Screenshot 2023-11-22 at 18.34.48
”Când am văzut că bate 'Mister Pasă' lovitura liberă, n-am mai avut emoții”. Declarația serii după victoria României U21
Fotbalistii romani la startul meciului de fotbal dintre Romania U21, U 21 si Albania U21, contand pentru Preliminariile
Exclusiv Daniel Pancu nu s-a ferit să recunoască! De ce s-a chinuit România U21 cu naționala fără victorie de 3 ani încoace
Cum a parat Burleanu întrebarea ”Îl așteptați pe domnul Becali la cursurile pentru antrenori?”

• 90+4 | Faze meciRomânia U21
    Hjulsager a executat o lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, dar peste poartă.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    HODOROGEA pentru un fault asupra lui Hjulsager
  • 85 | OcaziiRomânia U21
    Ioniță a trecut de pe dreapta spre centru, după care a șutat la colțul lung, dar portarul danezilor a reținut.
  • 83 | Faze meciRomânia U21
    La fel ca în prima repriză, Nedelcearu a șutat din afara careului, pe lângă poartă.
  • 82 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE ROMÂNIA U21. A ieșit Păun, a intrat ROTARIU
  • 78 | Goluri
    GOOOL DANEMARCA U21: 0-3, ZOHORE. Atacantul nordicilor a primit o pasă excelentă printre doi tricolori, din partea căpitanului Christensen, a rămas singur cu Cojocaru, după care a șutat în dreapta portarului.
  • 77 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE DANEMARCA. A ieșit Andersen, a intrat NIELSEN
  • 73 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE DANEMARCA U21. A ieșit Borsting, a intrat DESLER.
  • 71 | OcaziiRomânia U21
    OCAZIE ROMÂNIA! Ioniță a executat bine o lovitură liberă, lateral dreapta, Boldor a reluat cu capul dar portarul danezilor cu un reflex uluitor a salvat un gol ca și făcut.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    BORSTING pentru că a lovit mingea după fluierul arbitrului
  • 68 | OcaziiRomânia U21
    Contraatac al tricolorilor, Bumba a primit o pasă de peste 40 de metri, din propria jumătate, după care a încercat un lob de efect de la marginea careului de 16 metri, dar a trimis peste poartă.
  • 65 | Faze meciRomânia U21
    Manea a centrat de pe stânga, Voduț a încercat o reluare, nu i-a ieșit, mingea a ajuns la Bumba, care a încercat să șuteze, dar prea slab pentru a și marca.
  • 64 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE ROMÂNIA U21. A ieșit Pușcaș, a intrat VODUȚ
  • 60 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE DANEMARCA U21. A ieșit Maxso, a intrat NORGAARD
  • 51 | OcaziiRomânia U21
    OCAZIE ROMÂNIA U21. Păun a luat o fază pe cont propriu, a venit din dreapta spre centru, după care a șutat cu stângul, dar Hojbjerg a respins, la fel de bine, în corner.
  • 50 | OcaziiRomânia U21
    OCAZIE DANEMARCA U21. Christensen a șutat din interiorul careului, pe colțul scurt, dar Cojocaru a respins excelent. A fost o nouă fază ce l-a avut în prim plan pe Hjulsager.
  • 48 | Faze meciRomânia U21
    Hjulsager a primit o pasă pe stânga, s-a întors, după care a centrat, dar nicio emoție pentru Cojocaru.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | Faze meciRomânia U21
    Bumba a încercat un șut cu exteriorul, mingea a fost respinsă de un danez, după care Nedelcearu a șutat în forță de la distanță, dar pe lângă poarta lui Hojbjerg
  • 41 | OcaziiRomânia U21
    Bumba a executat direct pe poartă lovitura liberă, dar Hojbjerg a respins în lateral.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    MAXSO pentru un fault asupra lui Calcan
  • 38 | OcaziiRomânia U21
    OCAZIE DANEMARCA U21. Din nou pericol la poarta lui Cojocaru. Danezii au pasat bine, Andersen l-a deschis pe stânga pe Blabjerg, după care acesta a întors la marginea careului acolo unde se afla Hjulsager iar șutul acestuia a trecut puțin peste poartă.
  • 36 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE ROMÂNIA. A ieșit Pițian, a intrat ALEXANDRU IONIȚĂ
  • 30 | Goluri
    GOOOL DANEMARCA U21: 0-2, BORSTING. După al patrulea corner executiv al danezilor, executat de Hjulsager, Zohore a reluat pe spate cu capul, după care mingea a ajuns la Borsting, care a șutat cu stângul, fără nicio șansă pentru Cojocaru.
  • 25 | OcaziiRomânia U21
    GOL ANULAT ROMÂNIA U21! PĂUN a finalizat cu capul, pe colțul scurt, din trei metri, după o centrare a lui Pușcaș, dar fotbalistul nostru se afla afară din joc. A fost un contraatac rapid al tricolorilor. Cojocaru a repus rapid un balon, Bumba a preluat, i-a pasat pe dreapta lui Pușcaș iar ultimul a centrat în careu.
    Zohore a șutat din interiorul careului, după o acțiune consistentă de atac a nordicilor, dar Cojocaru a reținut
  • 20 | Faze meciRomânia U21
    Acțiune de atac a tricolorilor, Hodorogea a centrat în careu pentru Pușcaș, mingea a fost deviată după care Bumba, de la marginea careului de 16 metri a încercat să-l lobeze pe portar, numai că Hojbjerg a fost atent și a reținut.
    Fază de atac a danezilor, patru contra patru, finalizată cu șpitul de Hjulsager, dar fără pericol pentru poarta lui Cojocaru.
  • 19 | Faze meciRomânia U21
    Borsting a mai primit o pasă în careul nostru, dar Hodorogea a acordat corner.
  • 10 | OcaziiRomânia U21
    TRICOLORII PUTEAU PRIMI PENALTY! Bumba a căzut în careu după un duel cu un adversar, dar arbitrul a făcut semn că meciul va continua.
  • 8 | Goluri
    GOOOL DANEMARCA U21: 0-1, BORSTING. Fotbalistul celor de la Aalborg a primit o pasă norocoasă în careul nostru, după care a trimis în plasa porții lui Cojocaru. Faza a plecat de la Hjulsager, care a centrat de pe dreapta, pe jos, fundașii tricolorilor n-au știut ce să facă cu mingea, care a ajuns până la urmă la cel care a marcat.
  • 4 | Faze meciRomânia U21
    Boldor i-a pasat lui Pușcaș în careul danezilor, dar Hajbjerg a ieșit la timp și a reținut, chiar dacă a suferit o ușoară accidentare după ce s-a lovit cu Blabjerg, cel care-l marca pe vârful nostru.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut danezilor.
  • 0 | Faze meci
    Înaintea partidei și după intonarea imnurilor de stat s-a păstrat un moment de reculegere în memoria victimelor din clubul Colectiv, precum și în memoria celui care a fost Lucian Bălan.
Niels FrederiksenDanemarca U21

VIDEO România U21 - Danemarca U21 0-3. Al doilea eșec pentru trupa lui Dulca în preliminarii

Vineri,13, a fost cu ghinion pentru naţionala de tineret. ”Puștii” lui Cristi Dulca au pierdut, la scor de neprezentare, al doilea meci la rând acasă din cadrul preliminariilor pentru Euro 2017.

În partida de la Giurgiu, de pe terenul Astrei, danezii au arătat încă din start cine este șeful, fără a primi vreo replică din partea lui Pușcaș și compania. Borsting a fost cel care a deschis scorul, după doar opt minute de joc, în urma unei faze în care fundașii tricolorilor au arătat multă nesiguranță.

Tricolorii au părut că nu acuză șocul și, două minute mai târziu, au fost implicați într-o fază în urma căreia Bumba a cerut penalty, dar arbitrul nu a fost de acord.
Până la urmă, ai noștri au trimis și balonul în plasă, prin Păun, numai că jucătorul nostru se afla în ofsaid, astfel că danezii au rămas la conducere. Și tot ei au și punctat pe tabela de marcaj. Același Borsting a izbutit ”dubla” în minutul 30 iar Dulca părea tot mai mult în încurcătură.

În lipsă de idei ofensive, Nedelcearu și-a încercat șansa cu un șut de la distanță, înainte de pauză, dar a trimis pe lângă poartă.

Și în repriza a doua, nordicii au fost la putere. După o intervenție foarte bună a lui Cojocaru în fața lui Christensen (50), elevii lui Dulca au început să preia comanda, ce-i drept lăsați și de oaspeți la adăpostul celor două goluri marcate.

Au urmat apoi ocaziile irosite de Păun, Bumba şi Boldor, dar de fiecare dată mingea n-a ajuns în poartă... Din păcate, a fost meciul în care România U21 a avut ocaziile în timp ce golurile au fost semnate doar de danezi. În minutul 78, Zohore a rezolvat ecuația partidei, astfel că ultimele minute au fost bifate pentru că meciul nu se putea întrerupe chiar dacă Dulca ar fi aruncat prosopul.

Cu acest al doilea eșec, după 0-2 cu Bulgaria, România U21 a căzut pe locul patru în grupă, astfel că meciul următor cu Țara Galilor U21 devine extrem de important pentru tricolorii mici.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv Gigi Becali a numit singurul analist TV...

gigi

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3...

FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Foto Gest golănesc, fără precedent, al unui luptător către fata din ring! Ce a urmat depășește orice imaginație

ali-hebaiti8

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat