• România, Liga 1, etapa a 22-a: Astra - Botoşani (vineri, 20:00, Digi Sport 1)
  • Box Ekaterinburg: Cristian Ciocan - Alexander Povetkin (vineri, ora 18:00, Digi Sport 2)

Rezultatele etapei a 6-a a grupelor Europa League

Meciurile europene din 2017 s-au încheiat cu etapa a 6-a a grupelor UEFA Europa League. 24 de meciuri s-au jucat joi seară, iar printre ele s-a numărat și cel al lui FCSB cu FC Lugano, din Grupa G.

Cele 24 de echipe calificate în 16-imile de finală sunt: Villarreal, Astana, Dinamo Kiev, Partizan Belgrad, Braga, Ludogorets, AC Milan, AEK Atena, Atalanta, Lyon, Lokomotiv Moscova, FC Copenhga, FCSB, Viktoria Plzen, Arsenal, Steaua Roșie, Salzburg, Marseille , Athletic Bilbao, Ostersunds, Lazio, Nice, Zenit, Real Sociedad

Lor li se adaugă 8 echipe care au terminat pe locul 3 în grupele Ligii Campionilor: CSKA Moscova, Atletico Madrid, Leipzig, Sporting (repartizate în urna capilor de serie), Spartak Moscova, Napoli, Celtic și Dortmund (în urna outsiderilor).

La tragerea la sorți, câștigătoarele grupelor vor fi repartizate în urna capilor de serie, alături de CSKA Moscova, Atletico Madrid, Leipzig, Sporting în timp ce ocupantele locurilor doi vor merge în urna outseiderilor, alături de Spartak Moscova, Napoli, Celtic și Dortmund. FCSB a terminat grupa pe locul 2, astfel că se va afla în urna outsiderilor.

Tragerea la sorţi pentru 16-imile Europa League va avea loc pe 11 decembrie la Nyon. Prima manşă din primăvara europeană se va disputa pe 15 februarie 2018, pentru ca returul să aibă loc o săptămână mai târziu (22 februarie).

Grupa A:
Slavia Praga - FC Astana 0-1
Villarreal - Maccabi Tel Aviv 0-1

Clasament:

Grupa B:
Dinamo Kiev - Partizan Belgrad 4-1
Young Boys - Skenderbeu 2-1

Clasament:

Grupa C:
Bașakșehir - Braga 2-1
Hoffenheim - Ludogorets 1-1 (Keșeru eliminat '83, Moți integralist)

Clasament:

Grupa D:
Austria Viena - AEK Atena 0-0
Rijeka - AC Milan 2-0

Clasament:

Grupa E:
Apollon - Everton 0-3
Atalanta - Lyon 1-0

Clasament:

Grupa F:
FC Copenhaga - Sheriff Tiraspol 2-0
Zlin - Lokomotiv Moscova 0-2

Clasament:

Grupa G:
FCSB - Lugano 1-2 (DETALII AICI)
Hapoel Be'er Sheva - Plzen 0-2

Clasament:

Grupa H:
Arsenal - BATE Borisov 6-0
Steaua Roșie Belgrad - Koln 1-0

Clasament:

Grupa I:
Marseille - Salzburg 0-0
Guimaraes - Konyaspor 1-1

Clasament:

Grupa J:
Hertha Berlin - Ostersunds 1-1
Zorya - Athletic Bilbao 0-2

Clasament:

Grupa K:
Vitesse - Nice 1-0
Waregem - Lazio 3-2

Clasament:

Grupa J:
Vardar - Rosenborg 1-1
Real Sociedad - Zenit Petersburg 1-3

Clasament:

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT