• Tenis: Turneul Campioanelor: Simona Halep - Caroline Garcia va fi ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2, luni, de la 14:30
  • Fotbal, Serie A, etapa a 11-a: Milan - Juventus (sâmbătă, 19:00, Digi Sport 2)

VIDEO Craiova - Milan. Prima repriză a meciului de la Severin a adus două ocazii uriașe în doar cinci minute, câte una de fiecare parte.

Primul care putea deschide scorul a fost Alexandru Mitriță (minutul 22). Fostul jucător al Viitorului, care a jucat în sezonul precedent în Serie A, la Pescara, a scăpat singur cu Donnarumma.

Totuși, jucătorul Craiovei a preferat un șut de la 16 metri, iar internaționalul italian a respins greu, în lateral.

De partea cealaltă, Cutrone a ratat și el incredibil: a pătruns în careul lui Calancea și a șutat la colțul scurt. Mingea a lovit bara porții oltenilor și a trecut prin fața porții.