FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

• 120 | Lovituri departajareBeșiktaș
    Ratare pentru Liverpool! 5-4 la loviturile de departajare și final de meci! Lovren a șutat peste poartă la penalty-ul decisiv, iar Beșiktaș se califică în optimile de finală ale UEL
    Gol Beșiktaș! 5-4 la loviturile de departajare. Tolgay Arslan a punctat cu un șut în stânga portarului și Mignolet nu a putut evita golul, deși a atins balonul
    Gol Liverpool! 4-4 la loviturile de departajare. Allen punctează și el, cu un șut în dreapta portarului
    Gol Beșiktaș! 4-3 la loviturile de departajare.  Hutchinson punctează și el impecabil, cu un șut cu sânge rece
    Gol Beșiktaș! 3-3 la loviturile de departajare. Emre Can înscrie și el și egalează din nou situația la loviturile de departajare
    Gol Beșiktaș! 3-2 la loviturile de departajare. Kavlak a punctat cu un șut sub bară, imparabil
    Gol Liverpool! 2-2 la loviturile de departajare. Lallana șutează în dreapta și înscrie
    Gol Beșiktaș! 2-1 la loviturile de departajare. Tore șutează în stânga, Mignolet ghicește colțul și atinge mingea, dar insuficient pentru a o deturna de pe spațiul porții
    Gol Liverpool! 1-1 la loviturile de departajare. Rickie Lambert a punctat cu un șut în forță, la care portarul lui Beșiktaș nu a putut face nimic, chiar dacă a ghicit direcția
    Gol Beșiktaș! 1-0 la loviturile de departajare. Beșiktaș a executat prima, prin Demba Ba. Senegalezul a transformat cu un șut în stânga portarului, după ce s-a și oprit în drumul către minge
  • 120 |
    Fluier final. Vom avea lovituri de departajare la Istanbul
  • 115 | Faze meciBeșiktaș
    Demba Ba primește în dreapta, preia și pătrunde în careu, dar șutul puternic este prea înalt și trece peste poartă
  • 111 | Faze meciBeșiktaș
    Beșiktaș continuă să atace pe acest final de meci. Tore obține încă un corner și presiunea rămâne la poarta lui Liverpool
  • 103 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Emre Can, care a încercat să obțină o lovitură liberă în apropierea careului advers, fără a fi faultat
  • 101 | Faze meciBeșiktaș
    Tore își face mingea pe șut la marginea careului și trage pe jos, dar prea slab pentru a-l învinge pe Mignolet, care a plonjat și a reținut
  • 100 | OcaziiBeșiktaș
    Ocazie mare pentru Beșiktaș! Demba Ba a pătruns în careu și a șutat la colțul scurt, dar Mignolet a respins în pieptul lui Skrtel, care apoi a respins pe spate
  • 95 | Faze meciBeșiktaș
    Opare șutează pe jos, de la distanță, dar trimite alături de poarta lui Mignolet
  • 91 |
    Începutul primei reprize de prelungiri
    Se termină primele 90 de minute. Scorul la general este 1-1, astfel că vom avea două reprize de prelungiri la Istanbul
  • 90+2 | OcaziiBeșiktaș

Bară și ocazie imensă pentru Beșiktaș! Turcii puteau obține calificarea in extremis, dar reluarea lui Demba Ba, din mijlocul careului, a izbit bara transversală

• 90+1 | Faze meciBeșiktaș
    Tolgay Arslan a reușit o fază de toată frumusețea, driblând la rând mai mulți jucători ai lui Liverpool și obținând un corner
  • 86 | Faze meciBeșiktaș
    Duo întreagă repriză secundă în care Beșiktaș a avut inițiativa, Liverpool încearcă să preseze pentru un gol care ar califica-o în faza următoare, dar nu găsește culoare către poarta lui Gonen
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Liverpool: iese Mario Balotelli și intră Adam Lallana
  • 79 | Faze meciBeșiktaș
    Aglomerație în careul lui Liverpool la un corner al turcilor, care continuă să atace și sunt echipa mai bună și după deschiderea scorului
  • 77 | Schimbări
    Schimbare la Liverpool: iese Ibe și intră Manquillo
  • 72 | Goluri
    GOOOOL Beșiktaș! Tolgay Arslan deschide scorul și egalează situația la general cu un șut cu stângul, din prima, din afara careului, după o minge așezată cu călcâiul de Demba Ba
  • 70 | OcaziiBeșiktaș
    Ocazie pentru Beșiktaș! Tolgay Arslan șutează de la mare distanță, dar mingea nu prinde spațiul porții, trecând la doar câțiva centimetri de stâlpul stâng
  • 69 | Faze meciBeșiktaș
    Șahan șutează în blocajul apărătorilor lui Liverpool, după o nouă acțiune reușită pe partea stângă
  • 67 | Faze meciBeșiktaș
    Perioada bună a gazdelor continuă. Turcii au posesia și inițiativa, iar în repriza secundă au dominat clar. Forțează pe partea stângă, acolo unde Tore se descurcă foarte bine
  • 63 | Faze meciBeșiktaș
    Tore pătrunde în centru de pe lartea stângă și șutează cu dreptul, dar peste poarta lui Mignolet
  • 60 | Schimbări
    Schimbare la Beșiktaș: iese Jose Ernesto Sosa și intră Tolgay Arslan
  • 53 | OcaziiBeșiktaș
    Jose Ernesto Sosa își încarcă și el norocul de pe cealaltă parte a terenului și șutează pe jos, la colțul scurt, dar Mignolet prinde din nou cu siguranță
  • 51 | OcaziiBeșiktaș
    Kurtuluș șutează din afara careului, dar Mignolet a fost atent și a prins mingea
  • 50 | Faze meciBeșiktaș
    Turcii încep mai bine repriza secundă. Au avut deja mai multe acțiuni în jumătatea adversă de teren, dar centrările nu au avut precizie
    Începutul reprizei secunde
    Pauză la Istanbul, acolo unde Beșiktaș șic Liverpool se află la egalitate, scor 0-0. În tur, englezii au câștigat cu 1-0
  • 41 | OcaziiBeșiktaș
    Ocazie pentru Beșiktaș! Șahan pătrunde pe stânga în careu, driblează și șutează la colțul scurt, dar Mignolet respinge în față, după care apărătorii lui Liverpool rezolvă faza
  • 35 | Faze meciBeșiktaș
    Alberto Moreno recuperează bine și reprimește mingea în careu, dar șutul său pe jos este prins cu siguranță de goalkeeper-ul gazdelor de la colțul scurt
  • 33 | OcaziiBeșiktaș
    Ocazie mare pentru Liverpool! Balotelli a recuperat la 30 de metri de poarta adversă, după o eroare a lui Hutchinson și i-a pasat lui Sturridge. Acesta și-a complicat situația cu un dribling, dar a reușit să șuteze, deși era înconjurat de 3 adversari. Portarul Gonen a reușit să respingă, iar fundașii lui Beșiktaș au îndepărtat pericolul
  • 30 | OcaziiBeșiktaș
    Ocazie pentru Liverpool! Skrtel reia cu capul centrarea lui Allen, venită din cornerul de pe dreapta, dar trimite peste poartă
  • 29 | OcaziiBeșiktaș
    Semi-ocazie pentru Liverpool! Sturridge îi scoate mingea lui Sterling, dar șutul acestuia este blocat de un apărător care deviază în corner
  • 20 | OcaziiBeșiktaș
    Ocazie pentru Liverpool! Sterling șutează din prima, de la circa 20 de metri, dar portarul Gonen reușește să respingă în lateral, iar colegii săi resping.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Mario Balotelli încasează primul cartonaș galben al meciului, după o intrare energică prin alunecare asupra unui adversar, în tușă
  • 7 | Faze meci
    Început echilibrat de meci, cu Liverpool având posesia mai mult timp și încearcă să pătrundă în jumătatea adversă de teren. Au fost deja câteva dueluri puternice la mijlocul terenului. Când pierd mingea, englezii încearcă să faulteze, pentru a nu-i lăsa pe turci să se apropie prea mult de poarta lor
  • 5 | Faze meci

Fanii lui Beșiktaș i-au întâmpinat ostil pe oaspeții de la Liverpool. Au arborat, printre altele, un banner inscripționat cu mesajul: "Liverpool, aici vei merge singură" (Liverpool - You'll Walk Alone Here), aluzie la imnul "cormoranilor", "You'll never walk alone".

Fluier de start al meciului dintre Beșiktaș Istanbul și FC Liverpool, din returul 16-imilor de finală din UEFA Europa League. Englezii au câștigat meciul tur cu 1-0