Fiorentina vs Milan - Serie A TIM 2023/20234
Video Fiorentina - AC Milan 1-2. Rafael Leao a făcut spectacol
Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl
FCSB și Rapid, în alertă! De ce depinde transferul lui Louis Munteanu
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

• 90+3 | OcaziiFiorentina
    Cuadrado a scăpat pe contraatac și a fost aproape de un gol superb, însă lobul său a întâlnit bara
  • 79 | OcaziiFiorentina
    Buleică centrează pentru Eric, iar jucătorul lui Pustai reia din careu printr-o lovitură de cap, dar Neto reține cu siguranță
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Matulevicius vede cartonașul galben
  • 74 | OcaziiFiorentina
    Yakovenko este aproape de golul al patrulea al Fiorentinei, cu o lovitură de cap care se oprește în bara transversală
  • 73 | Schimbări
    Schimbare Fiorentina: Iese Borja Valero, intră Aquilani
  • 69 | Goluri
    GOL FIORENTINA! Cuadrado înscrie cu un șut puternic de la marginea careului, la colțul scurt, profitând și de eroarea lui Stanca
  • 67 | Cartonaşe Galbene
    Compper este avertizat pentru un fault dur la Eric
  • 64 | Schimbări
    Schimbare Fiorentina: Iese Rodriguez, intră Roncaglia
  • 63 | OcaziiFiorentina
    Eric a tras din centrul careului, însă în blocaj, iar apoi jucătorii Fiorentinei au mai reușit să îndepărteze o dată pericolul
  • 54 | OcaziiFiorentina
    Matulevicius șutează din preajma careului, de pe partea stângă, dar mult pe lângă poarta gazdelor
  • 48 | Cartonaşe Galbene
    Fernandez este avertizat după un fault la Anton. Primul cartonaș galben al meciului
  • 47 | OcaziiFiorentina
    Oaspeții încep în forță și această repriză, iar Christou trimite peste poartă, printr-o lovitură de cap
    Schimbare Pandurii: Iese dos Santos, intră Nicoară
    Schimbare Pandurii: Iese Ciucur, intră Buleică
    Începe repriza secundă
    Finalul primei reprize
  • 43 | Faze meci
    Cei de la Pandurii nu au reușit să reacționeze după golurile primite, în timp ce Fiorentina este mulțumită cu avantajul de două goluri pe care l-a luat
  • 34 | Goluri

GOL FIORENTINA! Erico greșește grav, Matos îi fură balonul, pătrunde spre poartă, Stanca reușește să-l blocheze inițial, însă brazilianul nu cedează și înscrie până la urmă al doilea gol al italienilor

• 26 | Goluri
    GOL FIORENTINA! Fază superbă realizată de Joaquin, care a trecut de Christou, Erico și Stanca, iar apoi a îndeplinit o simplă formalitate, pentru deschiderea scorului
  • 23 | OcaziiFiorentina
    Prima ocazie pentru Fiorentina! Joaquin șutează din afara careului, dar balonul se duce peste poartă, fără emoții pentru Stanca
  • 16 | OcaziiFiorentina
    Ungurușan pătrunde din nou spre poartă și trage pe lângă poartă, din apropierea careului. Pandurii evoluează cu mult curaj în fața Fiorentinei
  • 8 | OcaziiFiorentina
    ÎNCĂ O ȘANSĂ MARE PENTRU PANDURII! Ungurușan pătrunde în careu și trage bine la colțul scurt, dar Neto reușește să respingă
  • 5 | Faze meciFiorentina
    Pandurii continuă jocul ofensiv. Balonul ajunge pe partea dreaptă la Dos Santos, însă centrarea acestuia este reținută de Neto
  • 3 | OcaziiFiorentina
    OCAZIE IMENSĂ PENTRU PANDURII! Eric șutează periculos din afara careului, balonul este deviat și lovește apoi bara transversală

VIDEO Fiorentina - Pandurii 3-0. Gorjenii, un singur punct în Europa League

Pandurii Târgu Jiu nu a reuşit să producă surpriza în grupa E din Europa League şi a fost învinsă de Fiorentina, scor 0-3. Gorjenii au inceput excelent pe Artemio Franchi, cu o bară a lui Eric și un șut al lui Ungurușan parat de Neto. La prima ocazie a grupării viola, Joaquin s-a distrat cu fundașii lui Pustai și a înscris cu poarta goală.

Italienii şi-au dublat avantajul în minutul 34, prin Ryder Matos, după o gafă a lui Erico. Pustai a forţat în repriza secundă, i-a introdus pe Buleică şi Nicoară, iar primul îi putea readuce pe olteni în joc. Mai inspirat a fost Montella, care a fost răsplătit cu un gol de nou-intratul Cuadrado. De nouă minute a avut nevoie columbianul pentru a-l învinge pe Stanca.

Transversala s-a opus golului la lovitura de cap a lui Iakovenko, din minutul 74. Cuadrado a ratat ultima şansă a Fiorentinei, care s-a impus fără drept de apel, cu 3-0, astfel că a produs Pandurilor prima înfrângere în deplasare din Europa League.

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 06:15 Champions League: Rezumate
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”