimele minute au mai câștigat la capitolul posesie.
  • 16 | Faze meciRomânia
    Ivan a centrat din apropierea liniei de fund, dar lovitura de cap a lui Răduț a fost deviată în corner de un apărător advers.
  • 13 | OcaziiRomânia
    Ocazie pentru România! Ivan a primit liber în partea dreaptă, a avut timp să își potrivească mingea pe șut, dar a trimis alături de colțul lung al celor de la Beroe Stara Zagora.
  • 8 | OcaziiRomânia
    Pericol la poarta bulgarilor! Tricolorii aduc mingea în careu, Enache centrează la colțul lung pentru Păun, care îi întoarce mingea lui Alibec, pentru șut, dar reluarea decarului României este prinsă de portarul advers.
  • 4 | Faze meci
    Început destul de liniștit în acest ultim meci de pregătire al selecționatei divizionare. România păstrează mai mult mingea și încearcă să se apropie de poarta bulgarilor.
    Fluier de start al meciului de pregătire dintre România și Beroe Stara Zagora. Partida a început cu 20 de minute întârziere, din cauza unor probleme organizatorice.