profimedia-0849782741
Știm sferturile de finală UEFA Europa League! Cu cine au picat Liverpool, AC Milan și Bayer Leverkusen
Bayer 04 Leverkusen vs Qarabag FK - UEFA Europa League
Qarabag i-a avut de 3 ori ”în mână” pe regii din Bundesliga! Câte goluri a marcat Leverkusen în prelungiri

• 90+6 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Pandurii Tg. Jiu este aproape eliminată din Europa League, după eşecul suferit pe teren propriu cu Maccabi Tel Aviv, scor 1-3.
  • 90+2 | OcaziiPandurii
    Ocazie Maccabi! Fază superbă a oaspeţilor, dar Ben Basat a trimis peste poartă dintr-o poziţie excelentă, după ce pasa lui Miha l-a lăsat în situaţie de unu contra unu cu Stanca.
  • 82 | Faze meciPandurii
    Gol anulat Pandurii. Vasiljevic a reuşit să marcheze, dar reuşita sa nu a fost acordat, din cauza unei poziţii de offside.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Miha este avertizat, pentru un fault comis asupra lui Obodo.
  • 80 | Schimbări
    A treia modificare şi la Pandurii. Trifu a intrat în locul lui Pleaşcă.
  • 79 | Schimbări
    Ultima schimbare la Maccabi. Itzhaki l-a înlocuit pe Igiebor.
  • 79 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Unguruşan, pentru un fault asupra lui Ben Chaim.
  • 76 | Goluri
    GOOOL, 3-1 Maccabi! Oaspeţii se desprind şi iau o opţiune importantă pentru calificare, după reuşita lui Miha, care a finalizat simplu din interiorul careului pasa excelentă primită de la noul intrat Ben Basat.
  • 75 | Schimbări
    Încă o schimbare la oaspeţi. Ben Basat a intrat în locul lui Orlando Sa.
  • 73 | OcaziiPandurii
    Ocazie Maccabi! Oaspeţii se puteau desprinde, după o fază frumoasă creată de noul intrat Eliel Peretz, dar Orlando Sa nu a găsit spaţiul porţii din apropiere.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la Maccabi. Medunjanin i-a lăsat locul lui Eliel Peretz.
  • 64 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Hora a tras din afara careului, iar mingea deviată de un adversar a fost respinsă cu dificultate în corner de Rajkovic.
  • 62 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Obodo l-a înlocuit pe Mrzljak.
    Schimbare la Pandurii. Munteanu a intrat în locul lui Herea.
  • 62 | Cartonaşe Galbene
    Rikan primeşte şi el cartonaşul galben, după un duel cu Pleaşcă.
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Dor Peretz, în urma unui fault comis asupra lui Herea.
  • 49 | Goluri
    GOOOL, 2-1 Maccabi! Oaspeţii revin în avantaj imediat după pauză, prin Igiebor, care a profitat de marcajul aproximativ al fundaşilor gorjeni şi a înscris cu capul din câţiva metri. Centrarea din lovitură liberă i-a aparţinut lui Medunjanin.
    PAUZĂ! Pandurii şi Maccabi Tel Aviv sunt la egalitate, scor 1-1, după o primă repriză în care gorjenii au ratat câteva ocazii mari.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Voiculeţ este la rândul său avertizat, pentru un fault la Alberman.
  • 38 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben, primul al meciului, primit de Ben Chaim, după un fault comis asupra lui Pleaşcă.
  • 37 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Bunoza îi putea aduce în avantaj pe elevii lui Grigoraş, dar mingea trimisă cu capul de fundaşul central a fost respinsă incredibil de la vinclu de Rajkovic, autorul unui reflex spectaculos.
  • 30 | Goluri
    GOOOOOOOOL Pandurii, 1-1! Gorjenii reuşesc să egaleze prin lovitura de cap a lui Ovidiu Herea, aflat la al doilea gol în tot atâtea meciuri pentru formaţia lui Petre Grigoraş. Un merit foarte mare în reuşita gazdelor îl are Voiculeţ, care a insistat pe partea dreaptă şi a centrat perfect pentru fostul rapidist.
  • 28 | Faze meciPandurii
    Fază controversată! Pandurii a construit o acţiune frumoasă, în urma căreia mingea a ajuns la Hora, care a protejat bine şi a trimis pe poartă din interiorul careului, însă atacantul gazdelor a fost semnalizat în offside. Reluările au arătat, însă, că decizia a fost cel puţin discutabilă.
  • 12 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Gorjenii, aproape de o egalare rapidă. Hora a profitat de o greşeală în apărarea oaspeţilor, a recuperat şi a pasat ideal în faţa porţii pentru Mrzljak, care a trimis pe direcţia lui Rajkovic, iar rezultatul a rămas neschimbat.
  • 6 | Goluri
    GOOOL, 1-0 Maccabi! Oaspeţii au deschis scorul la prima apariţie periculoasă în careul lui Stanca. Ben Chaim l-a depăşit mult prea uşor pe Unguruşan şi a finalizat cu uşurinţă din interiorul careului.
  • 4 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Voiculeţ a tras de la distanţă şi a fost aproape să-l suprindă pe portarul oaspeţilor. Faza s-a încheiat cu un corner în favoarea echipei lui Petre Grigoraş.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gorjenilor.
Shota ArveladzeMaccabi Tel Aviv

Pandurii - Maccabi Tel Aviv 1-3. Gorjenii au şanse minime de calificare în play-off-ul UEL

Pandurii Tg. Jiu este aproape eliminată din Europa League, după ce a pierdut meciul de pe teren propriu cu Maccabi Tel Aviv, scor 1-3, prima manşă din turul 3 preliminar al competiţiei. Ovidiu Herea a marcat al doilea gol în tot atâte apariţii în tricoul gorjenilor, dar acest lucru nu a fost suficient pentru ca echipa lui Petre Grigoraş să obţină un rezultat pozitiv.

Oltenii au început promiţător, iar în minutul 4, Voiculeţ l-a pus la încercare pe Rajkovic, însă golul a venit în poarta lui Stanca. În minutul 6, Ben Chaim l-a depăşit uşor pe Unguruşan şi a trimis fără probleme în poartă din apropiere.

Pandurii a avut aproape imediat şansa de a egala, dar Mrzljak, servit excelent de Hora, l-a luat la ţintă pe Rajokovic. Gazdele au înscris, totuşi, după jumătate de oră de joc. Voiculeţ a insistat la o minge pe partea dreaptă şi a centrat ideal pentru Herea, care a trimis cu capul în poartă.

Gorjenii au profitat de momentul favorabil şi şi-au înghesuit adversarii în propriu careu înainte de pauză, iar Bunoza a avut o şansă uriaşă de a face 2-1, dar lovitura sa de cap a fost respinsă de la vinclu de Rajokovic, autorul unui reflex spectaculos.

Startul reprizei a doua a fost cum nu se poate mai prost pentru gazde. În minutul 49, la o lovitură liberă executată de Medunjanin, Igiebor a profitat de marcajul lejer al fundaşilor lui Grigoraş şi a înscris din apropiere, cu capul.

După ce Orlando Sa a ratat o ocazie uriaşă, israelienii s-au desprins la două goluri, cu un sfert de oră înainte de final. Abia intrat pe teren, Ben Basat a trimis o pasă excelentă pentru Miha, iar acesta l-a executat cu sânge rece pe Stanca.

În prelungiri, Maccabi a fost aproape de 4-1, la capătul unei acţiuni superbe, dar Ben Basat, rămas singur cu portarul, a trimis peste.

Returul este programat joia viitoare, în Israel, de la ora 20:30.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano