Gigi Becali a spus care e singurul său regret din acest sezon: "Nu mai fac niciodată așa ceva!"

3 aprilie 2014, 22:00, pe Digi Sport 1
Lyon Lyon
Juventus Juventus
  • 93 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Juventus se impune cu 1-0 pe terenul lui Lyon și ia o opțiune serioasă pentru calificarea în semifinalele UEFA Europa League
  • 86 | Goluri
    GOOOL JUVENTUS! BONUCCI este pe fază la 7 metri de poartă, preia și deschide scorul printr-un șut sub transversală
  • 84 | OcaziiLyon
    OCAZIE URIAȘĂ JUVENTUS! Vucinic preia foarte bine pe piept la limita careului mic, dar șutul său din 6 metri a trecut peste transversală
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare a trupei lui Conte: Lichtsteiner intră în locul lui Isla
  • 75 | Schimbări
    Lacazette îi lasă locul lui Gomis, în trupa franceză
  • 74 | OcaziiLyon
    Mingea ajunge cu noroc la Briand, care preia în careu, asistentul a indicat offside, însă reluările arată că jucătorul gazdelor se afla în poziție regulamentară
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Giovinco pentru aceeași fază
  • 68 | Cartonaşe Galbene
    Portarul Lopes este avertizat pentru un meleu creat în interiorul careului francez
  • 66 | OcaziiLyon
    Cheillini a pătruns foarte bine în interiorul suprafeței de pedeapsă lui Lyon, a trimis o minge periculoasă în fața porții, dar nu a apărut nimeni la întâlnire cu balonul
  • 65 | OcaziiLyon
    Asamoah a tras puternic de la limita careului, dar un fundaș advers a respins în corner, extrem de aproape de poarta lui Lopes
  • 62 | Schimbări
    Giovinco îi ia locul lui Osvaldo
  • 61 | OcaziiLyon
    Pirlo îl lansează foarte bine pe Osvaldo, care preia în careu cu spatele la poartă, șutează din întoarcere, dar este blocat în ultima clipă de Umtiti
  • 59 | OcaziiLyon
    Pirlo a centrat din lovitură liberă, Briand a încercat să respingă, dar a trimis periculos pentru propria poartă și Lopes a salvat-o pe Lyon printr-o paradă de efect
  • 55 | Schimbări
    Schimbare Juventus: Tevez îi lasă locul lui Vucinic
  • 53 | OcaziiLyon
    Umtiti a tras frumos din lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, Buffon respinge în corner
    Începe repriza a doua. Nicio schimbare la pauză
    PAUZĂ! Cele două echipe intră la cabine cu tabela neschimbată
  • 45 | Faze meci
    Prima repriză va fi prelungită cu un minut
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Tolisso primește primul cartonaș galben al partidei pentru un fault comis asupra lui Marchisio
  • 29 | OcaziiLyon
    Tevez scapă spre poarta adversă, de la limita offside-ului, dar șutul argentinianului este blocat de Lopes
  • 26 | OcaziiLyon
    Tolisso îi pasează excelent în careu lui Malbranque, care șutează din careu, la colțul scurt, dar este blocat de Buffon. Portarul italian respinge în corner, iar la reluare, Briand a avut o altă șansă imensă: a tras de puțin peste din careul mic
  • 18 | Faze meci
    Se joacă pe contre, însă deocamdată lipsesc fazele periculoase de poartă
  • 5 | OcaziiLyon
    Pirlo trage din lovitură liberă, de la limita careului, dar deși a avut o poziție excelentă, șutul său trimis pe jos a nimerit zidul
Antonio ConteJuventus

VIDEO Lyon - Juventus 0-1. Golul lui Bonucci îi trimite pe italieni spre semifinale

Juventus a reușit să se impună pe terenul lui Lyon printr-un gol marcat în finalul meciului de Bonucci.

Fundașul italian a reluat frumos, sub bară, din colțul careului mic, în minutul 86, iar trupa din Torino își păstrează intacte speranțele de calificare în finala Europa League, care se va disputa chiar pe stadionul "Bătrânei Doamne".

Tevez și Osvaldo nu au impresionat în deplasarea din Franța și au fost schimbați la finalul primei ore de joc, însă nici Vucinic sau Giovinco nu au izbutit să înscrie pentru trupa lui Antonio Conte. Muntenegreanul a avut cea mai mare ratare a partidei, cu câteva minute înaintea golului lui Bonucci, când a reluat peste transversală din interiorul careului mic.

De cealaltă parte, Lyon a fost mai periculoasă în prima repriză, atunci când a avut o dublă ocazie în minutul 28, prin Malbranque și Briand. Umtiti l-a pus și el la treabă pe Buffon printr-o lovitură liberă executată excelent, însă portarul italian a reușit să își mențină poarta intactă.

Partida tur din sferturile de finală UEL s-a încheiat cu victoria la limită a lui Juventus, care pornește cu prima șansă la calificarea în semifinale.

Manșa secundă se joacă joia viitoare la Torino și va fi transmisă în direct pe Digi Sport. Finala Europa League e găzduită tot de Torino, pe 14 mai, iar Antonio Conte şi elevii săi speră să păstreze trofeul în oraş.

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după...

ilie3

Video FCSB este noua campioană a României...

fcsb 2

Video&Foto Un fotbalist de la CFR a intrat pe...

• 15:00 Etapa 7 Liga a 2-a: Corvinul Hunedoara-Selimbar
  • FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC CFR 1907 CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEFRTURI DE FINALA (02.04.2024)

FOTBAL: Corvinul Hunedoara - CSC Șelimbăr, ora 15:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• grozav

FOTBAL: Petrolul - FC Botoșani, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• radu-naum

• FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-RAPID BUCURESTI, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (30.03.2024)

FOTBAL: Rapid - Universitatea Craiova, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024

FOTBAL: Genoa - Cagliari, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

• Valencia CF v FC Barcelona - LaLiga Santander

FOTBAL: Barcelona - Valencia, ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Exclusiv Cum a reacționat Ilie Dumitrescu după ce a aflat cine l-a umplut de sânge pe Mihai Stoica

ilie3

Foto Mihai Stoica, umplut de sânge la Arena Națională, după ce FCSB a câștigat titlul!

mm-stoica2

Exclusiv Semnează cu FCSB! Gigi Becali a dat ordinul la pauza meciului cu Farul: ”I-am dat telefon lui Meme. E cel mai bun”

Screenshot 2024-04-27 at 23.03.18

Cum a numit-o Gică Hagi pe FCSB, după ce a câștigat titlul chiar după victoria cu Farul