Screenshot 2024-03-26 at 18.36.07
Foto Ronaldo a revenit pe gazon și ”imaginile sunt incredibile”
FOTBAL:ROMANIA-BELARUS, PRELIMINARIILE C.E 2024 (28.03.2023)
Antrenorul secund al naționalei Columbiei a identificat atuul României: ”Trebuie să ținem cont”
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

• 90+2 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul de pe Old Trafford. Portugalia a bătut Argentina, cu 1-0, în prelungirile partidei
  • 90 | Goluri
    Guerreiro deschide scorul la ultima fază a partidei cu o lovitură de cap de la opt metri
  • 45 | Faze meciArgentina
    Ansaldi trage şi el din unghi, după ce îl întoarce de două ori pe Bosingwa, dar Beto e pe fază
  • 42 | Faze meciArgentina
    Ronaldo îl loveşte tare pe Biglia în careul de 16 metri al Argentinei, dar nu primeşte cartonaşul galben
  • 29 | Faze meciArgentina
    Ronaldo are prima ocazie a portughezilor, dar mingea trimisă de starul lui Real a trecut peste poarta lui Kuzman
  • 27 | OcaziiArgentina
    Pastore reia cu capul de la 10 metri, dar mingea este prinsă de Beto
  • 21 | Faze meciArgentina
    Di Maria îi centrează lui Higuain, după o cursă de 30 de metri pe partea stângă, dar portughezii sunt la post
  • 18 | Faze meciArgentina
    Nani îl faultează dur pe Di Maria la mijlocul terenului, dar scapă de avertisment
  • 11 | OcaziiArgentina
    Messi scapă în partea dreaptă, dar trage paralel cu poarta lui Beto
  • 5 | OcaziiArgentina
    Di Maria e la un pas de gol, dar şutul jucătorului lui United trece pe lângă poartă
Fernando SantosPortugalia

VIDEO Argentina - Portugalia 0-1. Guerreiro a marcat în prelungiri singurul gol al partidei

Portugalia a dat lovitura în faţa Argentinei pe Old Trafford. Lusitanii s-au impus cu 1-0, însă duelul dintre Cristiano Ronaldo şi Lionel Messi s-a încheiat nedecis.

Folosiţi doar în primele 45 de minute, cei doi şi-au împărţit momentele importante ale primei reprize. Fluierat de suporterii portughezului la fiecare atingere de balon, Messi a avut prima ocazie a meciului. A trimis însă paralel cu poarta. Ronaldo a ratat cea mai mare şansă a Portugaliei, după o jumatate de oră. L-a întors de două ori pe Biglia, dar a şutat mult peste.

Decarul "Pumelor" a încercat şi din lovitură liberă, dar n-a prins cadrul porţii, în timp ce CR7 a fost implicat în ultima fază a primei reprize. L-a lovit pe Biglia în centrul careului argentinian.

În a doua parte, doar Di Maria a mai testat poarta lui Beto, iar elevii lui Fernando Santos au lovit decisiv în prelungiri. Guereiro a marcat la al doilea meci la naţională, din centrarea lui Quaresma, si lusitanii bifeaza al doilea succes din istorie în fata sud-americanilor.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Exclusiv OUT de la echipa națională pentru EURO! ”Orice om sănătos la cap l-ar lua în lot, dar eu l-am scos”

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano