FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 93 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ucrainienii tratează cu superficialitate finalul de joc. Scăpat singur cu portarul, Seleznyov a tras mult peste transversală
  • 76 | Schimbări
    Ultima schimbare a Pandurilor: Ungurușan iese, iar în locul său va evolua Paulinho
  • 73 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ocazie imensă pentru Dnepr: Zozulya i-a pasat lui Matheus în interiorul careului, însă brazilianul a trimis pe lângă cu poarta goală
  • 72 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Buleică a fost lansat foarte bine de Eric, a înaintat spre poarta ucrainienilor, însă șutul său la colțul lung a trecut la o palmă de bara lui Dnepr.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Adrovic este avertizat pentru un henț comis aproape de mijlocul terenului
  • 64 | Schimbări
    A doua modificare făcută de gorjeni: Breeveld îi lasă locul lui Distefano
  • 61 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Kankava și Konoplyanka șutează pe spațiul porții, dar Stanca respinge de fiecare dată
  • 56 | Schimbări
    Prima schimbare la Pandurii: Ciucur intră în locul lui Nicoară
  • 54 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Ungurușan și-a încercat șutul de la distanță, însă mingea nu a prins cadrul porții
    Juande Ramos face prima modificare: Seleznyov îi ia locul lui Bruno Gama
    S-a reluat partida
    PAUZĂ LA CLUJ! PANDURII ESTE CONDUSĂ DE DNEPR CU 0-1
  • 40 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Ucrainienii domină finalul de repriză! Konoplyanka a tras din unghi, la colțul scurt, dar Stanca îndepărtează pericolul
  • 39 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Lansat de Zozulya, Matheus a rămas singur cu portarul, l-a depășit pe Stanca, însă Ungurușan s-a opus providențial de pe linia porții.
  • 38 | Goluri
    Gol Dnepro! Rotan a reluat cu latul din interiorul careului mic, după o lovitură de colț. Căpitanul lui Dnepr a înscris chiar dacă era înconjurat de trei adversari
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Rotan primește galben după o intrare dură asupra lui Anton
  • 17 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Buleică trage de la limita careului, din voleu, puțin peste transversală
  • 15 | OcaziiPandurii Târgu Jiu
    Pandurii scapă cu fața curată: În urma unei lovituri libere executate de Rotan, Zozulya reia periculos cu capul, dar Stanca reține în doi timpi
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Ungurușan a fost și el avertizat la doar două minute distanță
  • 12 | Cartonaşe Galbene
    Erico vede primul cartonaș galben al meciului pentru un fault la Zozulya
  • 9 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Prima ocazie și pentru Pandurii: Breeveld a tras de la 25 de metri, mult peste transversală
  • 7 | Faze meciPandurii Târgu Jiu
    Matheus reia cu capul în urma unui corner, însă mingea merge pe lângă poarta lui Stanca
Juande RamosDnepr

VIDEO Pandurii - Dnepr 0-1. Gorjenii au fost dominați la debutul în grupele Europa League. Festival de ratări!

La debutul în grupele Europa League, Pandurii nu a reușit să facă față uneia dintre favoritele grupei E, Dnepr Dnepropetrovsk.

Fostul jucător al gorjenilor, Alexandru Vlad, a fost titular la oaspeți. Ucrainenii au avut prima ocazie a meciului de la Cluj după doar 15 minute, la lovitura de cap a lui Zozulya. Replica gorjenilor a venit de la Buleică, al cărui șut a trecut însă peste poartă.

În minutul 38, căpitanul Rotan a profitat de un marcaj lejer al gorjenilor și a înscris pentru 1-0. Rotan a fost însă aproape de eliminare, după două alunecări periculoase. Dnepr putea intra la vestiare cu un avantaj de două goluri, dar Ungurușan a scos de pe linia porții șutul lui Matheus.

După pauză, Buleică a semnat prima ocazie a românilor, în timp ce Matheus a mai irosit o șansă mare, spre disperarea lui Juande Ramos. Singurul șut pe spațiul porții lui Boyko a venit de la Ciucur, în minutul 80. Gorjeanul a recidivat la ultima fază a meciului, fără să aibă însă mai mult succes.

În meciul următor din Europa League, Pandurii va juca în deplasare, pe terenul lui Pacos Ferreira. Partida va fi transmisă pe Digi Sport pe data de 3 octombrie.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...