FOTBAL:STEAUA BUCURESTI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 (15.03.2014)
Federico Piovaccari îi avertizează pe jucătorii FCSB-ului: ”Traseul e mai dificil acum!”

• 87 | OcaziiRomânia
    RATARE ULUITOARE UNGARIA. Nikolic a trecut lejer de Chiricheș, în careul nostru, după care a căutat colțul lung, dar Tătărușanu a agățat mingea și a deviat-o în corner.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    KIRALY pentru trageri repetate de timp
  • 83 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE ROMÂNIA. A ieșit Maxim, a intrat STANCU
  • 82 | Goluri
    GOOOOOL UNGARIA: 1-1, DZSUDZSAK. Căpitanul ungurilor a marcat cu un șut din lovitură liberă, din afara careului.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    GRIGORE pentru un fault asupra lui Szalai
  • 79 | OcaziiRomânia
    OCAZIE ROMÂNIA. Maxim a scăpat singur spre poarta lui Kiraly, puțin lateral dreapta, a întârziat șutul la poartă, apoi s-a complicat, și, până la urmă mingea a juns la Hoban, care a tras, dar pe lângă poartă.
  • 77 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE UNGARIA. A ieșit Gera, a intrat TOZSER
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    ELEK pentru un fault asupra lui Hoban
  • 70 | OcaziiRomânia
    GOL ANULAT ROMÂNIA! RUSESCU a finalizat superb, cu capul, din interiorul careului, dar în momentul în care Raț a centrat din lovitură liberă, stelistul era în ofsaid.
  • 55 | Faze meciRomânia
    CHIRICHEȘ S-A ACCIDENTAT! Are dureri mari la mâna stângă. Se pare că este vorba de o contractură. Primește îngrijiri medicale.
  • 52 | Faze meciRomânia
    PINTILII, IMPECABIL! Contraatac al maghiarilor prin Nikolic, dar Pintilii a izbutit să-l deposedeze exemplar, fără să comită fault. Este a doua intervenție foarte bună a fotbalistului de la Al-Hilal, după ce cu un minut înainte l-a deposedat foarte bine, în careu, pe Juhasz
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    VARGA pentru un fault asupra lui Hoban
  • 49 | OcaziiRomânia

Lovitură de colț a maghiarilor, mingea este reluată la poartă, dar trece pe lângă.

• 48 | Faze meci
    Lovrencsics a șutat din afara careului, dar peste poartă.
    PRIMA SCHIMBARE UNGARIA. A ieșit Stieber, a intrat NIKOLIC
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 45 | Goluri

GOOOOOL ROMÂNIA: 1-0, RUSESCU. Totul a plecat de la o pasă superbă a lui Sânmărtean la Raț, acesta a centrat în careu, Chipciu a blocat perfect un adversar și a lăsat mingea să treacă de el și vârful Stelei a marcat.

• 39 | OcaziiRomânia
    GOL ANULAT UNGARIA! SZALAI a introdus balonul în plasă, după o lovitură liberă a ungurilor, dar asistentul de pe acea parte a dictat ofsaid.
  • 36 | Faze meciRomânia
    Sânmărtean, cel mai bun fotbalist al nostru de până acum, l-a ridiculizat efectiv pe Dzsudszak, a mai trecut de doi adversari, după care a intrat în careu, dar a fost blocat exact în momentul centrării. A obținut un corner.
  • 35 | Faze meciRomânia
    Chipciu surprins in ofsaid.
  • 34 | Ocazii
    OCAZIE ROMÂNIA! Grigore a reluat excelent cu capul, dintr-un grup masiv de jucători, după o lovitură de colț, dar mingea a trecut milimetric pe lângă poartă.
  • 33 | Faze meciRomânia
    Chiricheș l-a deposedat imperiat pe Dzsudzsak, apoi a ieșit excelent cu mingea din jumătatea noastră, i-a pasat lui Maxim, după care acesta din urmă l-a decshis pe Rusescu. Vârful Stelei n-a putut prelua, fiind contrat de un adversar.
  • 31 | Cartonaşe Galbene
    GARDOȘ pentru un fault asupra lui Szalai.
  • 30 | OcaziiRomânia
    Dragoș Grigore, surprins în ofsaid. Lovitură liberă de pe stânga, Maxim i-a pasat în spate lui Raț, acesta din urmă a centrat în careu, Grigore a prins mingea, dar s-a fluierat ofsaid.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    GERA pentru un fault asupra lui Sânmărtean.
  • 22 | OcaziiRomânia
    Raț a expediat primul șut pe spațiul porții. Maxim a centrat, Korcsmar a respins cu capul, pentru ca Raț să expedieze un ”exterior” din afara careului, dar fără probleme pentru Kiraly
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    HOBAN pentru un fault de la spate asupra lui Elek
  • 15 | OcaziiRomânia
    RATARE ULUITOARE ROMÂNIA. Același Sânmărtean l-a găsit bine în careu pe Maxim, care din poziție foarte bună a căutat colțul scurt, dar a trimis pe lângă poartă.
  • 11 | OcaziiRomânia
    Altă ocazie a tricolorilor. Sânmărtean a mai dat o pasă bună în careu lui Chipciu, acesta a încercat apoi o pasă la întâmpinare lui Rusescu, dar mingea a fost prea în față și niciun tricolor n-a ajuns la întâlnirea cu mingea.
  • 9 | Faze meci
    Sunt incidente în tribune. Se aruncă cu multe petarde, motiv pentru crainicul stadionului să facă mai multe anunțuri prin care i-a rugat pe spectatori să se liniștească.
  • 5 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE ROMÂNIA. A ieșit Goian, accidentat, a intrat GARDOȘ
  • 5 | Faze meciRomânia

GOIAN S-A ACCIDENTAT și nu mai poate continua partida.

• 3 | OcaziiRomânia
    PRIMA MARE OCAZIE A TRICOLORILOR. Sânmărtean a dat o pasă excelentă, pe poziție viitoare, pentru Raț, fundașul a încercat mai apoi o centrare în careu spre Rusescu, dar fundașii maghiarilor au respins.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut tricolorilor.
Pal DardaiUngaria

VIDEO România - Ungaria 1-1. Am jucat doar o repriză. Maghiarii se puteau impune pe final. Două goluri anulate

România a început bine partida cu Ungaria din Grupa F a preliminariilor Euro 2016! Sânmărtean i-a pasat excelent lui Raţ, acesta a centrat pentru Rusescu, dar ungurii au îndepărtat pericolul.

Goian nu a prins decât patru minute din meciul de pe Arena Naţională: a ieşit accidentat si a fost inlocuit cu Gardoş. Maxim a semnat prima ocazie a României. Cel mai bun tricolor în prima repriză, Sânmărtean le-a ascuns în câteva rânduri mingea maghiarilor.

Oaspeţii au reuşit să marcheze după o fază fixă, dar reuşita a fost anulată corect pentru ofsaid. Golul tricolorilor a venit chiar înainte de pauză. Lucian Sânmărtean l-a găsit excelent pe Raţ, care a centrat pentru reluarea imparabilă a lui Raul Rusescu. .

Atacantul Stelei şi-a trecut în cont primul gol pentru naţională. România a fost cu totul altă echipă în repriza a doua, din păcate. Fără Sânmărtean, schimbat în minutul 67, tricolorii s-au retras, iar oaspeții au profitat imediat. Rusescu a mai marcat o dată, din ofsaid însă, iar reușita sa a fost anulată.

Cu 8 minute înainte de final, Ungaria a egalat, după ce căpitanul Dzudzsak a transformat o lovitură liberă. Meciul putea să se termine urât pentru cei 50.000 de români din tribune. Nikolic a ratat o mare ocazie în minutul 87. A fost 1-1 pe Arena Naţională, iar România a acumulat patru puncte în Grupa F a preliminariilor pentru Euro 2016.

PROGRAMUL COMPLET al canalelor Digi Sport

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

• Mutua Madrid Open 2024 - Day 1

TENIS: Jaqueline Cristian - Barbora Krejcikova, 16:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Liga Digi Sport, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• fotbal club logo

MEDIA: Fotbal Club, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)

FOTBAL: Dinamo - Voluntari, 20:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Real Sociedad - Real Madrid, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

Foto A venit reacția soțului, după ce o jurnalistă celebră s-ar fi sărutat cu alt bărbat în fața a 20.000 de oameni

48

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de Gigi Becali: ”Îi dau 500.000 € pentru 6 meciuri!”

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”