Fiorentina vs Milan - Serie A TIM 2023/20234
Video Fiorentina - AC Milan 1-2. Rafael Leao a făcut spectacol
Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl
FCSB și Rapid, în alertă! De ce depinde transferul lui Louis Munteanu
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

• 90+2 | Final repriza 2Pandurii Târgu-Jiu
    Final de joc, Pandurii pierde aproape neverosimil!
  • 90+2 | Goluri
    GOOOL FIORENTINA! Borja Valero înscrie la colțul lung!
  • 86 | Goluri
    GOOOL FIORENTINA! Matos egalează din interiorul careului mic după o desprindere la limita ofsaidului
  • 75 | Ocazii
    Dos Santos îl vede pe Munua ieșit și încearcă să reia spre poară de la mare distanță. dar mingea se duce alături
  • 57 | Ocazii
    Anton șutează puternic, Munua scoate în corner!
  • 56 | Ocazii
    Momcilovic trimite puternic, Munua nu poate reține, apoi Dos Santos nu reușește să reia spre poarta apărată de fundași
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Momcilovic
  • 53 | Ocazii
    Ocazie mare pentru Fiorentina! Găsit singur, Borja Valero a reluat total imprecis de la cinci metri!
  • 51 | Ocazii
    Aquilani trimite de la 23 de metri puternic, dar peste poarta lui Mingote
  • 46 | Faze meciPandurii Târgu-Jiu
    Borja Valero îi pasează lui Matos în careu din stânga, dar Mingote iese și reține
  • 46 | Start a doua reprizaPandurii Târgu-Jiu
    S-a reluat jocul
    Borja Valero intră în locul lui Joacquin
  • 45+1 | Final repriza 1Pandurii Târgu-Jiu
    Pauză la Cluj, unde Pandurii o conduce pe Fiorentina după o primă repriză foarte bună a elevilor lui Cristi Pustai
  • 42 | Schimbări
    A doua accidentare la Pandurii îl forțează pe Pustai să-l introducă pe Mamele în locul lui Erico
  • 36 | Ocazii
    Eric scapă spre poartă, apoi îi pasează în centru lui Dos Santos, dar acesta îi returnează greșit și brazilianul nu mai poate relua spre poartă
  • 32 | Goluri
    GOOOL PANDURII! Eric reușește o execuție superbă, din foarfecă laterală, la vinclul porții lui Munua! Super reușită!
  • 27 | Ocazii
    Joacquin scapă singur în partea dreaptă, intră în careu, dar Mingote scoate cu pieptul, ca la handbal, o încercare de scăriță! Ocazie mare pentru toscani
  • 24 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii! Stanca iese accidentat și în poartă intră Mingote
  • 23 | Cartonaşe Galbene
    Galben pentru Erico, acesta faultând aproape în poziție de ultim apărător
  • 21 | Ocazii
    Buleică reia din voleu pe lângă bara din stânga lui Munua!
  • 20 | Ocazii

Fază bună pentru Pandurii! Erico îl deschide din propria jumătate pe Dos Santos, dar Munua iese în afara careului și respinge cu capul!

• 11 | Faze meci
    Matos pătrunde în careu și cade după un duel alături de Christou, italienii solicitând penalty
Vincenzo MontellaFiorentina

VIDEO Pandurii - Fiorentina 1-2. Gorjenii, învinşi după ce conduceau în minutul 86

Pandurii a rămas fără victorie în Europa League și după al patrulea meci din grupa E. Gorjenii n-au reuşit să-şi ia revanşa în fața Fiorentinei, echipă care i-a învins în tur cu 3-0.

Buleică a ratat în minutul 21, iar Eric a răzbunat ocazia zece minute mai târziu. Brazilianul a înscris din foarfecă primul său gol în grupe și al doilea al echipei. Impulsionați de Montella de pe margine, italienii au luat cu asalt poarta lui Mingote. Pe contraatac, Momcilovic putea da lovitura, dar Munua a respins.

Până la urmă, calculele lui Cristi Pustai au fost stricate cu cinci minute înainte de final. Ajutat de Cuadrado, Matos a egalat în minutul 86. Acelaşi jucător a mai punctat o dată în minutul 89, însă arbitrul a arătat ofsaid. Fiorentina a închis scorul la 2-1 în prelungiri, după un gol al lui Borja Valero, din pasa aceluiași Cuadrado.

Gorjenii rămân fără victorie în grupele Europa League, în timp ce gruparea viola bifează al patrulea succes consecutiv în această competiție. Mai mult decât atât , toscanii și-au trecut în cont nu mai puțin de zece victorii în ultimele 11 partide din competițiile continentale, pierzând o singură dată, în fața nemților de la Bayern Munchen.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Șucu și Angelescu i-au decis soarta lui...

Victor Angelescu și Dan Șucu / Foto: Sport Pictures

• 06:15 Champions League: Rezumate
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Transformarea Serenei Williams, la 18 luni de la retragere. A anunțat că vrea să intre în alt sport

MIAMI GARDENS, FLORIDA - MARCH 29: Serena Williams tries on daughters extra small Barbi Jacket in VIP suite with Demarri

UEFA a decis: o echipă de tradiție din Europa, suspendată 3 ani din toate competițiile europene!

Football - UEFA Champions League 2016/17 Group Stage Group G FC Porto v Leicester Estadio Do Dragao, Oporto, Portugal - 07 Dec 2016

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”