Schimbări
  • 90+3 | Final repriza 2
    Fluier final. Slovenia - Anglia 2-3.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Kampl, din cauza unei ieșiri nervoase la adresa arbitrului, după un fault comis asupra lui Rooney
  • 87 | Faze meciSlovenia
    Centrare șutată a lui Birsa, dar mingea trece printre doi atacanți sloveni, înainte de a se duce cu puțin pe lângă poarta lui Hart.
  • 86 | Goluri
    GOOOOL Anglia! Rooney o readuce pe Anglia în avantaj. Căpitanul britanic a scăpat singur către poartă grație unui tackle reușit de un coleg al său la mijlocul terenului.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la Anglia: iese Delph și intră Clyne
  • 84 | Goluri
    GOOOOL Slovenia! Pecnik egalează pentru gazde. Al doilea jucător trimis de sloveni pe teren din postura de rezervă a punctat cu o lovitură de cap, la capătul unei centrări de pe stânga.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare la Slovenia: iese Kurtic și intră Lazarevic.
  • 77 | Faze meciSlovenia
    Cesar îl lovește puternic în săritură pe Rooney, dar scapă de avertisment.
  • 73 | Goluri
    GOOOOL Anglia! Jack Wilshere o aduce pe Anglia pentru prima dată în avantaj, cu o nouă execuție superbă. A șutat aproape la fel ca la primul gol, dar de la o distanță puțin mai mare și de această dată fără replică pentru portarul Handanovic.
  • 72 | Schimbări
    Schimbare la gazde: iese Kirm și intră Pecnik
  • 70 | Faze meciSlovenia
    Townsend șutează de la distanță, pe jos, dar pe lângă poartă.
  • 68 | Faze meci
    Anglia rămâne în atac, după egalare și după cele două ocazii mari ale lui Rooney. Slovenia iese cu greu și rar din propria jumătate de teren.
  • 59 | OcaziiSlovenia
    Încă o ocazie pentru oaspeți! Același Rooney a șutat pe lângă poartă, la capătul unei centrări trimise de Townsend.
  • 58 | OcaziiSlovenia
    Ratare mare pentru Anglia! Wayne Rooney a șutat cu mult peste poartă, din apropiere, după o pasă primită de la Sterling.
  • 57 | Cartonaşe Galbene
    Brecko încasează un cartonaș galben. Slovenii au protestat îndelung după golul lui Wilshere, fiindcă Lallana, căzut în careu după un contact cu un apărător sloven, a căzut pe piciorul lui Cesar, împiedicându-l.
  • 57 | Goluri
    GOOOOL Anglia! Jack Wilshere egalează pentru oaspeți cu un șut superb, din afara careului, după o fază în care Lallana a insistat excelent și a recuperat în careul sloven, după ce tot el pierduse posesia.
  • 51 | Faze meciSlovenia
    Anglia a împins jocul în jumătatea de teren a gazdelor, în aceste prime minute ale reprizei secunde. A adus mingea și în careu, în câteva rânduri, dar fără a amenința serios poarta lui Handanovic.
    Începutul reprizei secunde
  • 46 | Schimbări
    Prima schimbare a meciului e efectuată de Anglia: iese Jones - fundaș dreapta - și intră Lallana - mijlocaș ofensiv.
  • 45 | Final repriza 1
    Pauză la Ljubljana, acolo unde Slovenia conduce cu 1-0 în meciul cu Anglia.
  • 42 | Faze meciSlovenia
    Anglia pare să acuze șocul primirii golului și nu mai reușește să își creeze vreo ocazie, pe acest final de repriză.
  • 37 | Goluri
    GOOOOL Slovenia! Novakovic deschide scorul pentru gazde după ce scapă singur  cu portarul, printre fundașii adverși, grație unei pase a lui Ilicic. A finalizat cu un șut pe jos, pe lângă Joe Hart.
  • 34 | Faze meci
    Anglia are inițiativa în această primă parte a meciului, având o posesie superioară și dominând teritorial. Atunci când recuperează mingea, slovenii încearcă să surprindă cu acțiuni rapide, pe flancuri, dar fără succes, deocamdată.
  • 28 | Faze meciSlovenia
    Henderson trimite periculos în fața porții dintr-o lovitură liberă din stânga careului, dar apărarea slovenă reușește să îndepărteze pericolul, în cele din urmă.
  • 25 | OcaziiSlovenia
    Semi-ocazie pentru Slovenia! Ilic s-a aflat la capătul unei centrări dintr-o lovitură liberă de la distanță, dar lovitura sa de cap, cu pământul, a fost prea slabă pentru a-i pune probleme portarului Hart, care a prins fără emoții.
  • 22 | OcaziiSlovenia
    Cea mai mare ocazie de până acum! Rooney a primit în careu și a șutat cu stângul, pe jos, la colțul lung, dar portarul Handanovic s-a întins și a scos în corner cu un reflex incredibil.
  • 19 | Faze meciSlovenia
    Centrare periculoasă trimisă de Sterling în fața porții, dar Rooney nu a reușit să ajungă la minge.
  • 14 | OcaziiSlovenia
    Ocazie pentru Anglia! Sterling a primit o pasă cu exteriorul din partea lui Rooney, a reușit două driblinguri și a șutat pe jos, de la circa 17 metri, dar mingea a fost ușor deviată și s-a dus în corner.
  • 11 | Faze meciSlovenia
    Englezii centrează lung de pe stânga, pentru Delph, care nu poate ajunge la minge.
  • 8 | Faze meciSlovenia
    Acțiune frumoasă a Angliei, care construiește rapid și eficient pe centru, în ultimii 30 de metri, înainte ca Wilshere să scoată în stânga, pentru centrarea lui Gibbs, care a fost respinsă în corner de un apărător sloven.
  • 6 | Faze meciSlovenia
    Slovenii au primul corner al meciului, dar nu reușesc să trimită pe poartă, la capătul centrării. Mingea a fost respinsă în afara terenului de un fundaș englez, dar arbitrul indică aut de poartă, motiv pentru care gazdele protestează energic.
  • 4 | OcaziiSlovenia
    Ocazie pentru Anglia! Sterling a primit mingea în careu, cu o pasă peste apărarea gazdelor, dar lobul său a ocolit vinclul porții apărate de Handanovic.
    Fluier de start al meciului dintre Slovenia și Anglia, din etapa a 6-a a Grupei E din preliminariile Campionatului European din 2016.
Roy HodgsonAnglia

VIDEO Slovenia-Anglia 2-3. Wilshere și Rooney păstrează maximum de puncte în dreptul britanicilor

Anglia rămâne cu maximum de puncte în preliminariile Campionatului European din 2016, grație victoriei cu 3-2 de duminică, de pe terenul Sloveniei, într-un meci care a fost transmis ÎN DIRECT pe Digi Sport 1Britanicii continuă seria excelentă și a ajuns la 11 meciuri la rând fără înfrângere.

Sterling a avut prima mare ocazie a confruntării, dar starul lui Liverpool a trimis peste poartă, cu un lob din careu (4). Englezii au trecut din nou pe lângă gol la șutul lui Rooney, când Handanovic a intervenit formidabil (22). Gazdele au deschis scorul în minutul 37, contrar cursului jocului, la prima lor ocazie importantă. Novakovic, vârful de 36 de ani al slovenilor, a marcat după o combinație cu Ilicic.

Anglia a întors rezultatul în partea secundă. Jack Wilshere a marcat de două ori cu șuturi de senzație. Mijlocașul lui Arsenal a adus egalarea în minutul 57 și i-a adus pe britanici în avantaj pentru prima dată în minutul 73. Au fost primele goluri la naționala Angliei pentru Wilshere, ajuns la partida cu numărul 28.

Slovenia a avut forța de a egala: Pecnik a înscris în minutul 84 și echipa lui Katanec era aproape de un rezultat mare! Oaspeții au avut, însă, ultimul cuvânt: Rooney a marcat două minute mai târziu și Anglia s-a impus cu 3-2.

Britanicii au punctaj maxim după 6 meciuri și se pot gândi deja la turneul final din Franța!

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

gigi becali

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Florinel Coman a făcut anunțul așteptat...

FCSB v FC Nordsjaelland - UEFA Europa Conference League, Bucharest, Romania - 10 Aug 2023

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar

vlad-chiriches

Cum l-a numit Anamaria Prodan pe Ronald Gavril: impresara nu s-a ferit să spună cum îl strigă pe boxer

Screenshot (478)

Înlocuitorul lui Kylian Mbappe vine de la Barcelona! PSG a pregătit oferta: 200.000.000€

profimedia-0865397989

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în Moldova: autogol, accidentare horror, eliminare și gol în prelungiri

FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)