Atalanta BC v Liverpool FC - UEFA Europa League Jurgen Klopp, head coach of Liverpool FC, gestures towards fans of Atala
Mesajul lui Jurgen Klopp, la ultimul meci european ca antrenor al lui Liverpool: ”Este o nebunie!”
UEFA Europa League: Feyenoord v AS Roma Rotterdam - The Europa League logo during the 1st leg of the UEFA Europa League
Florin Maxim se gândește la Europa League: "Aici se vor schimba lucrurile!"
(SP)ROMANIA BUCHAREST FOOTBALL FRIENDLY MATCH ROMANIA VS NORTHERN IRELAND
Video I s-a fixat termen limită lui Edi Iordănescu. Selecționerul, obligat să dea un răspuns legat de viitorul său

Gol din Penalty
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+1 | Final repriza 2
    Fluier final. AS Roma - Fiorentina 0-3 (1-4 la general). Violeții se califică în sferturile de finală ale UEFA Europa League
  • 90 | Faze meciAS Roma
    Șut din prima trimis de Daniele De Rossi, de la circa 20 de metri, dar peste poartă. Își primește și el porția de fluierături
  • 88 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la Roma! Ljajic primește al doilea cartonaș galben și este eliminat, pentru o o intrare cu talpa pe glezna unui adversar. Roma termină jocul în inferioritate numerică
  • 83 | Faze meci
    Fanii Romei își trag favoriții la răspundere. "Mercenarii" este cuvântul cel mai des pronunțat de nucleul dur al suporterilor capitolini, care cântă energic, dar nu pentru a-și încuraja echipa. Mai mult, se aude un cor de fluierături ori de câte ori mingea ajunge la Gervinho sau Florenzi
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Fiorentina: iese Borja Valero și intră Aquilani
  • 78 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ljajic
  • 77 | OcaziiAS Roma
    Încă o bară pentru Fiorentina! Salah a șutat puternic din afara careului, dar a nimerit din nou bara
  • 77 | Faze meciAS Roma
    Florenzi primește o pasă peste apărarea Fiorentinei și reușește să reia din cădere, dar trimite în brațele lui Neto
  • 70 | Faze meciAS Roma
    Fiorentina domină clar jocul. Păstrează posesia și îi plimbă pe jucătorii Romei, pasând și în preajma propriului careu, enervându-i pe elevii lui Rudi Garcia
  • 64 | Faze meci
    Un fan a încercat să pătrundă pe teren. Potrivit unor prime vești venite din Italia, circa 7.000 de ultrași ai Romei au ieșit de pe stadion și s-au întors doar pentru a protesta față de favoriții lor
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la Fiorentina: iese Babacar și intră Vargas
  • 60 | OcaziiAS Roma
    Ratare pentru AS Roma! Gervinho a fost lăsat singur cu portarul, a pătruns în careu și l-a driblat și pe Neto, dar nu a mai reușit să trimită la poartă, fiind ajuns din spate de Basanta, care l-a deposedat
  • 59 | Faze meciAS Roma
    Florenzi pătrunde în careu, dar ține privirea în pământ și șutează puternic, dar total fără direcție, cu mult pe lângă
  • 58 | Faze meciAS Roma
    Șut bun al lui Babacar, prins de Skorupski
  • 57 | Schimbări
    Ultima schimbare la Roma: iese Yanga-Mbiwa și intră Astori. Totti va rămâne pe bancă în această seară
  • 55 | OcaziiAS Roma
    Ocazie pentru Fiorentina! Salah a reușit din nou să facă o fază frumoasă și l-a deschis în careu pe Babacar, care a finalizat cu un șut din prima, cu stângul, către colțul scurt. Portarul Skorupski a plonjat și a reușit să respingă în corner
  • 50 | Faze meciAS Roma
    Șut al lui Ljajic, din afara careului, prins cu siguranță de Neto
  • 48 | OcaziiAS Roma
    Bară pentru Fiorentina! Salah a plecat într-o cursă supersonică pe dreapta, a pătruns în careu și a șutat cu stângul, după un dribling reușit, dar a nimerit bara transversală, aproape de vinclu. Fază superbă reușită de egiptean
    Începutul reprizei secunde
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză pe Olimpico, acolo unde Roma este condusă cu 0-3 de oaspeții de la Fiorentina
  • 44 | Schimbări
    A doua modificare la Roma în prima repriză: iese Keita - accidentat - și intră Verde
  • 41 | Schimbări
    Schimbare la Fiorentina: iese Savic - accidentat - și intră Tomovic
  • 41 | Faze meciAS Roma
    Alonso centrează periculos de pe stânga, dar Yanga-Mbiwa a reușit să respingă în ultimul moment din fața lui Salah
  • 38 | OcaziiAS Roma
    Ocazie pentru Roma! Borja Valero a respins de pe linia porții o minge reluată cu capul de Pjanic, după un corner de pe dreapta
  • 35 | Faze meciAS Roma
    Pjanic șutează cu pământul, de la peste 20 de metri, dar pe direcția portarului Neto, care prinde cu siguranță
  • 30 | Faze meciAS Roma
    Ljajic trimite un nou șut, de această dată din afara careului, dar mingea se duce peste poartă
  • 27 | OcaziiAS Roma
    Ocazie pentru Roma! Neto a respins un șut puternic al lui Ljajic, din careu
  • 27 | Schimbări
    AS Roma face deja prima schimbare: iese Torosidis - fundaș dreapta - și intră Juan Iturbe - mijlocaș ofensiv
  • 22 | Goluri
    GOOOOL Fiorentina! Basanta punctează pentru 3-0 cu o puternică lovitură de cap, la capătul unei centrări venite dintr-un corner de pe dreapta
  • 18 | Goluri
    GOOOOL Fiorentina! Alonso dublează avantajul oaspeților, după o greșeală imensă a portarului Skorupski. Portarul Romei a încercat să păstreze mingea în teren și a scăpat-o în fața lui Alonso, care a marcat nestingherit
  • 17 | OcaziiAS Roma
    Ocazie mare pentru Roma! Torosidis a primit nesperat de liber o centrare din corner, dar lovitura sa de cap de pe picioare a trecut cu puțin alături de poarta lui Neto
  • 11 | OcaziiAS Roma
    Ocazie pentru Roma! Pjanic a reluat spectaculos din careu o centrare venită de pe dreapta, dar a trimis cu puțin alături de poarta oaspeților
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Basanta încasează un cartonaș galben, pentru proteste în urma deciziei arbitrului de a repeta lovitura de la 11 metri
  • 9 | Gol din Penalty
    GOOOOL Fiorentina! Gonzalo Rodriguez transformă cu siguranță lovitura de la 11 metri, din a doua încercare. Arbitrul Cuneyt Cakir a decis repetarea penalty-ului, fiindcă mai mulți jucători ai Fiorentinei se aflau în careu, în momentul executării
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Holebas
  • 7 | Penalty-uriAS Roma
    Penalty pentru Fiorentina! Holebas l-a faultat din spate pe Fernandez, în interiorul careului, iar arbitrul a arătat fără dubii punctul cu var, în ciuda protestelor venite din partea grecului de la Roma
  • 4 | OcaziiAS Roma
    Ocazie pentru Fiorentina! Salah șutează cu stângul, din afara careului, dar portarul Skorupski reușește să respingă de sub bară și să trimită în corner
  • 3 | Faze meciAS Roma
    Capitolinii încep bine și au trimis deja mingea în careul florentinilor, dar apărarea lui Montella rezistă
    Fluier de start al meciului dintre AS Roma și Fiorentina, din returul optimilor de finală ale UEFA Europa League
Vincenzo MontellaFiorentina

VIDEO Roma - Fiorentina 0-3. Violeții merg în sferturile UEL după un recital pe Olimpico

După 1-1 în turul de la Florența, Fiorentina a trecut cu 3-0 de AS Roma chiar pe Stadio Olimpico și s-a calificat în sferturile de finală ale UEFA Europa League.

Gonzalo Rodriguez (9 - din penalty), Marcos Alonso (18) și Basanta (22) au adus victoria echipei lui Vincenzo Montella, pentru care Ciprian Tătărușanu, în continuare accidentat, nu a luat loc nici pe banca de rezerve.

Fiorentina a primit penalty după doar 10 minute. Gonzalo Rodriguez a transformat de două ori pentru ca golul să fie validat de centralul partidei. Roma a reacționat repede, dar Torosidis, nemarcat, a trimis cu capul pe lângă poartă. În loc de 1-1 a fost 0-2, Marcos Alonso a profitat de gafa monumentală a lui Skorupski și a înscris în poarta goală. Doar câteva minute mai târziu, Basanta a făcut 3-0 în urma unei lovituri de colț și soarta calificării era decisă încă din minutul 22. Borja Valero a scos de pe linia porții mingea trimisă de Pjanic la cea mai mare ocazie a Romei din prima repriză.

Mohamed Salah a ieșit la rampă după pauză, dar a fost lipsit de șansă. Egipteanul a trimis în transversală la capătul unei curse de 60 de metri (48), i-a pasat apoi lui Babacar care l-a evidențiat pe Skorupski (55) și a mai lovit o dată bara cu un șut din marginea careului (77). Eliminată de Fiorentina, Roma a ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie în toate competiţiile.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Hermannstadt - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (2.03.2024)

FOTBAL: Farul - CFR Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Juventusâ& x80;& x99;s Adrien Rabiot portrait in action during Hellas Verona FC vs Juventus FC, Italian soccer Serie A

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, ora 22:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

Foto După o lună, Adrian Mutu și-a dat șapca jos! Ce a ieșit

Screenshot 2024-04-02 at 23.10.18

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte

lunin

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!